Červené zuby a čokoláda od žen: 5 zahraničních zvyků, které hlava nebere

březen

20

2021

Červené zuby a čokoláda od žen: 5 zahraničních zvyků, které hlava nebere

| 2021-03-20T23:39:59+00:0020. březen 2021 | #cestování#světáci#WTF |

Červené zuby Papuánců

Pokud někdy navštívíte Papuu-Novou Guineu, zarazí vás kolik lidí chodí po ulici s nápadně červeně zbarvenými rty a zuby. Neděste se, není to epidemie, je to způsobeno žvýkáním betelového ořechu. Je to běžná věc, asi jako u nás pití piva, jen bez ohledu na věk.

Feťácký balíček se skládá z ořechu palmy arekové, hašeného vápna a tabákového listu v pokročilém stavu fermentace. To celé zabalené v betelovém listu. Vložíte do úst a žvýkáte, ale sliny nesmíte polykat, jsou jedovaté. Může se vám zatočit hlava a Evropanům se dostavuje nevolnost a zvracení. Místním pak devastace zubů a rakovina. Dobrou chuť.

Na Filipínách zásadně ručně

Zatímco některé země se pyšní tím, že každý chod jídla konzumují jiným příborem, jiné země na pravidla kašlou a jedí všechno rukama. A to všechny vrstvy obyvatel. V roce 1969, během rozhovorů předcházejících Miss Universe, se zeptali Glorie Diaz z Filipín: "Je pravda, že vy Filipínci používáte k jídlu pouze ruce?" Zaskočená touto otázkou odpověděla: "Proč se ptáte? Vy jíte nohama?" Poté získala korunku a lidé se jí na takové otázky přestali ptát. Filipíny by si ale zasloužily vlastní sekci, protože jejich Vánoce začínají v září a trvají 4 měsíce, většina domácností nemá sprchu a pokračovat by se dalo dál a dál.

USA! DPH!

USA žijí v dojmu, že jsou nejskvělejší zemí planety, ale často si nevidí ani na špičku nosu. Jako příklad stačí uvést známý fakt, že v obchodech nikdy nevíte, kolik budete platit: Ceny na regálech jsou totiž bez daně. Přestože je to známý fakt, nás Evropany to stále překvapuje víc, než zvrhlé ceny ve zdravotnictví a prodej zbraní komukoli. Je jen pár států, kde vás u kasy překvápko nečeká, protože v nich tento typ daně uvalen není, ale všude jinde si najděte v telefonu kalkulačku.

Držáci

Není to tak dávno, co na ulicích Československa a dalších slovanských států bylo běžné vidět držet se za ruku i starší děvčata. Šlo tehdy jen projev kamarádství, ale zvyk s globalizací rychle vymizel. Ne ale v Afghánistánu, kde jdou navíc ještě dál: Na veřejnosti na některých místech drží za ruce normální muži. Není třeba za tím hledat menšinové pokušení, tady je to způsob, jak si prokázat přátelství. Což je paradox, protože projevy odlišné sexuality vám v Afghánistánu mohou přivodit nemalé potíže.

Valentýn v Japonsku

Na většině míst světa je na Valentýna tradicí, že muž dává své partnerce drobnou pozornost, jako jsou čokoláda nebo květiny. Ale v Japonsku je všechno jinak, tak nemohl zůstat pozadu ani tento starý evropský svátek, mylně považovaný za novodobý americký výmysl. V Japonsku jsou to pouze ženy, které dávají dárky, a jedná se vždy o něco z čokolády.

A to dokonce i když nemají svého partnera, dárky je totiž zvykem nosit i pro své mužské spolupracovníky! Není to ale tak jednoduché: O měsíc později, 14. března, se na oplátku odvděčí muži, ale už nejsou vázáni na sladkosti, klidně může jít i o jiné dárečky, nebo společné aktivity. Mužský dárek by měl odpovídat množství čokolády, kterou dostali. Báječná země!

 

Images by PINASaya, vsechnyritesveta, thekrazycouponlady

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.