Nový trend mezi mladými: Psychedelická voda. Nahradí alkohol?

květen

30

2022

Nový trend mezi mladými: Psychedelická voda. Nahradí alkohol?

| 2022-05-30T08:51:22+00:0030. květen 2022 | #trendy#Alkohol#drink#foodie#gastro |

Mladší generace má zcela jiný vztah k alkoholu než boomeři a okolní generace. "Chlast" vnímají jako drogu starců a trosek a oni hledají něco nového. Alternativy alkoholu, jako jsou kava seltzery a CBD nápoje, jsou proto stále populárnější. A nyní se v USA stává populární psychedelická voda.

Psychedelic Water ale navzdory názvu neobsahuje LSD ani psilocybin a rozhodně ve vás nevyvolá halucinace. Její hlavní složkou je kava, kořen, který obyvatelé tichomořských ostrovů používají již tisíce let pro jeho relaxační účinky. Spolu s listy damiány a extraktem ze zeleného čaje je nápoj sestaven tak, aby zmírnil úzkost a zároveň dodal energii.

Funguje to? Podle amerického ministerstva zdravotnictví bylo prokázáno, že doplňky stravy s kavou mají malý vliv na zmírnění úzkosti, ale jsou také spojeny s rizikem vážného poškození jater. Hlavním nežádoucím účinkem, který lze při pití psychedelické vody zaznamenat, je také občasné brnění na jazyku a drobné bolesti žaludku.

Na sociálních sítích uživatelé a iinfluenceři tento virální produkt vychvalují jako náhražku alkoholu. Není divu, trend snižování množství alkoholu v nápojích je už několik let jasný. U kavových nápojů se sice opilost nedostaví, ale může to být způsob, jak se zbavit stresu nebo zmírnit sociální úzkost a navíc se vyhnout kocovině. A podle recenzí prý moc dobře chutnají. 

Jen v USA vzrostl prodej nealkoholických nápojů v loňském roce o 33 % a psychedelická voda je jednou ze značek, které nyní trendují na jejich sociálních sítích.

"Myslím, že celkovým trendem je, že všichni chtějí být zdravější," řekl generální ředitel výrobce Psychedelic Water Pankaj Gogia v rozhovoru pro Insider, "a zároveň chtějí něco, co je zbaví stresu, uvolní je a umožní jim bavit se ve společnosti."

Expert na marketing dodal, že ačkoli si mnozí mohou myslet, že nová vlna střízlivců je nejvíce spojena se zdravým životním stylem nebo wellness, tak dalším významným faktorem je touha být druhý den produktivní. Pro člověka, který zažívá horší kocovinu než okolí nebo když bylo pár let mladší, je to často hlavní podnět k experimentování s abstinencí nebo náhražkami alkoholu.

U nás se ale neujaly ani nealkoholické destiláty a dokonce ani seltzerové nápoje, které se snažil prosadit dokonce sám Prazdroj pod značkou Viper Hard Seltzer. Tento perlivý nápoj se čtyřmi procenty alkoholu a jemnou příchutí limetky či brusinky je ale stále ve stínu ciderů a radlerů. Proto lze očekávat, že u nás psychedelické drinky u v dohledné době neochutnáme.

 

Images by Psychedelic Water Inc.
Source: Yahoo!News, Business Insider

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.