Proč je Bugatti La Voiture Noire nejdražší auto na světě?

květen

17

2019

Proč je Bugatti La Voiture Noire nejdražší auto na světě?

| 2019-05-17T04:00:44+00:0017. květen 2019 | #BUGATTI#CR7#LUXURY#Nej |

Bugatti v březnu představilo na autosalonu v Ženevě svůj speciální projekt - La Voiture Noire. I v záplavě luxusních aut, které se tu představily a pyšní se špičkovým designem a technickou dokonalostí, byl Voiture Noire stále jednoznačným vrcholem autosalonu. Byl postaven na oslavu 110. výročí firmy Bugatti a společnost oznámila, že vyrobí pouze jeden kus, který již zná svého majitele (podle některých informací měl vážný zájem Christiano Ronaldo).

Pochopitelně nezveřejnili jméno kupujícího, ale odhalili částku, za kterou byl tento šperk zakoupen. Voiture Noire byl prodán za více než 18 milionů dolarů, což je nějakých 420 milionů korun. To z něj činí nejdražší zbrusu nový vůz všech dob. Co je na něm ale tak cenné aby to obhájilo takovou částku?

Nejdražší auto na světě nese název La Voiture Noire což ve francouzštině znamená “Černý vůz”. Je jedinečným supersportem vyrobeným z uhlíkových vláken. Design modelu Noire je moderní verzí klasického typu Atlantik 57 SC z 30. let minulého století. Toto vozidlo bylo vytvořeno speciálně pro takového nadšence, pro kterého dodnes původní Atlantik představuje fascinaci.

Auto bylo navrženo tak, aby vypadalo jako úžasné moderní zjevení, ale DNA originálu je stále jasně viditelná. Vůz také obsahuje odkazy na svého příbuzného Bugatti Chiron.

La Voiture Noire spolu se svým vzorem - BUGATTI Atlantic.

Kromě designových prvků je Noire podobný Chironu také pod kapotou. 16ti-válcový motor vymáčkne téměř 1500 hp, podobně jako to umí Chiron.

Ale zpět k exteriéru, každá jednotlivá část tohoto vozu je integrována do navazujícího dílu s cílem vytvořit bezešvý dojem. Jako by neexistovaly žádné hrany a předěly. Jako by byl automobil vytvořen z jednoho kusu, žádné sváry, jakoby vznikl mávnutím kouzelného proutku. Nárazníky plynule přecházejí do těla, čelní sklo plynule přechází do postranních oken, podobně jako hledí na helmě.

"Každá jednotlivá součást byla vyrobena ručně a kapota z uhlíkových vláken dostala temně černý a jednolitý lesk, narušený pouze nenápadnou strukturou ultra tenkých vláken. Jedná se o výjimečný materiál, který byl navíc dokonale zpracován," řekl designér Etienne Salomé.

Prezident Bugatti Stephan Winkelmann popisuje automobil jako kupé s komfortem luxusní limuzíny a silou hypersportovního vozu. Použil srovnání "haute couture", což v jazyku exkluzivních pařížských módních návrhářů znamená módu té nejvyšší a nejluxusnější kvality.

Konstrukční prvky La Voiture Noire jsou příklady špičkového automobilového designu. Ale to všechno jakoby ustoupí do pozadí, když přijde na přetřes rekordní cena vozu. Cena Voiture Noire bohužel téměř zastínila jeho řemeslnou jedinečnost. Samozřejmě, když na voze svítí cenovka 18 milionů dolarů, nelze to ignorovat, ale nenechme to přebít nadčasový design a jedinečnost Voiture Noire, která z něj dělá to opravdu cenné.

 

Photo by Bugatti.

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.