Prince Harry si přeje zákaz hry Fortnite: “Je předurčen k závislosti.”

duben

22

2019

Prince Harry si přeje zákaz hry Fortnite: “Je předurčen k závislosti.”

| 2019-04-22T05:00:16+00:0022. duben 2019 | #zajímavosti#osobnosti#fortnite#Harry#hry |

Populární online videohra Fortnite Battle Royal je možná posedlostí vašich dětí, kolegů, vás, hrají ho jednotlivci i celé fotbalové kabiny. Možná vás to štve, ale pravděpodobně ne tolik jako Prince Harryho.

Podle britské BBC neměl člen britské královské rodiny pro hru zrovna milá slova. O kousku ze stáje Epic Games prohlásil, že je vytvořena s úmyslem, abyste se na ní stali závislými. “Jde jen o to vytvořit závislost, udržet vás u počítače co nejdéle. Je to velmi nezodpovědné. Jen v podstatě čekáte, jaké škody to dětem přinese, poznamená to celé rodiny.”

A vévoda ze Sussexu jde ve svých prohlášeních ještě dále, když naznačuje že hra by měla být zcela zakázána. "Ta hra by neměla být legální. Jaký má přínos mít takovou hru ve vaší domácnosti?"

I když se tvrzení prince Harryho o nebezpečích videohry může zdát trochu extrémní, nemusí být daleko od pravdy. "Hraní videohry napodobuje ty druhy smyslových útoků, které si lidská bytost asociuje s nebezpečím, jsme tak od přírody naprogramováni," řekla doktorka Victoria L. Dunckley pro Psychology Today. Naší reakcí je pak neustálé podvědomé rozvažování, jestli bojovat nebo se krýt, což může mít za následek zvýšenou psychickou tenzi a chronický stres.

Zajímavé je, že Fortnite šílenství zasáhlo ve zvýšené míře profesionální sportovce. Hru zmiňují i naši prvoligoví fotbalisté, nebo o ní jako o hlavním šlágru v kabině mluví hokejový útočník Lukáš Rousek, který hraje za Spartu Praha. Známým problémem se hra stala i u hráčů Major League Baseballu. To bylo popsáno v roce 2018, kdy se hra začala stávat stále větším problémem pro sportovce, pro něž jsou herní konzole oblíbenou výplní času během pauz mezi tréninky a zápasy a během cestování.

V souvislosti se hrou se cituje zvýšený výskyt zranění známého jako syndrom karpálního tunelu. Hra byla dokonce označena za příčinu cca 200 rozvodů v lednu až září 2018, jak uvedla BBC. To vše již vedlo k zákazům ve školách a na nejednom pracovišti.

"Rodiče nemají příliš nástrojů jak tomu zabránit," řek princ Harry, který právě očekává své první dítě s manželkou Meghan Markleovou. “Netuší, co si s tím počít. Mohou jen čekat, jak velkou škodu to způsobí. “

Zatímco Fortnite nemusí být v Británii nutně zakázána, můžeme s jistotou říci, že víme minimálně o jedné šťastné britské domácnosti, kde se Fortnite hrát nebude.

 

Photo by Lance Pillay from Pexels

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.