Poznáte stát jen podle jedné jeho typické pamětihodnosti?

říjen

15

2020

Poznáte stát jen podle jedné jeho typické pamětihodnosti?

| 2020-10-15T23:32:39+00:0015. říjen 2020 | #cestování#quiz |

Eiffelovku si s Paříží spojí každý trouba a Pyramidy dokáže minimálně k Egyptu přiřadit každý. Dokážete ale uhodnout, ve které zemi se nacházejí tyto typické stavby? Odpověď naleznete vždy pod druhým obrázkem.

Umírající lev

Ve které zemi se nachází tato velmi působivá socha vytesaná do skály, o které americký spisovatel Mark Twain prohlásil, že se jedná o nejdojemnější kus kamene na světě? Tipujte.

Nachází se ve Švýcarsku, konkrétně v městě Lucern. Tzv. Umírající lev z Lucernu od sochaře Thorvaldsena z roku 1819 připomíná hrdinství švýcarské gardy, jejíž členové padli při obraně krále Ludvíka XVI. v roce 1792 při francouzské revoluci.

Zlatá brána otevřena

OK, kde se nachází tenhle most? Znáte ho z TV, znáte ho z fotografií a možná že víte, že se mu říká Golden Gate Bridge. Ale nás nezajímá, že se nachází ve Spojených státech. Chceme jméno konkrétního státu, jako bonus se pokuste uhodnout i město, u kterého se most nachází.

Ano, most Golden Gate se nachází v San Francisku v Kalifornii. Je považovaný nejen za technický div, ale i za jednu z nejkrásnějších inženýrských staveb světa. Hráči GTA by neměli mít problém. Zajímavým prvenstvím je fakt, že most je nejčastějším místem sebevražd ve Spojených státech.

Angkor Wat

Tento komlex městských chármů nechal vybudovat jeden z největších angorských panovníků ve 12. století. Do jaké země za ním míří statisíce turistů?

Chrámový komplex nejnavštěvovanější a nejznámější místo v Kambodži. Jeho siluetu uvidíte dokonce i na kambodžské vlajce.

Architekt propadl na kurzu perspektivy

Futuristická stavba je známá pro své zakřivené tvary a plášť budovy je pokrytý titanem. V jaké zemi ji můžete navštívit?

Jde o Guggenheimovo muzeum moderního umění a najdete ho ve španělském městě Bilbao. Je typickým dílem architekta Franka Gehryho, který si se svými budovami dokonce zahrál v seriálu Simpsonovi. Přivedl na svět také Tančící dům v Praze

Amfiteátr

Toto římské divadlo z 2. století n. l. byste hledali kde? Na stejném místě lze najít celou řadu antických památek.

Pokud jste tipovali Itálii nebo Řecko, zkuste to znova. Divadlo se nachází ve městě Palmýra v Sýrii, která byla jednou z nejbohatších římských provincií. V roce 2015 obsadili Palmýru fanatici z Islámského státu a část této unikátní památky zničili.

Pokud jste uhodli alespoň tři, patříte k nadprůměru, pokud alespoň dva, rozhodně se nemáte za co stydět. Pokud jen jeden, stále se s tím dá něco dělat, až se letiště otevřou, můžete to dohnat. Pokud jste nepoznali nic, děkujeme vám, Ilono Csáková, že jste dočetla až sem.

 

Images by srongkrod kuakoon, PIITH_HANT, Maulin Parekh, Princess_PeaReview, jacqueline v, AFP

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.