Potraviny zvyšující chuť na sex

září

26

2016

Potraviny zvyšující chuť na sex

| 2016-09-26T07:00:47+00:0026. září 2016 | #vztahy a sex |

Potraviny zvyšující chuť na sex

Existuje spousta odborných článků, ve kterých se probírá opadávající chuť k sexu a to hlavně s přibývajícím věkem. Málokdo však tuší, že se dá zvýšit libido i za pomoci běžných potravin, které jsou k dostání v téměř každém obchodě. Nemusíte tedy rovnou za doktorem pro prášky, stačí pouze pozorně číst a naslouchat.

Dýňová a slunečnicová semínka

Tento pokrm nebývá žádnou vyhledávanou lahůdkou, což je škoda. Dýňová nebo slunečnicová semena mají velmi pozitivní vliv na zdraví lidí. Nejen že zvyšuje hladinu zinku v těle, ale také zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje chuť na sex.

Maso

Starší muži, kteří mají problém se sexuálním vzrušením se doporučuje větší konzumace hovězího a vepřového masa. A to z důvodu, že tyto druhy masa jsou bohaté na L-karnitin, který zlepšuje sexuální funkce a zvyšuje hladinu testosteronu.

Banány

Banány nejsou dobré jen kvůli chuti, ale také kvůli vitamínům. Jedním z nich je například vitamín B, který tlumí hladinu stresu. Zároveň také obsahuje tryptofan, který podporuje produkci serotoninu tedy hormonu štěstí. U mužů tento hormon také zlepšuje krevní oběh a zvyšuje sexuální libido.

Kakao

Kakao je poměrně známé svým účinkem. Proč tomu ale tak je? Kakao obsahuje chemickou látku fenylethylamin, který zesiluje hladinu dopaminu, což má za následek zvýšený pocit touhy. Kvalitní kakao kromě toho napomáhá snižovat cholesterol a krevní tlak.

Ořechy

Ořech je jedna z potravin, které se velmi často opomíjejí a v jídelníčku chybí. Mandle, kešu nebo lískové oříšky mají bohatý obsah aminokyselin L-arginin, který zvyšuje tvorbu kyseliny dusičné v těle. To má za následek zvýšenou produkci pohlavních hormonů. Navíc podporuje silnější erekci a větší sexuální výkonnost.

Celer

Celer se používá asi nejčastěji do polévky jakou součást zeleninové směsi na vývar. Málo kdo však ví, že jeho konzumace podporuje produkci androsteronu což je přírodní afrodiziakum. V celeru jsou také látky, které podporují průtok krve a tím napomáhají ke kvalitnějšímu vyvrcholení.

Hořká čokoláda

Čokoláda je velmi bohatá na serotonin a fenyletylamin, což má za následek pocit pobláznění nebo zamilovanosti. Další nedílnou složkou jsou antioxidanty a kofein. Tyto dvě složky zvyšují krevní tlak, a doslova nakopávají naše sexuální libido. Tyto účinky má ovšem pouze čistá, hořká čokoláda.

Ústřice

Pravé, mazlavé ústřice v syrové formě jsou vlajkovou lodí všech afrodiziak. Je to dáno tím, že ústřice jsou extrémně bohaté na zinek, který jak už jsme probírali výše, je velmi důležitý pro podporu libida a kvalitu mužských spermií. Dalšími důležitými vitamíny potom jsou hořčík, fosfor, vitamín D, nenasycené mastné kyseliny.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.