Jak postavit to nejlepší iglú

leden

5

2017

Jak postavit to nejlepší iglú

| 2017-01-05T18:50:59+00:00 5. leden 2017 | #tipy |

Jak postavit to nejlepší iglú

Existuje spoustu velmi podrobných návodů, jak postavit iglú ze sněhu. Ale díky tomuto návodu postavíte to nejlepší na své zahradě.

Ujistěte se, že máte dost sněhu

Hodně lidí podceňuje to, kolik bude potřeba sněhu na celé iglú. Ideální množství je tak 30 centimetrů vysoká vrstva sněhu na poměrně velké zahradě.

Potřebujete lepivý sníh

Typický prašan je skvělá věc na lyžování. Bohužel iglú z něj moc nepostavíte. Vy totiž budete potřebovat těžší, mokřejší a lepivější sníh.

Opište si do sněhu kružnici

Pokud byste chtěli v iglú zkusit přenocovat, tak by Vám měl stačit kruh o průměru asi 2 metrů. Takže si doprostřed zapíchněte hůl, ke kterému přivážete lano o délce alespoň 1 metru. A začněte pomalu vyšlapávat kruh podle lana. Tím si zajistíte téměř dokonalou kružnici.

Vypracujte stejné bloky cihel

Tradiční iglú bloky jsou asi 60 centimetrů dlouhé, 25 centimetrů široké a 20 centimetrů vysoké. Ovšem pro menší iglú jsou vhodné menší bloky. Důležité je, aby bloky byly pevné a celistvé.

Bloky začněte stavět do kužele

Okolo kružnice ve sněhu začněte postupně vrstvit svoje bloky. Ideální je stavět ve tvaru cívky až do vrcholu. Tím docílíte toho, že každá nová vrstva bude přesně doléhat na tu předchozí. Mezery mezi jednotlivými bloky dále vycpěte sněhem, aby se docílilo maximální pevnosti.

Udělejte si dveře

Jednoduše prorazte ve spodní části otvor. Bude stačit jen malý, díky kterému se dostanete ven i dovnitř. Kolem něj postavte pár dalších bloků ve tvaru tunelu. Díky tomu se bude v iglú udržovat teplo.

Zmrazte své iglú

Posledním krokem může být to, že svoje iglú lehce pokropíte po celé ploše vodou. Tím vrchní vrstva sněhu zmrzne na led. A vaše iglú vydrží až do jara.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.