Jak posilovat bezpečně a efektivně?

říjen

26

2017

Jak posilovat bezpečně a efektivně?

| 2017-10-26T19:10:15+00:0026. říjen 2017 | #lifestyle |

Jak posilovat bezpečně a efektivně?

Přemýšlíte o tom, že začnete s nějakým tréninkem? Ať už je vaším cílem zhubnout, nebo se jen zpevnit a vybudovat svaly, je zvedání závaží správnou volbou. Tím, že začnete budovat svaly, zvýšíte bazální rychlost metabolismu. Zrychlený metabolismus zajistí, že budete spalovat více kalorií i mimo dobu tréninku. Ale nevěřte zdánlivě snadným tréninkům slibující zázračné výsledky. Často na to doplatí vaše fyzická forma. U zvedání závaží je nejdůležitější správná technika. Získáte tak požadované výsledky a vyhnete se úrazům, které se při špatné technice stávají. Když přijdete do posilovny poprvé, stojí za to, obrátit se na zkušeného trenéra. Ten vám ukáže, jak se při zvedání správně pohybovat, a řekne vám vše, co musíte vědět, než začnete pracovat se závažím.

Je potřeba vybudovat pevný základ

Začněte s technicky pevnými pomalými pohyby při lehkém zatížení. Postupně můžete přidávat zatížení, rychlost pohybu nebo oboje. Záleží na vašich cílech. Pokud jste úplný začátečník, bude vám jeden až dva měsíce trvat, než se naučíte základy. Učení zahrnuje technicky správně provedené dřepy, mrtvý tah, tlaky, přítahy, atd. Je důležité toto období neuspěchat. Na rozdíl od svalů, šlachám a vazům trvá déle, než se přizpůsobí. Je také nutné přizpůsobit stravu. Jestli nemáte jistotu, že vaše tělo má všechny potřebné vitamíny a minerály v jídle, je dobré užívat kvalitní potravinové doplňky.

Jak svaly fungují

Při tréninku je důležité, aby všechny svalové kontrakce byly prováděny pomalu a řízeně. Tím jsou stimulovány k růstu. Svalových kontrakcí jsou tři hlavní typy Excentrický – prodloužení svalu pod zatížením, u dřepu je to fáze, kdy jdeme směrem dolů a boky jsou paralelně s koleny, prodlužují se svaly stehenní a hýžďové Izometrický – sval zůstává konstantní pod zatížením, to nastává, když zůstanete v dřepu dole Koncentrický – zkracování svalu pod zatížením, to je fáze vzestupu, hýžďové a stehenní svaly se zkracují Při efektivním cvičení je důležité si uvědomovat a plně ovládat tyto svalové kontrakce. Proto je nutné zezačátku trénovat pomalu, abyste si tyto dovednosti osvojili.

Dovednost

Ve fitness chcete dosáhnout svých cílů co nejrychleji a co s nejmenším úsilím, to je zcela normální. Ale aby se výsledky dostavily, musíte nejdříve věnovat čas učení dovedností. Každé tělo je jiné a nenajdete dva lidi, kteří provádějí cviky úplně stejným způsobem, ale existují pokyny, které vás ujistí, že cvičíte správně a bezpečně. Při zvedání závaží je nutné zapojit mozek a přemýšlet o každém pohybu. Postupem času se správné pohyby stanou vaší přirozeností a už se na ně nebudete muset zaměřovat. Začnete se zdokonalovat a soustředit.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.