Pivo + jóga = Broga. Nejnovější fitness trend pro muže si razí cestu Austrálií

prosinec

4

2019

Pivo + jóga = Broga. Nejnovější fitness trend pro muže si razí cestu Austrálií

| 2019-12-04T00:26:29+00:00 4. prosinec 2019 | #trendy#drink#brocyclopedia |

Těžko byste hledali dvě tak vzdálené věci, jako je pivo a jóga. Přesto se obě volnočasové aktivity spojily, aby pomohly vytvořit nejnovější fitness trend zvaný BROGA.

Začneme objevem Ameriky: Muži raději pijí pivo, než cvičí. Ta těžká volba mezi pocením, lapáním po dechu a dobře vychlazeným pivem... To snad ani není volba. Ovšem pár vousatých bratrů napadlo tyto světy spojit a zatraktivnit cvičení pro sebe a svoje kamarády. A výsledek je velmi pozoruhodný.

Začalo s tím několik chlapíků v Kalifornii. Jejich pivní bříška a neschopnost dotknout se rukama špiček nohou jim říkala, že klasická jóga a ambiciózní instruktor opravdu nebudou pro ně. A tak si založili vlastní cvičení, kde se soustředili jen na některé jednodušší jógové pozice a zkombinovali to s trochou kondičního cvičení a vznikla Broga. Vše doprovázela dobrá hudba a tolerantní atmosféra. Ale stále to byli jen bros a jóga, na pivo se šlo až po cvičení.

Teď to ale dostala o level výš skupinka cvičenců v salonku baru hotelu The Hack v Port Melbourne v Austrálii. Začali tam totiž pořádat bezplatné kurzy Brogy, kde je pivo přímo součástí cvičení a můžete se jím odměnit po každém těžkém cviku. Jak řekl instruktor Nim Rotenberg: "Doušek vám může pomoci uvolnit se a snáz dosáhnete správné pozice. Po pivu jste rozhodně flexibilnější a otevřenější," dodává se smíchem Nim. Také byste si nechali takové cvičení líbit?

Kromě zjevných výhod fyzické aktivity ale Broga pomáhá mužům také ke společenskému vyžití, což je nezbytné pro dobré duševní zdraví. Vyrazit z domu za pánskou společností je občas potřeba a přiznejme si to, když chlapi dosáhnou určitého věku, už není tak snadné navazovat nová přátelství. Společné zevlování a hovory o ničem jsou přitom balzámem pro váš mozek.

A to byl vlastně jeden z hlavních důvodů, proč tyhle kurzy začal majitel hotelu Chris Nicholls provozovat. Kurzy jsou zdarma, ale účastníkům se doporučuje darovat příspěvek organizaci duševního zdraví Beyond Blue. V Austrálii zažije skutečné deprese jeden z osmi mužů a 6 z 8 sebevražd denně spáchají právě muži. Podobné cvičení by se určitě chytlo i u nás, kde jsme se čtyřmi sebevraždami denně nad evropským i světovým průměrem. Přitom pivo máme, tělocvičny taky, tak na co čekáme?

Objevily se už i návrhy zkusit další kombinace alkoholu a atletiky. Ale upřímně, pivlátes, vínastika a rumming na pohodovou pivní jógu prostě nemají.

 

Images by 9Now, 9News, Allan Raskall

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.