První pivo bez alkoholu, lepku, cukru a bez kalorií. Je i bez chuti?

duben

25

2022

První pivo bez alkoholu, lepku, cukru a bez kalorií. Je i bez chuti?

| 2022-04-25T06:57:08+00:0025. duben 2022 | #trendy#pivo#foodie#gastro |

V Coloradu vyrobili pivo bez alkoholu, kalorií, cukru, dokonce bez sladu (!) a tím pádem bez lepku.

Takže, je to jen chmelová voda?

Přesně tahle otázka nás napadla, když jsme se dočetli o pivu Hoplark 0.0, které je označováno za "první pivo bez alkoholu, kalorií, bez cukru a lepku".

Společnost Hoplark, která sídlí v Boulderu ve státě Colorado v USA, zahájila svou činnost v roce 2018 a na svém kontě má již řadu různých chmelených nealkoholických nápojů, včetně HopTea, tedy jakéhosi chmelového ledového čaje a chmelových limonád a chmelových perlivých vod. Tyto nápoje nejsou kvašené, takže při pátrání po tom jak asi chutnají lze říci, že minimálně určitě ne jako kombucha. Díky bohu.

Ale pojďme k tomu nealku. Pokud jde o Hoplark 0.0, společnost tvrdí, že má patentovaný postup, jak dosáhnout chuti bez všech těch věcí, které byste na svém pivu normálně milovali - jako jsou kalorie a alkohol. "Víme, jak moc lidé milují pivo, ale chtějí mít více možností, pokud jde o to zda pít či nepít," říká k tomu Dean Eberhardt, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Hoplark. "Ať už se chcete vyhnout vedlejším účinkům alkoholu následujícího dne, nebo se zaměřujete na své zdraví, Hoplark 0.0 je pro každého. Polovina Američanů nyní říká, že by chtěla pít méně alkoholu. Jsem hrdý na to, že můžeme spotřebitelům nabídnout další možnost volby s pivem Hoplark 0.0, které nabízí aromaticky plnou chmelovou chuť řemeslného piva, ale bez alkoholu, kalorií a bez cukru."

U Hoplarků tomu ale záměrně neříkají pivo. Což opravdu není, neobsahuje slad. Podle složení se zdá, že Hoplark 0.0 je z hlediska složek velmi podobný jejich předchozímu produktu - chmelové vodě Hoplark Water Zástupce značky vysvětlil, že nová verze je "dramaticky více chmelená" - zatímco Hop Water používá k získání chuti chmelové extrakty, Hoplark 0.0 se konkrétně snaží vytvořit chuť řemeslného piva s něčím, čemu říkají "zážitek ze suchého chmelení". Klasická verze obsahuje chmel odrůdy Citra, silnější verze, která má připomínat piva IPA s názvem Hoplark 0.0 Really Hoppy je navíc chmelená i kultivarem Simcoe a má tak navodit hořkost a kyselost těchto silných piv.

Tak se napijme.

Pivní znalec Kirk Miller popsal nápoj takto: Hoplark 0.0 je dvakrát chmelený chmelem Citra. Vzhledově se jedná o zakalenou a světlou tekutinu slámové barvy, kterou je patrně nejlepší nechat v plechovce a nepřelévat. Čichem lze cítit hlavně chmel - je zde velmi, velmi silně zastoupen - ale na patře už vyniknou citrusové, travnaté a květinové tóny. Chybí mu síla a říz (na vině je nedostatek alkoholu), ale pokud máte rádi chmel Citra a nechcete se picnout, je to slušné letní popíjení. Pokud máte rádi hořkost chmele, nebudete zklamáni, ale klasické nealko pivo to nenahradí.

Výkonný redaktor Mike Conklin webu InsideHook, ze kterého čerpáme, ho ochutnal a poznamenal: "Chutná přesně tak, jak když se nadechnete při exkurzi v pivovaru, má takový ten syrový chmelový tón, který převažuje, protože tam není žádný slad, který by to kompenzoval. Je to trochu zvláštní, trochu osvěžující." Podle jiných recenzentů by se dal označit za chmelový seltzer.

U nás se seltzery příliš neprosadily, i když trend snižování spotřeby alkoholických nápojů je zřejmý i v ČR. Nočekáváme, že by se tady Hoplark někdy prodával, ale chmelový nápoj s nulovým obsahem cukru, alkoholu nebo lepku by rozhodně byla zajímavá alternativa pro ty, kteří chtějí žít zdravě a nyní v restauracích mnoho možností nemají.

 

Images by BREWPUBLIC, Hoplark

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.