Pivní dieta? Nezkoušejte ji, ale funguje

květen

21

2019

Pivní dieta? Nezkoušejte ji, ale funguje

| 2019-05-21T00:35:54+00:0021. květen 2019 | #dieta#pivo |

Předkládáme vám dietní plán, který si zapamatuje každý: pivo. To je vše. Pivo. Tekutý chléb po celý den. Zní to šíleně, že?

Uznáváme, je to víc než šílené, ale jeden z nás to opravdu udělal a podle všeho uspěl. Armádní veterán Del Hall ze státu Ohio tvrdí, že se rozhodl že nebude konzumovat nic než pivo po dobu 46 dní, jinak absolutní půst. A zhubnul skoro 20 kilo!

Del na svém Instagramu

Využil k tomu skutečné období půstu, tedy období před Velikonocemi. Půst a modlitba vás podle tradic má připravit na nejposvátnější den v kalendáři (jo, jsou to Velikonoce, ne Vánoce).

Del Hal sám pracuje v pivovaře v Cincinnati ve Fifty West Brewing Company a na Instagramu provozuje populární účet sgtdel jako tzv. beer influencer.

Svou dietu si ale nevycucal z prstu, rozhodl se ji zkusit poté, co četl o tom jak si mniši dokázali zpříjemnit dlouhé dny řehole.

"Jako kovaný pivař jsem často narážel na příběh o mniších z Bavorska, kteří se kolem roku 1600 během půstu vzdali pevné stravy a pili jen speciální druh piva, který nazývali doppelbock. Je v něm spousta živin, spousta karbohydrátů a hodně cukru," řekl Del. "A mě pořád vrtalo hlavou, je to vůbec možné? Můžete to opravdu udělat, nebo je to mýtus? Takže jsem se rozhodl, že to letos risknu a to vyzkouším to na sobě."

Hall svůj pokrok zveřejňoval na sociálních sítích. Uvedl, že první týden byl zdaleka nejtěžší, poté už žádnou závislost na jídle nepociťoval. Jeho krevní tlak a cholesterol se také údajně zlepšily. A jak již bylo řečeno, zhubnul 44 liber, což dělá necelých 20 kg.

Musíme přiznat, že to zní docela lákavě, ale tekutá strava má svá rizika. Sice mu přinesla značnou pozornost médií, ale v porovnání s vyváženým příjmem a výdejem kalorií a dobře nastavenou funkcí metabolismu se nedá srovnávat. Zejména chybějící podíl vlákniny nelze doporučit, už jen proto, že pak nemůžete podnikat delší výpravy od nejbližšího WC.

 

Photo by Lukas and rawpixel.com from Pexels

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.