Pět filmových trháků, které se konečně dostanou do kin

květen

25

2020

Pět filmových trháků, které se konečně dostanou do kin

| 2020-05-25T23:49:52+00:0025. květen 2020 | #Kino#Akční film |

Po nouzovém stavu začnou opět fungovat kina a odložené premiéry mohou zpátky do kalendáře. Toto je pět nejnadějnějších filmů, které v létě uvidíme. 

Tenet

Akční sci-fi drama pro náročné diváky by mělo mít premiéru 16. 7. a už teď je středem pozornosti. Na vině je především jméno režiséra Christophera Nolana (Dark Knight trilogie, Dunkirk, Interstellar), který napsal i scénář. Film z rozpočtem přes 200 milionů dolarů byl v dobách zavřených kin studii tlačen k online premiéře (Disney takto přes službu Video On Demand premiéroval Trolly 2 a byl to finanční zásah do černého), ale tvůrci trvali na klasickém kině i přesto, že film bude čelit tvrdé konkurenci.

Film prý nebude o ničem menším než zabránění 3. světové válce a jak je u Nolana zvykem, řešit se budou i velké otázky jako podstata víry. Už sám název filmu znamená princip.

Mulan

Další pecka a film, jehož konkurence se tvůrci předchozího filmu Tenet obávali nejvíc, i když jde zcela o jiný žánr. Disney tady pokračuje v přetáčení svých nejlepších animáků do verzí s reálnými herci. Předchozí remaky se příliš nepovedly a tak se očekává, že Disney změní směr.

Mladá čínská dívka se přestrojí za mužského válečníka, aby zachránila svého otce. V hlavní roli se má blýsknout čínská hvězda Liu Yifei a nechybí ani legendární Jet Li. Tento film má obrovské ambice a je připraven dobýt nejem pokladny kin, ale (pokud se napojí na kouzlo animovaného originálu) i naše srdce. To vše 23. 7. 2020.

Antebellum

Jde o děsivý příběh, kdy je úspěšná současná spisovatelka najednou uvězněna v alternativní realitě na americkém jihu v dobách otroctví a musí přijít na způsob, jak se osvobodit. Pokud vám teď vytanuly na mysli filmy jako Get Out nebo Us, které zmiňují otroctví, tak nejste daleko od pravdy, protože je produkoval stejný člověk. Pandemií opožděná premiéra je naplánována na 21. srpna.

The New Mutants

Noví mutanti také zažili nekonečné odkládání a pokusy o premiéry na online videopůjčovnách, dokonce jej už Amazon Prime zařadil do blížící se nabídky. Ale svou kinopremiéru si nakonec odbude  27. srpna. Tento X-Menní spin-off představí v hlavní roli Aryu z Hry o trůny s partou mladých mutantů, to vše zasazeno do mnohem hororovějšího příběhu, než na jaký jsme byli u X-Menů zvyklí.

Film měl být původně počátkem nové éry X-Menů, ale to, že ho studio uložilo k ledu ještě před pandemií znamená, že tuto kapitolu odpískalo. Z trailerů to ovšem vypadá, že by to mohlo být lepší než ty nekonečné filmy s mladým profesorem X a možná i lepší než kritikou zatracovaný Dark Phoenix, kde v hlavní roli zazářila další postava z Her o trůny - Sansa.

The King's Man

Pokud se vám líbil humor filmů Kingsman: Tajná služba a Kingsman: Zlatý kruh a užijete si zasazení těchto elegantních agentů do období 1. světové války, je tohle film přesně pro vás.

The King's Man: První mise nás přenese do doby, kdy se podle všeho spojí největší zloduši své doby a pokusí se ovládnout svět. Nevíme, o jaké zloduchy půjde, ale určitě uvidíme postavy jako Rasputin, Jiří V, Vilém II. Pruský a poslední ruský car Mikuláš II.,nebo dokonce arcivévoda František Ferdinand d'Este. 

V plánu je vyhladit miliony lidí a jeden z agentů bude muset závodit s časem, aby zloduchy zastavil. 17. 9. tak budeme svědky původu úplně první nezávislé zpravodajské agentury pod luxusním krejčovským obchodem.

Největší letní trháky Jamese Bonda a ubohou Black Widow tady ale nenajdete, ti byli odloženi až na listopad. Top Gun: Maverick přijde až v prosinci a Rychle a zběsile 9 dokonce až příští rok.

 

Images by 20th Century Fox in and Marvel Entertainment

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.