Jak ochránit svoje auto před mrazem a problémy tím spojené

prosinec

22

2016

Jak ochránit svoje auto před mrazem a problémy tím spojené

| 2016-12-22T12:10:50+00:0022. prosinec 2016 | #tipy |

Jak ochránit svoje auto před mrazem a problémy tím spojené

Mráz může v zimě zapříčinit mnoho problémů na Vašem autě. Například Vám znemožní výhled přes čelní sklo nebo se ani nedostanete do auta. Jak těmto problémům předejít?

Zkontrolujte a vyčistěte těsnění dveří a rámu

U starších aut mohou dveře u auta zamrznout tak, že se ani nedostanete dovnitř. Je to způsobené tím, že déšť nebo tající sníh prosakoval prasklinami v pryžovém těsnění dovnitř. Je proto důležité všechny tyto pryžové těsnění projít, jestli v nich nejsou mezery nebo praskliny. Malé praskliny jde dobře opravit předem určeným tmelem. Pokud jsou na těsnění větší trhliny, tak je nutné vyměnit jej za nové. Poté vše důkladně očistěte. Ideálně teplou vodou a suchým hadříkem. To provádějte v suché a vytápěné garáží, aby voda nemohla zamrznout dříve, než se osuší.

Ochraňujte gumové těsnění ve dveřích před mrazem

Skvělým řešením, jak ochránit pryžové těsnění dveří před mrazem, je použít silikonový olej ve spreji. Nastříkejte malé množství oleje na těsnění a poté jej rovnoměrně setřete hadříkem z mikrovlákna. Silikon odpuzuje vlhkost a je odolný mrazu. A taky je poměrně levný.

Jak otevřít zamrzlé dveře u auta

Pokud jste nepředvídali a na předešlé dva triky zapomněli, tak je dost pravděpodobné, že jednou ráno přijdete k autu a dveře Vám nepůjdou otevřít právě proto, že auto bude pokryté ledem. Začněte tím, že oškrábete všechen led ze dveří škrabkou, kterou snad budete mít v garáži. (Jde to i pomocí starého CD nebo plastové kartičky.) Pak podél švů dveří nastříkejte rozmrazovač čelního skla ve spreji. Je většinou složen ze dvou třetin lihem, který by měl pomoci. Pokud led ani po čase nepovolí, tak je na řadě fén na vlasy. Sežeňte si dlouhý prodlužovací kabel, který dosáhne až k autu a začněte rozmrazovat. Při otvírání dveří buďte opatrní. Pokud použijete velkou sílu, tak můžete utrhnout kliku dveří, nebo potrhat pryžové těsnění rámu. Zde se vyplatí trpělivost.

Jak se vypořádat se zamrzlým zámkem u dveří

Do zámku se může dostat voda stejně jako všude jinde. Pokud chcete zabránit zamrznutí zámku, tak do něj co nejdříve nastříkejte sprej s názvem WD-40. Tento sprej nedovolí skoro žádné vlhkosti, aby se dostala dovnitř. A taky ho dobře promaže. Aplikuje se pomocí tenké trubičky, které je součástí na větším balení. Díky tomu bude sprej přesně na tom místě, na kterém potřebujete.

Pokud jste nebyli dostatečně rychlý a přišli k autu, u kterého zamrzl zámek, tak pořád je ještě naděje.

Do zámku použijte rozmrazovač čelního skla. A stříkněte ho i na klíč. Pokud máte čistý líh, tak ještě lépe. Pomalu klíč zasuňte a jemně otáčejte. Pokud nemáte rozmrazovač, tak použijte fén. A postupujte stejně, jako v předchozím bodě. Vše nahřát a pomalu otáčet klíčem. Pokud nemáte ani jedno, tak zkuste použít zapalovač, nebo teplo svého dechu. Nic jiného Vám totiž stejně nezbude. A buďte trpěliví. Po čase se do svého auta určitě dostanete.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.