Nuda? Zkuste dospělé LEGO! Tohle je 10 nejlepších sad, které pobaví bez ohledu na věk

duben

5

2020

Nuda? Zkuste dospělé LEGO! Tohle je 10 nejlepších sad, které pobaví bez ohledu na věk

| 2020-04-05T03:40:06+00:00 5. duben 2020 | #LEGO#Big Boy Toy |

Pokud vám už domácí izolace napíná nervy a otupuje smysly, neexistuje lepší rada než LEGO pro dospělé. Probudí ve vás tvůrčí náladu, přivede vás na jiné myšlenky a bude skvělou dekorací ve vašem bytě. Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších sad, které dánský výrobce kdy stvořil.

LEGO STAR WARS UCS MILLENNIUM FALCON

Počet dílků: 7541

Rok uvedení aktuálního modelu: 2017

Začněme rovnou těžkým kalibrem, tohle je bez debat jeden z nejlepších modelů, co lze vůbec pořídit. Sada z roku 2017 je s počtem přes sedm a půl tisíce dílků a rozměry 84x56 cm jedním z největších modelů vůbec. Rozhodně je to ale sada, na kterou spousta z nás toužebně kouká, ale patrně si ji nepořídí, protože těch 16.000 Kč prostě potřebujete utratit za nájem a za jídlo. A to v roce kdy přišla na trh, stála bezmála 20 tisíc.

Tento model si oblíbili i ti, kdo Star Wars normálně nefandí. A není divu. Spousta detailů, včetně oddělitelných částí, které odhalí propracovaný interiér, otevírací rampa, po které sestupují Han Solo, Chewbacca a princezna Leia, z tohoto setu dělají tu nejžádanější intergalaktickou hračku historie.

Existuje ještě jedna verze, ta je z roku 2007 a má 5197 dílků. Spíše než mezi staviteli je vyhledávaná do sbírek, na eBay ji lze nalézt i za 3.000 dolarů.

 

LEGO TECHNIC BUGATTI CHIRON

Počet dílků: 3599

Rok uvedení aktuálního modelu: 2018

Tato nádherná replika Bugatti Chiron, jednoho z nejrychlejších aut na světě, zapůsobí na vaše smysly. Vás a vaše přátele si získá dvěma krásnými modrými tóny. S detailním kokpitem, s pohyblivým zadním křídlem a motorem W16 s pohyblivými písty, nebude mít problém si vás omotat kolem prstu.

Na délku má 56 cm, v kufru originální příruční zavazadlo Bugatti a je to Big Boy Toy se vším všudy. Cena doporučená výrobcem je 10k, sehnat se dá za 7.500.

 

LEGO TECHNIC BUCKET WHEEL EXCAVATOR

Počet dílků: 3929

Rok uvedení aktuálního modelu: 2016

Kolesové důlní rypadlo neboli exkavátor je největší a nejúžasnější sada Lego Technic, kterou dánští inženýři vyrobili. Má motorizované kolo a dopravní pásy a můžete také otáčet celým strojem pomocí joysticku. Je to obrovský projekt a každého fandu musí tato těžební nádhera hluboce uspokojit. Lego dokonce poskytuje návod na druhý model, který můžete stavět ze stejných součástek a vznikne vám mobilní jednotka na zpracování kameniva. Rypadlo má 72 cm na délku, mobilní jednotka dokonce 88 cm. Bohužel, model už je oficiálně nedostupný. Na eBay se pohybuje cena okolo 300 dolarů bez poštovného. Sada obsahuje i malý náklaďáček.

Ano, většina podobných rádců vám doporučí moderní dvanáctitisícový Bagr Liebherr R 9800 s elektrickým motorem a dálkovým ovládáním. Ale kdo pamatuje stavebnici Merkur, tak ví, že jedině rypadlo je svatým grálem všech sad a dosáhli na něj jen milionářské děti a obzvláště pilní komunisté. Při pohledu na tuto merkurovskou těžkotonážní nádheru se soustavou kladek je jasné, kde LEGO kradlo inspiraci, ale o to víc to rypadlo chceme!

 

LEGO CREATOR HARLEY-DAVIDSON FAT BOY

Počet dílků: 1023

Rok uvedení aktuálního modelu: 2019

Tenhle kousek je příkladem toho, že sada nemusí být megalomanská, aby byla úžasná. Harley-Davidson Fat Boy je bezpochyby jedním nejznámějších dvoustopých vozidel všech dob. Je to ta motorka, pardon chopper, na kterém jezdil Arnold Schwarzenegger v Terminátoru 2. Do LEGO podoby se Fat Boy povedlo přenést výjimečně vkusně.

Všechny ty detaily s motorem Milwaukee-Eight s pohyblivými písty, duálním výfukem, pohyblivými řídítky a pohyblivou řadicí pedálovou pákou seriózně vženou vítr do vlasů i plešatícímu tatíkovi. Model patří ke středně velkým a na vaší poličce se bude vyjímat více než skvěle.

 

LEGO GHOSTBUSTERS FIREHOUSE HEADQUARTERS

Počet dílků: 4634

Rok uvedení aktuálního modelu: 2016

Bývalá hasičská stanice, kde si zbudovali sídlo filmoví krotitelé duchů (bavíme se o jediném pravém originálu z roku 1984, ne o té feminizované taškařici z roku 2016, která nikoho nezajímala). Vypadá skvěle už jako dům sám o sobě, ale dá se celá otevřít jako kniha a poté měří pěkných 46x38 cm a mezi detaily patří i lednice a v ní mražená pizza pro hladovou posádku.

Nechybí pochopitelně požárnická tyč, průhledný sliz a miniaturní doktor Peter Venkman, neboli Bill Murray ve svých nejlepších letech. Najdete tu i parkovací místo, kam se přesně vejde již dříve vydané auto Ghostbusters Ecto-1. Tato praštěná sada už se oficiálně neprodává a na eBay ji i s dovozem pořídíte za pěkných 17.000 korun, původně u nás stála 9.999,-.

 

LEGO BATMOBILE

Počet dílků: 3306

Rok uvedení aktuálního modelu: 2019

I když netopejři nejsou v poslední době zrovna v oblibě, stejně každý ví, že při otázce jakým bys chtěl být superhrdinou, se vždycky odpovídá: Batman! 

Je sice fakt, že v posledních letech šla Batmanova pověst trochu do háje kvůli příšerným filmům od DC se zoufalým Ben Affleckem. Ale nebojte se, ani fakt, že novým Batmanem bude ten šašek ze Twighlightu, této sadě popularitu neubere. Jde totiž o klasický Batmobil z roku 1989, kdy se filmů ujal Tim Burton.

Povedený model má posuvný kryt kokpitu, skryté vyskakovací kulomety a rotující turbínu. V balení je samozřejmě figurka samotného Temného rytíře i jeho největšího nepřítele Jokera. Je dlouhý celých 60 cm, doporučená cena je 6.499 ale dá se sehnat i levněji. Můj byt se v poslední době k večeru stává potemnělým Gothamem a je třeba do něj vnést kus spravedlnosti! Tenhle mistrovský kousek je pro to jako stvořený.

 

LEGO THE SHIELD HELLCARRIER

Počet dílků: 2996

Rok uvedení aktuálního modelu: 2015

Promakaný heliport z jiného světa. Letadlová loď, která se umí proměnit na neviditelný létající ostrov a Kapitána Ameriku stála 10 dolarů.

Pamatujete si scénu z Avengers, kde Nick Fury řekne Kapitánu Amerikovi, že svět se ohromně změnil? Kapitán mu odpoví, že v tomto světě už ho nic nemůže překvapit. Nick Fury odpoví slovy: "Deset babek říká, že se pleteš." A když se vynoří z moře toto vznášedlové monstrum, kapitán začne hledat peněženku.

V sadě jsou dokonce i vysokozdvižné vozíky a model má 80 cm délky. Z řady Power Functions lze k heliportu dokoupit světla a točící se vrtule a dokoupit si budete muset i některé Avengery, protože v krabici najdete jen Nick Furyho, Černou Vdovu, Kapitána Ameriku a Hawkeyho, takže víme, kdo při záchraně mé sokovijské kuchyně umře první.

Cena se u nás pohybovala kolem 10k a dnes už se neprodává.

 

LEGO FORD MUSTANG

Počet dílků: 1471

Rok uvedení aktuálního modelu: 2019

Kultovní automobil z šedesátých let, který je jedním z nejikoničtějších aut všech dob. Replika přichází ve věrných barvách a je radost se ni jen dívat. Mezi jednu z největších vychytávek patří množství doplňků, díky kterým si můžete tento bourák vytunit podle chuti.

Můžete odstranit střechu, snížit zdvih zadní nápravy a v kufru nechybí nitro. Kde je moje LEGO garáž, tohle je potřeba hned vyzkoušet! Doporučená cena je 3,5k a 34 cm dlouhou klasiku bude na římse tolerovat snad každá manželka na světě.

LEGO FRIENDS CENTRAL PERK

Počet dílků: 1070

Rok uvedení aktuálního modelu: 2019

 

Tahle sada budí pozornost co vyšla a pravděpodobně to bude jedna z nejoblíbenějších sad vůbec. Je to úplná replika slavné kavárny z Přátel, která je navíc televizní kulisou, takže jsou vidět i studiová světla. Sada vyšla k příležitosti 25. výročí vzniku seriálu.

V balení jsou pochopitelně i fugurky Přátel a k dispozici jsou i jejich unikátní doplňky jako Rossovy klávesy, Joeyho "pánská kabelka" a Phoebeina kytara. 29 cm na šířku není moc, takže set působí poněkud stísněně, ale pořád jde o model, který bude ideálním dárkem pro každého fandu. Zároveň jde o jednu z nejlevnějších sad, dá se koupit kolem 1.500 korun. Tak jak to de?

 

LEGO JAMES BOND ASTON MARTIN DB5

Počet dílků: 1295

Rok uvedení aktuálního modelu: 2018

A to nejhezčí na konec! James Bond jezdil mnoha klasickými vozy, ale málokterý je slavnější než Aston Martin DB5 z Goldfingera. Nejen že je to bezpochyby nádherné auto, ale je také nabité takovou spoustou agentských hračiček, až by se i Batman červenal. Je tu funkční katapultážovatelné sedadlo spolujezdce, otáčecí poznávací značky, zadní neprůstřelný štít, kulomety na předním křídle a ostré hroty na kolech. 

34 cm a necelé tři tisíce říkají, že byste měli začít šetřit. Kdyby měl Q možnost hrát si s touto sadou, vsadíme se, že by neváhal a tenhle auťák si užil.

Nedostali se do TOP 10: LEGO Creator Volkswagen T1 Camper Van, protože ty záclonky jsou příšerný a raději měli vyrobit Volkswagen Transporter (bus). Dále TOP GEAR RALLY CAR ovládaný přes mobil, protože bez malé figurky Clarksona to prostě nemá šťávu a LEGO NASA APOLLO SATURN V, protože tu metrovou potvoru vám poradí každý a v paneláku není kam dát.

Images by The LEGO Group

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.