Nový Perry Mason už není seriál, na jaký koukal váš děda

červen

21

2020

Nový Perry Mason už není seriál, na jaký koukal váš děda

| 2020-06-21T01:49:29+00:0021. červen 2020 | #HBO#TV#hit |

Váš děda nebo rodiče možná hltali seriálový hit Perry Mason, který byl něco jako Zákon a pořádek natočený před 50 lety. A HBO teď udělalo jeho reboot, kde měl hrát původně Robert Downey Jr. a je temný jako letní noc.

Dnešní Perry Mason se podobně jako originál odehrává v roce 1931 v Los Angeles, ale tím podobnosti s originálem pomalu končí. Původní Mason byl totiž nejúspěšnější a nejelegantnější právník, který se nejen bil za svého klienta, ale postaral se o odhalení skutečného viníka. V tomto rebootu ale Mason není právník (alespoň ne v prvním dílu), ale chodí ve zmačkaném obleku a pracuje jako soukromý detektiv pro okresního právníka.

Dnešní Mason chlastá, šuká a nebojí se násilí. Což jsou věci, které by v originálu vysílaného v padesátých letech minulého století nikdy nemohly na obrazovky. A tím se také dotýkáme toho, proč tady Perry není právník. Byl by totiž svázán pravidly své profese, takto se ale může pohybovat na hraně zákona.

Jak už bylo řečeno, Perryho měl původně hrát Robert Downey Jr., ale protože se natáčení odkládalo, nemohl Iron Man kvůli dalším závazkům pokračovat (natáčel například nového doktora Dolittla, který propadl na všech frontách), ale zůstal u tohoto projektu jako producent. V této osmidílné sérii se tak hlavní a titulní role ujal Downeyho dobrý přítel Matthew Rhys, zkušený velšský herec, který si roli rozhodně užívá a po nedávné novinářské premiéře za ni sklízí vynikající kritiky.

Takto vypadal Perryho původní představitel Raymond Burr v seriálu z padesátých let

A takto vypadal ve svém návratu v osmdesátkách. Tohohle pána jste možná jako děti vídali na skleněné obrazovce vašich rodičů

Narozdíl od originálu, který se držel šablony jeden vyřešený případ na jeden díl, v nové sérii bude centrální téma, které se potáhne přes všech 8 dílů. Hned v první epizodě budeme svědky vyšetřování smrti zmrzačeného dítěte, které zemře během únosu. Už jsme říkali, že to bude drsně temný seriál, že? V této verzi nic není černobílé, nečekejte rozdělení postav na čistě negativní a pozitivní, každý je něčím vinen. Ale jak známe Perryho, půjde viníkům po krku jako pes, ať je za tím kdokoli.

Seriál bude k vidění například na HBO GO, první epizoda má premiéru 22. 6. a další vždy za týden.

 

 Images by Home Box Office, Inc.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.