Nový Microsoft Flight Simulator vypadá tak reálně, že vám letos nahradí let na dovolenou

červenec

31

2020

Nový Microsoft Flight Simulator vypadá tak reálně, že vám letos nahradí let na dovolenou

| 2020-07-31T00:18:26+00:0031. červenec 2020 | #gaming#PC Master Race#Microsoft#sim |

Díky detailní grafice s realistickými nuancemi počasí letos patrně Microsoft představí nejvěrnější zážitek hned po skutečném letu.

Pro letecký průmysl letos nastaly krušné časy. Pandemie má za následky krachy leteckých společností a oblíbená letadla jako je 747 musí do důchodu dříve, než všichni původně plánovali. Další letadla jsou v hangárech a i tam kde se létá, je poptávka po letecké dopravě celosvětově o 65 až 70 procent nižší, než loni touto dobou. Ale podobně jako v motoristickém sportu zaskočil za závody sim racing, tak i pro letecké nadšence existuje digitální světlo na konci tunelu.

Poprvé od roku 2006 společnost Microsoft vydává zcela novou verzi své slavné hry Flight Simulator, jejíž historie sahá až do roku 1982. A podle všech indikací to bude stát za to. 4K HDR okolní svět, letadlo i samotné létání bude podle ukázek nejen naprosto vizuálně úchvatné, ale také velmi přesné a realistické.

Herní svět zahrnuje tisíce letišť a 2 biliony herních objektů. Vytvoření krajiny a budov a přírodních prvků, jako jsou vlny, vyžadovalo použití kombinace skutečných informací, umělé inteligence a softwarových fyzikálních enginů. Snad jejich realističnost neutrpí tím, že jako podklad posloužily Bing Maps.

Tvůrci lákají ale především na realistické počasí. Jakmile se třeba vzedme vítr, projeví se to na všech prvcích okolí: Vzedmou se vlny oceánu, kmitají stébla trávy a samozřejmě to pocítí i letadlo za letu. V každém počasí se bude jinak lámat světlo a k modelování počasí lze využít simulaci změn v reálném čase podle počasí ve skutečném světě, to vše díky propojení se službou Meteoblue. Sice není v možnostech hry simulovat každý jednotlivý obláček, ale třeba právě mraky se ve hře vyskytují hned ve 32 různých vrstvách až do výšky téměř 20 km a při jejich modelování bere hra v úvahu faktory jako je vlhkost, teplota a rychlost větru.

Hlavními hvězdami show ale budou pochopitelně letadla. V závislosti na zakoupené verzi hry - standardní, luxusní nebo prémiové - dostanete k dispozici různá letadla. Součástí standardní verze jsou mimo jiné letadla Boeing 747 (konkrétně 747-8i), dvouplošník Pitts a Airbus A320. V luxusní edici naleznete například Boeing 787 Dreamliner. Na vojenská letadla zapomeňte rovnou, s válkou a útoky nechce mít MS Simulator nic společného.

Na zakoupené verzi hry také bude záležet počet pečlivě rekonstruovaných letišť. Co ale určitě nečekejte jsou realistické pády a výbuchy havarovaných letadel. Ano, počasí a aerodynamika letu budou simulovány co nejpřesněji, ale pádem poškozené letadlo si neprohlédnete. "Partnerství s výrobci letadel je pro nás klíčové," vysvětluje Jorg Neumann, vedoucí odpovědný za Microsoft Flight Simulator. "A výrobci nechtějí, aby se jejich letadlo ukazovalo v poškozeném stavu." Ale pokud jste dobrý pilot, vždycky můžete zkusit nouzové přistání na břiše.

Hra pochopitelně nebude z nejlevnějších. Microsoft nabízí v předprodeji základní verzi za 1.789 Kč, Deluxe za 2.299 Kč a Premium Deluxe za sebevědomých 3.099 Kč. Verze pro PC vychází 18. srpna a o verzi pro Xbox prozatím nepadlo ani slovo.

 

Images by Microsoft Studios / Microsoft Corporation

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.