Nový film o F1! Brad Pitt už natáčí během skutečných závodů

červenec

14

2023

Nový film o F1! Brad Pitt už natáčí během skutečných závodů

| 2023-07-14T06:51:57+00:0014. červenec 2023 | #f1#Británie#TV#Film |

Filmové celebrity se kolem F1 točí odjakživa, ale od doby co Formuli koupili američané, se  zájem Hollywoodu o závody zvýšil. Nyní se Apple ve spolupráci s F1 rozhodl natočit áčkový film, který má formuli v USA ještě více zpopularizovat. A sázka padla rovnou na Brada Pitta.

Brad Pitt se už v rámci natáčení objevil na Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Pitt si ve filmu zahraje spolu s Damsonem Idrisem (momentálně hp lze vidět v akčňáku Za čarou, Outside the Wire). Režírovat ho bude Joseph Kosinski, který natočil film Top Gun: Maverick.

Pitta netřeba představovat, Idris je ten vpravo ve filmu Za čarou

Podrobnosti o zápletce jsou v této fázi kusé, ale Pitt i Idris hrají soupeřící jezdce závodící za fiktivní stáj Apex, psáno APXGP.

Stáj je fiktivní, box je skutečný. Jména jezdců jsou Sonny Hayes (Pitt) a Joshua Pearce (Idris)

Ačkoli má fiktivní tým na okruhu k dispozici vlastní garáž, do vlastního závodu samozřejmě nezasáhne, ačkoli natáčení bude během velké ceny. Vůz APXGP bude ale moci vyjet na dráhu mimo závodní kola. Vůz fiktivní stáje je vyveden c černo-zlatých barvách a ladí s designem současné modelové řady. Ve skutečnosti se ale jedná o podvozek Formule 2, který byl s pomocí Mercedesu navržen tak, aby vypadal jako současný monopost F1. Vůz je opatřen logy skutečných sponzorů, včetně AMG, což naznačuje, že se Mercedes podílí na výbavě týmu. 

Pitt i Idris se museli podrobit intenzivnímu tréninku, aby dokázali vůz skutečně řídit, což je typickým znakem přístupu režiséra Kosinského, jak ho známe z filmu Maverick. Pomáhá i to, že jedním z producentů seriálu je sedminásobný šampion F1 a současný jezdec Mercedesu Lewis Hamilton. Hamilton dával hercům rady přímo během tréninků na okruhu.

Vůz po ověnčení kamerami

Po delší době jde o velkorozpočtový film z motoristického sportu. Snad se zařadí mezi klasiky jako Rivalové z roku 2013, zachycující soupeření Jamese Hunta s Niki Laudou v 70. letech, nebo Grand Prix z roku 1966 v režii Johna Frankenheimera. Musíme zmínit i skvělý kousek Le Mans z roku 1971 o slavném vytrvalostním závodě se Stevem McQueenem v hlavní roli. Ovšem asi nejzmiňovanějším F1 opusem dokuseriál společnosti Netflix F1: Touha po vítězství (Drive to Survive), který se letos dočkal již páté sezóny a je zpracovaný opravdu skvěle.

Na to, jestli bude nový film od Applu za něco stát si budeme muset počkat, ale vzhledem k tomu, že režisér vychází ze skutečných závodů, spolupracuje minimálně s jedním týmem F1 a dohlíží na něj mistr světa, si myslíme, že si od něj můžeme slibovat hodně.

 

 

Images by Netflix, Inc., Formula One World Championship Limited, Apple Film Production

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.