Nejzajímavější fakta o pivu

září

13

2016

Nejzajímavější fakta o pivu

| 2016-09-13T07:53:58+00:0013. září 2016 | |

Nejzajímavější fakta o pivu

Pivo patří k nejstarším nápojům na světě. Jeho spotřeba patří k těm největším v průměru na jednoho člověka. A říká se o něm, že je to všelék!

1.- Kdo pije pivo nejčastěji?

Výzkum, který byl proveden v USA ukázal, že tam pije pivo celkem 54% mužů a 27% žen. Nejvíce je pivo oblíbené mezi lidmi s věkovou hranicí mezi 18 – 34 lety. Naopak v České republice, která patří mezi světové velmoce v pití piva, si ho dopřává 91% procent mužů a 56% žen. A věková hranice je ještě širší, mezi 18 – 60 lety.

2.- Pivem proti rakovině

Ve studii, kterou zajišťoval Journal of Proteome Research se došlo k závěru, že pivo obsahuje více antioxidantů než zelený čaj nebo červené víno. Využít se toho dá dobře například při přípravě pokrmů, protože když budete marinovat maso v pivu, ztratí až 70% karcinogenních látek.

3.- Pro silné kosti

Pivo obsahuje větší množství křemíku. Ten napomáhá k tomu, aby lidé měli silnější kosti. Například studie, která byla provedena na starších lidech, prokázala to, že ti co pili pivo, měli hustší kosti a prodělali méně zlomenin. Světlé pivo obsahuje více křemíku, něž tmavé.

4.- Má široké využití

Je mnoho vynikajících kuchařů, kteří na pivo nenechají dopustit při přípravě pokrmů. To z něj dělá jednu z nejvíce rozšířených ingrediencí ve všech možných úpravách masa. Našlo si ovšem uplatnění i v jiných oborech. Dnes už je známá i Pivovice, která je vyhledávanou obdobou slivovice. Najít můžete i pivní zmrzlinu. Dále se pivo přidává při výrobě speciální kosmetiky, třeba do šampónů a pleťových krémů.

5.- Je jedním z nejstarších nápojů

Při vykopávkách se našel nejstarší recept na pivo. Prokázalo se tím, že tento nápoj znali už staří Sumerové ve starověké Mezopotámii. Tento recept byl na hliněné tabulce a jeho stáří se odhaduje přibližně na 5000 let.

Rychlo – fakta o pivu:

1.- V tento okamžik je na světě 50 milionů lidí opilých z piva. 2.- 67% - přesně tolik alkoholu má nejsilnější pivo na světě. 3.- Nejdražší pivo si můžete koupit ve Vancouveru a stojí 1000 dolarů. 4.- Středověk byl opravdu krutý. Jedna z forem trestu byl i zákaz pití piva. 5.- Znáte vědu, která se zabývá pivem? Jmenuje se Zythologie. 6.- Krásnou pivní pěnu v reklamách má na svědomí prací prášek. 7.- Až po roce 2013 bylo v Rusko uznáno pivo, jako alkohol. 8.- Rekord vypití 1 litru piva je za 1,3 vteřiny. 9.- V Africe vaří pivo i z banánů. 10.- Fóbie, při které mají lidé strach z prázdné pivní sklenice se jmenuje Cenosillicaphobia.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.