Největší vánoční obchod na světě? Je velký jako 4 fotbalová hřiště

prosinec

10

2022

Největší vánoční obchod na světě? Je velký jako 4 fotbalová hřiště

| 2022-12-10T08:33:46+00:0010. prosinec 2022 | #Nej#Xmas special |

Vánoce po celý rok? Americký obchod Bronner's Christmas Wonderland je podle provozovatelů největší vánoční prodejna na světě s celoročním provozem. Navíc je to pro místní městečko turistická atrakce pro všechny věkové kategorie, takový malý místni Disneyland. A počkejte až zjistíte, kolik platí denně za elektřinu :)

Městečko Frankenmuth v Michiganu s necelými 5000 obyvateli každoročně přivítá nejméně dva miliony návštěvníků převážně z celých Spojených států a Kanady a naprostá většina z nich míří právě do vánočního obchodu. To už je pořádná atrakce. V roce 1976 stát Michigan proto jmenoval Bronner's čestným "velvyslanectvím pro michiganský cestovní ruch".

Budova o rozloze téměř čtyř evropských fotbalových hřišť stojí na skoro 11 hektarech upraveného pozemku s desítkami venkovních vánočních expozic a obřích betlémů. Například před hlavním vchodem jsou tři sedmnáctimetroví Santové a patnáctimetrový sněhulák.

A nejde jen o nákupy, jde vlastně o celoroční výstavu betlémů a dalších pohyblivých dekorací. V Bronnerově obchodě je vystaveno asi 800 animovaných figurek. Účet za elektřinu v obchodě činí v průměru asi 900 dolarů (cca 20000 Kč) denně! K vidění a zakoupení jsou zde samozřejmě všemožné vánoční ozdoby, umělé vánoční stromky, bytové dekorace, sběratelské předměty a betlémy, k vidění je i vánoční tygr, lev a další zvířata v nadživotní velikosti.

Každý rok se v obchodě, který má parkoviště postavené pro více než 1000 aut a autobusů, prodá asi 150000 pohlednic a přáníček, 600000 skleněných ozdob na stromeček, 500000 girland a řetězů a mnoho, mnoho dalšího.

Zakladatel Wally Bronner zemřel v roce 2008 ve věku 81 let, ale jeho obchod funguje i nadále stejně jako před jeho odchodem. Bronnerův obchod začínal skromně, Wally jej založil v roce 1945 jako malý krámek, ale obchod se rychle rozrostl a stal se největším celoročním vánočním obchodem na světě. Pro hluboce věřícího Wallyho Bronnera to ale byla vždy především oslava Ježíše a jeho narození, název obchodu se proto píše jako CHRISTmas Wonderland.

Obchod provozuje i eshop s 50000 produkty. Nikde ale nestojí, jak to řeší zaměstnanci. když poslouchají koledy a vánoční písně každý den po celý rok. Berou příplatky, nebo si doma na Vánoce pouští rap?

 

Images by Bronner's - Bronner's CHRISTmas Wonderland, Google Inc./ Alphabet Inc.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.