Největší okamžiky sportovní historie: Neporažený... Rocky Marciano

červen

29

2020

Největší okamžiky sportovní historie: Neporažený... Rocky Marciano

| 2020-06-29T12:12:47+00:0029. červen 2020 | #sport#box#Rocky Marciano |

Lidstvo provozuje sport už od nepaměti a za tu dobu se zrodilo nespočet velkých sportovních příběhů a nezapomenutelných okamžiků. V této sérii se pokusíme připomenout si některé z nich.

Rocky Marciano

Rocky Marciano se narodil 1. září roku 1923 ve městě Brockton, v Massachussets USA. Během svého mládí se Rocky věnoval převážně baseballu, kde si osvojil návyk tvrdé dřiny, která ke sportu patří. V 16 letech nastoupil na Brocktonskou střední školu, kde se začal věnovat i fotbalu. To však netrvalo příliš dlouho a krátce po vyhození z fotbalového týmu opustil i školu. Bez pořádné školy měl Rocky léta problém sehnat slušnou práci a tak často střídal zaměstnání. V období druhé světové války bylo Rockymu 20 let, když byl povolán do armády a převelen do Anglie. Válka v Evropě se již schylovala ke konci a tak byl krátce na to Rocky převelen do Tichomoří, kde se rozhodl trávit volné chvíle právě boxem. V tom našel velké zalíbení a tak se rozhodl přihlásit k oficiálnímu tréninku a reprezentovat svoji jednotku. Ve své dvoutýdenní dovolené se Rocky utkal s velmi úspěšným a zkušeným amatérským boxerem Henrym Lesterem. Utkání skončilo diskvalifikací Rockyho poté, co vyčerpaný nakopl svého soupeře mezi nohy. To byla první a poslední diskvalifikace Marciana v celé jeho kariéře.

 

Po této zkušenosti se Rocky vrátil na základnu Ft. Lewis s daleko větším odhodláním. Přestal s kouřením, pitím alkoholu a také si naordinoval drastickou dietu, aby byl co nejlépe připravený na nadcházející turnaj těžké váhy. Připraven byl skvěle, ale bohužel si na tomto turnaji vážně poranil kloub na levé ruce. Přestože zvládl finále odboxovat pouze jednou rukou, následující verdikt lékaře byl poměrně zdrcující. Operace, dva měsíce rekonvalescence a konec s boxem.

rocky Marciano

Roku 1946 byl Marciano uvolněn z armády a snažil se navázat na svoji kariéru z dětství v baseballu. Ze strany klubů se však setkával jen s odmítáním. Po jednom z několika odmítnutí se Rockymu v letadle zdál sen o kariéře profesionálního boxera. To jej inspirovalo k tomu, aby to s boxem ještě nevzdával a začal se svým přítelem a trenérem v jedné osobě, Alliem Colombem tvrdě trénovat. 

 

Během roku se dokázal připravit na svoji fenomenální profesionální kariéru. Po 37 vítězstvích K.O. se Rockymu splnil sen. Úspěch se však nerodil lehce. Rocky byl sražen k zemi hned v prvním kole, což se mu stalo poprvé v životě. Dokázal se však zvednout a boxovat dál. Dvanáct kol měl navrch Wallcott a Rocky věděl, že pokud nedá svému soupeři K.O. tak mu titul proklouzne mezi prsty. Ve 13. kole 13. Září roku 1952 svého soupeře Jersey Joe Walcotta knockautoval a stal se novým mistrem světa. Titul se mu pak podařilo ještě šestkrát obhájit. Kariéru potom skončil s úctyhodným skóre 49 vítězství, 0 remíz a 0 proher.

 

Rocky Marciano tragicky zahynul při leteckém neštěstí 31. srpna 1969 během cesty na oslavu svých 46. narozenin.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.