Nejlepší animované filmy všech dob #4

září

8

2020

Nejlepší animované filmy všech dob #4

| 2020-09-08T08:47:49+00:00 8. září 2020 | #Film#animované filmy |

Animovaných filmů vzniká každý rok hned několik, ale pouze malé procento z nich zaručuje kvalitní podívanou. Rozhodl jsem se tedy udělat takový seriál, o nejlepších animovaných filmech všech dob. Což v překladu znamená při nejmenším jistotu, že by Vám tyto filmy neměli způsobovat žádnou psychickou ujmu. Žebříček jsem sestavil pouze z filmů, které jsem sám viděl a přihlédl jsem k hodnocení na několika webových stránkách. Řazení je podle roku premiéry, nikoliv podle kvalit daného snímku.

 

V hlavě (2015)

V hlavě

Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem.

Jeden z mála filmů, kterým jsem si sám zkazil přehnaným očekáváním. Pixar odvedl tradičně prvotřídní práci (za kterou také získal oscara), ale já po těch prohlášeních a trailerech čekal nějak víc. 

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Golden Globe nejlepší animovaný film | CSFD: 81%

 

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Odvážná Vaiana

Film o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní.

Kouzelné prostředí, hezké písničky, spousta barviček… co více od animáku chtít? A přesto bych film řadil spíše k slabšímu průměru našemu početnému výběru. Nebojte se tomu ale dát šanci, třeba Vám to sedne o poznání lépe.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 80%

 

Zootropolis (2016)

Zootropolis

Ačkoliv ve městě Zootropolis můžete být kýmkoliv, zjistí Judy Hopkavá, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.

Jedno z nejmilejších překvapení co jsem ohledně animovaných filmů zažil. Strážnice Judy Hopkavá si Vás dokáže získat už během prvních minut snímku a budete ji neuvěřitelně fandit až do konce.

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Golden Globe nejlepší animovaný film | CSFD: 84%

 

Coco (2017)

Coco

Navzdory rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

Coco asi nemá slabou stránku… Dojemný příběh, velmi chytlavý soundtrack ve stylu mariachi a naprosto dechberoucí vizuální podání. Zcela po právu vítěz oscara za nejlepší animovaný film a za nejlepší píseň.

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Oscar nejlepší píseň, Golden Globe nejlepší animovaný film | CSFD: 87%

 

Úžasňákovi (2004-2018)

Úžasňákovi

Ve dvou pokračování sledujeme superhrdinskou rodinku řešit nejen superhrdinské záležitosti, ale také vzájemné vztahy a osobní problémy, které potkávají i naprosto normální všední lidi.

Překvapivě lidská superhrdinská rodinka musí řešit nejen záležitosti pro superhrdiny, ale také osobní problémy, díky kterým přirostou k srdci každému. V tomto případě bych rád zmínil i více než důstojné pokračování snímku, který inspiroval vznik veleúspěšného stroje na peníze jménem Marvel Universe.

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Oscar nejlepší střih zvuku | CSFD: 84% - 78%

 

Spider-Man paralelní světy (2018)

Spiderman: Paralelní světy

Snímek představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Nevšední zpracování jednoho z nejznámějších superhrdinů všech dob Spidermana. Snímek vyčnívá nejen svým propracovaným příběhem spíše pro dospělé, ale také nevšedním vizuálním zpracováním.

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Golden Globe nejlepší animovaný film | CSFD: 85%

 

Příběh hraček (1995-2019)

Příběh hraček

Kdo si myslí, že hračky nemají vlastní život, se mýlí. Sotva dítko vyjde ze dveří, začnou se v jeho pokoji dít podivné věci. Všechny hračky si vydechnou, protože mohou být konečně samy sebou, místo aby předstíraly, že jsou pouhými neživými předměty.

Rozhodně kvalitativně nejstabilnější animovaná série všech dob. Příběh hraček má k dnešnímu dni 4 pokračování a o žádném z nich se nedá hovořit jako o kvalitativním úpadku. Všechny díly mají dojemný příběh a perfektní audiovizuální zpracování. Jen bych Vám doporučil si mezi díly dát menší rozestup, protože je to docela drsná emotivní horská dráha.

 

Ocenění: Oscar za zvláštní přínos, Golden globe Nejlepší film - muzikál nebo komedie, Oscar nejlepší animovaný film, Oscar nejlepší píseň, Golden Globe nejlepší animovaný film, Oscar nejlepší animovaný film | CSFD: 85% - 85% - 82% - 79%

 

Frčíme (2020)

Frčíme

Animovaný film Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického.

Letošní rok je na nové filmy kvůli koronaviru velmi chudý a tak se můžeme radovat alespoň ze snímku Frčíme, který nás vezme na dobrodružství se dvěma bratry za možností být se svým zesnulým otcem alespoň jeden den. Pokud se do kin nedostane připravovaný snímek duše, očekával bych útok na oscara za animovaný film.

 

Ocenění: X | CSFD: 76%

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.