Nejlepší animované filmy všech dob #3

srpen

28

2020

Nejlepší animované filmy všech dob #3

| 2020-08-28T08:43:06+00:0028. srpen 2020 | #Film#animované filmy |

Animovaných filmů vzniká každý rok hned několik, ale pouze malé procento z nich zaručuje kvalitní podívanou. Rozhodl jsem se tedy udělat takový seriál, o nejlepších animovaných filmech všech dob. Což v překladu znamená při nejmenším jistotu, že by Vám tyto filmy neměli způsobovat žádnou psychickou ujmu. Žebříček jsem sestavil pouze z filmů, které jsem sám viděl a přihlédl jsem k hodnocení na několika webových stránkách. Řazení je podle roku premiéry, nikoliv podle kvalit daného snímku.

 

Já padouch (2010)

Já padouch

Protagonistou animované rodinné komedie Já, padouch je zlosyn Gru, který soupeří o pověst největšího padoucha s mladým kazisvětem Vektorem. Rozhodne se proto pro grandiózní loupež Měsíce. Nejprve však musí získat od soupeře zmenšovací paprsek. K tomu využije trojici osiřelých dívek, které adoptuje.

Já padouch se stal během let mezi extrémně silnou značku a to hlavně díky žlutým mimoňům. Pokračování původního snímku jsou sice neustále hloupější, ale první díl byl poměrně svěží a originální podívaná.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 79%

 

Jak vycvičit draka (2010)

Jak vycvičit draka

Škyťák je mladý viking, kterého příroda nevybavila vysokým vzrůstem a hromadou svalů jako ostatní, ale nadprůměrnou inteligencí. Škyťák tak v rámci rituálu kdy má být přijat mezi dospělé musí zabít draka. K tomu využije svůj intelekt a vyrobí si samostříl, pomocí kterého sestřelí draka z oblohy. Místo toho aby nebohého draka dorazil začíná příběh o krásném přátelství.

Trailerová kampaň mě zcela minula a tak jsem od filmu vlastně ani nic nečekal. O to víc jsem ale byl potom překvapen. Skvělý audiovizuál, fajn příběh, nějaké to poselství… Zkrátka pohádka jak má být.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 86%

 

Na vlásku (2010)

Na Vlásku

Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy…

Pokud jsem o Lvím králi psal, že je to moje číslo 1 tak vězte, že Na vlásku je moje novodobější pohádka číslo 1. Do roztomile naivní Lociky se zaručeně okamžitě zamilujete a nenapravitelný Flynn Rychlík se Vám také okamžitě dostane pod kůži. Mimo to se jedná asi o nejlepší romantickou pohádku vůbec.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 84%Raubíř Ralph (2012)

Raubíř Ralf

Hlavní hrdina ehm tedy padouch Ralph už nechce být záporákem a tak se vydá vstříc dobrodružství, aby dokázal nejen sobě, ale i svému okolí, že je dobrák od kosti a zaslouží si být obdivován a milován.

Raubíř Ralph výborně funguje na děti, ale ještě líp na starší dospělé. To neuvěřitelné množství easter eggů na nejrůznější staré hry je přímo excelentní. Díky tomu dokážete snímku odpustit i hromadu kýčovitých okamžiků a skvěle si to užijete.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 82%

 

Croodsovi (2013)

Croodsovi

Dobrodružná animovaná komedie o pravěké rodince Croodsových. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“, a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli.

Osobně bych Croodsovi zařadil mezi nejslabší články našeho pelotonu, ale i tak se pořád jedná o poměrně kvalitní podívanou. Dospělé publikum pak jistě ocení neustálé vtipy a narážky na smrt tchýně taťky Gruga.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 77%

 

Ledové království (2013)

Ledové království

Anna se musí vydat na nebezpečnou výpravu za nalezením své sestry Elsy, jejíž ledové kouzlo uvěznilo království do věčné zimy. Doprovod jí na strastiplné cestě budou dělat horal Kristoff a sob Sven.

Ledové království není špatný film, určitě bude bavit vaše potomstvo a pravděpodobně i Vás. Co však nemohu přenést přes srdce je fakt, že Na vlásku je o úroveň jinde a přesto na rozdíl od Ledového království nedostalo plnohodnotné pokračování. #CitimSeUkrivdene

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film, Oscar nejlepší píseň, Golden Globe nejlepší animovaný film | CSFD: 76%

 

Velká šestka (2014)

Velká šestka

V hypermoderním velkoměstě budoucnosti San Fransokiu žije Hiro Hamada, čtrnáctiletý kluk, který má ze všeho nejradši robotí zápasy. Pak se však jeho život navždy změní a on musí dát dohromady Velkou šestku, tým bojovníků proti zločinu.

Hlad po superhrdinech ani po letech neutichá a tak se Disney rozhodl trošku rozčeřit vody i v animovaném žánru a vyšlo to na jedničku. Roztomilého Baymaxe nebude chtít domů jen Vaše dítě, ale také Vaše žena.

 

Ocenění: Oscar nejlepší animovaný film | CSFD: 82%

 

Lego příběh (2014)

Lego příběh

Snímek sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi.

Ze začátku chvíli trvalo než jsem si na animaci rozpohybovaných kostiček zvykl, ale od té doby to byla parádní jízda se skvělou pointou filmu.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 75%

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.