Nejlepší animované filmy všech dob #1

srpen

12

2020

Nejlepší animované filmy všech dob #1

| 2020-08-12T23:59:24+00:0012. srpen 2020 | #Film#animované filmy |

Animovaných filmů vzniká každý rok hned několik, ale pouze malé procento z nich zaručuje kvalitní podívanou. Rozhodl jsem se tedy udělat takový seriál, o nejlepších animovaných filmech všech dob. Což v překladu znamená při nejmenším jistotu, že by Vám tyto filmy neměli způsobovat žádnou psychickou ujmu. Žebříček jsem sestavil pouze z filmů, které jsem sám viděl a přihlédl jsem k hodnocení na několika webových stránkách. Řazení je podle roku premiéry, nikoliv podle kvalit daného snímku.

 

Kniha džunglí (1967)

kniha džunglí

Malého chlapce Mauglího, který se ztratil své matce, pronásleduje v džungli krutý tygr Šer Chán. Dítě se uchýlí do vlčí jeskyně, a protože vlci nenávidí tygra, ujmou se chlapce a Matka vlčice ho vychovává se svými vlčaty.

Lhal bych, kdybych řekl, že kniha džunglí patří mezi mé favority. Nicméně je třeba být objektivní a tento animák oplývá dostatečnou kvalitou na to, aby tady byl zmíněn. Hraná moderní verze se mi líbí ještě o něco méně než původní animovaná verze.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 81%

 

Malá mořská víla (1989)

malá mořská víla

Dcera krále moří Ariel se zamiluje do lidského prince a aby získala svoji lásku, musí se obrátit o pomoc na zlou čarodějnici. V sázce je tedy mimo lásky i duše mladé Ariel.

Disney nevynikal jen v krásné animaci, dobře podaném příběhu jak pro nejmenší tak pro dospělé, ale také v rozmanitosti svých pohádek. Skvělá rodinná zábava, jak je u Disneyho starých pohádek zvykem.

 

Ocenění: Oscar nejlepší hudba, Oscar nejlepší píseň | CSFD: 79%

 

Kráska a zvíře (1991)

Kráska a zvíře

Mladá, krásná Bella je zajata prokletým princem, proměněným ve zvíře. Podaří se obměkčit ledové srdce pyšného prince, než opadne poslední lísteček na růži a vše bude navždy ztraceno?

Hned po lvím králi asi druhá nejlepší klasika na kterou můžete narazit. Hezký příběh, protkaný hromadou chytlavých písní Vás nebude dráždit ani po pátém shlédnutí.

 

Ocenění: Oscar nejlepší hudba, Oscar nejlepší píseň | CSFD: 84%

 

Aladdin (1992)

aladdin

Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti.

Neokoukané prostředí v kombinaci s napínavým příběhem a jak už bývá zvykem, skvělým soundtrackem dalo vzniknout krásné pohádce, která je právem považována za klasiku.

 

Ocenění: Oscar nejlepší hudba, Oscar nejlepší píseň | CSFD: 83%

 

Lví král (1994)

Lví král

Mladý lvíček Simba uniká do vyhnanství, když je jeho otec král Mufasa zabit svým bratrem. Minulost jej však dožene a Simba bude muset bojovat nejen o království ale také o záchranu svých milovaných.

Lví král, je opravdovým králem ve světě animovaného filmu. Krásný dojemný příběh doprovázený nejpovolanějším mistrem mezi skladateli Hanzem Zimmerem. Kdybych měl ze všech filmů postavit jeden na piedestal, byl by to Lví král z roku 1994.

 

Ocenění: Oscar nejlepší hudba, Oscar nejlepší píseň, Golden Globe Nejlepší film - muzikál nebo komedie,  Golden Globe nejlepší hudba, Golden Globe Nejlepší originální píseň | CSFD: 86%

 

Hercules (1997)

Hercules

Polobůh Herkules vyrůstá na zemi mezi smrtelníky a kvůli své nešikovnosti v kombinaci s nadlidskou silou je postrachem svého okolí. Když se jednoho dne náhodou dozví, že je synem samotného Dia, neváhá ani minutu a vydává se na cestu za dobrodružstvím, během nějž se stačí zamilovat, překazit nekalé Hádovi plány a stát se skutečným hrdinou

Já Herkulovi vždycky fandil, ať už to byl seriál s Kevinem Sorbem, nebo film s Dwaynem Johnsonem (film s Kellanem Lutzem nepočítám). Ale opravdový poklad je původní animovaný film z roku 1997.

 

Ocenění: 0 | CSFD: 79%

 

Tarzan (1999)

Tarzan

Tarzan vyrůstal od útlého dětství v divoké africké džungli. Z osiřelého lidského mláděte, které před lety nezištně adoptovala gorila Kala, vyrostl silný a spravedlivý král džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril.

Tarzan mi stejně jako kniha džunglí k srdci nikdy nepřirostl, ale možná je to tím, že jsem film viděl až jako podstatně starší. Nechápejte to ale prosím tak, že by to byla špatná pohádka, to vůbec ne.

 

Ocenění: Oscar nejlepší píseň, Golden Globe nejlepší originální píseň | CSFD: 81%

 

Příšerky s.r.o. (2001)

Příšerky s.r.o.

Wazovski a Sullivan pracují ve světě příšerek ve fabrice na výrobu elektřiny. Tu získávají strašením (jekotem) lidských dětí, ke kterým se dostávají skrze speciální dveře. Jednoho dne se však lidské dítě dveřmi dostane do jejich světa a způsobí chaos.

 Velmi originální příběh, který si získal srdce nejednoho člověka. Zábavné, místy dojemné, zkrátka správný mix pro kvalitní animovaný film. Škoda, že pokračování bylo spíše podprůměrné. I přes to první díl, patří k tomu lepšímu mezi animovanými filmy.

 

Ocenění: Oscar nejlepší píseň | CSFD: 85%

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.