Nejlepší animované filmy 2020

březen

3

2020

Nejlepší animované filmy 2020

| 2020-03-03T14:42:56+00:00 3. březen 2020 | #Film#Kino#Pixar#animované filmy#Disney |

Každý rok do kin zavítá několik opravdu povedených animovaných filmů a letošek jak se zdá nebude výjimkou. Samozřejmě jsem do našeho výhledu nevypisoval všechny animáky co nás letos čekají, ale vybral jsem pouze ty nejlepší kousky vhodné i pro náročnější diváky… (Až na mimoně, ale těmi se zase zavděčíte dětem.). Pojďme tedy na to.

5.3. - Frčíme

Přijde mi, že Pixar byl vždycky trochu jinde, než všechna jeho konkurence. Jejich filmy totiž nikdy nebyly pouze pro nejmenší, ale dokázaly skvěle bavit, dojímat a někdy i poučit také dospělé diváctvo. Narozdíl tak třeba od mimoňů, u filmů z této dílny nehrozí, že by jste se nudili a cítili jak každou minutou před plátnem hloupnete. Pro ty co nemají moc přehled tak Pixar nám dal filmy jako: Auta, Coco, Vzhůru do oblak, Příšerky s.r.o., Příběh hraček, V hlavě, Rebelka, Úžasňákovi a desítky dalších… Pokud Vás ani výčet těchto pecek zatím nepřesvědčil, mám pro Vás ještě jednu informaci a sice, že podle prvních ohlasů nás čeká krásné animované dobrodružství, u kterého se budou skvěle bavit i rodiče. Pokud si letos nějaké animované filmy opravdu zaslouží Vaši návštěvu kina, tak jedním z nich je právě pixarovka Frčíme.

Synopse: Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického.

 

2.7. - Mimoni: Padouch přichází

Žluté peklíčko je zase tady… První díl mimoňů utržil jen v kinech kus přes miliardu (Plus další miliardy dolarů za hračky, nálepky, školní pomůcky s mimoni atd.) a tak není divu, že nás čeká další díl. Upřímně lituji všechny rodiče dětí, jejichž návštěva kina je v tomto případě povinná. Vzhledem k trailerům a zkušenostem z minula se nedá očekávat žádné výrazné zlepšení, ale děti to budou zaručeně milovat a snímek si opět v klidu dojde nejméně pro tu miliardu doláčů. Další díl tu tak bude dřív než Váš drahý potomek začne navštěvovat druhý stupeň základní školy.

Synopse: V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život.

 

6.8. - Duše

Letos máme to štěstí, že Pixar má hned dvě želízka v ohni. Tím prvním byl výše zmíněný snímek Frčíme a tím druhým je Duše. Na netu se dá najít první trailer a oficiální synopse, která sice napoví o čem film bude, ale stejně Vám nedá moc představu o tom, co od snímku vlastně čekat.. Stejně jako jsem přesvědčený o tom, že Frčíme bude skvělý film, tak jsem přesvědčený, že Duše bude příští únor bojovat o oscary. Nejspíš nevydělá tolik peněz jako Frčíme, ale kvalitou bude dle mého názoru o pomyslný stupínek výše. Neváhejte a na snímek vyrazte i v případě, že nemáte dítě.

Synopse: Říkali jste si někdy, odkud pocházejí vaše vášně, sny a zájmy? Co je ta věc, která vás dělá… vámi? V roce 2020 vás Pixar Animation Studios vezmou na cestu, která povede od ulic New York City až po vesmírné říše a která objeví odpovědi na ty nejdůležitější otázky lidského života.

 

24.12. - The Croods 2

Přestože byl první díl kasovně úspěšný, tak Croodsovi neměli úplně na růžích ustláno. Studio DreamWorks Animation bylo odprodáno konkurenčnímu Universalu a nové vedení pokračování o pravěké rodince prvně pozastavilo a následně v roce 2018 úplně zrušilo. Jak se ale nyní zdá, někdo ve vedení dostal kuráž tuto sérii oživit a tak bychom se na konci letošního roku mohli dočkat premiéry. (Mimo to studio chystá od roku 2021 dva filmy ročně včetně dalšího pokračování Shreka...) Netroufnu si odhadovat, jaký bude hlad po druhém díle. Vzhledem ale k tomu, že od premiéry prvního dílu uplynulo neskutečných 7 let, nemůže se spoléhat na původní fanouškovskou základnu. Ta už bude mít pravděpodobně v merku trošku jiné žánry. Zůstávám však optimista a doufám že minimálně co do kvality budou Croodsovi pokračovat tam kde minule skončili.

Synopse není k dispozici

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.