Nejlepší akční filmy 2020

duben

3

2020

Nejlepší akční filmy 2020

| 2020-04-03T08:52:06+00:00 3. duben 2020 | #Film#Kino#Akční film |

Letos nás čekala celá řádka parádních akčních filmů... Ano čtete správně, čekala. Bohužel je tu s námi jeden neřád jménem Covid (koronavirus), která zamával s nejdením datem premiéry. Kina zatím zůstávají zavřená a všechny hollywoodská studia přesunují data premiér svých letních pecek na neurčito, nebo rovnou na příští rok. Pořád někde existuje malá šance, že některé s očekávaných filmů výjdou o něco dříve skrze nějakou VOD službu, ale já osobně bych s tím moc nepočítal. Spíše očekávajme opravdu nabitý program v příštím roce.

 

Není čas zemřít - Odloženo

James Bond v podobě Daniela Craiga se naposledy vrací. Je pravda že to v posledních letech agent jejího veličenstva nemá vůbec jednoduché (v podobě konkurence Mission Impossible, nebo Johna Wicka), ale mně osobně se upoutávky na poslední štaci tohoto blonďáka opravdu líbí. Také vzhledem k faktu, že nikdo neví kdy ani v jaké podobě dostaneme dalšího 007, čekal bych že si tento snímek z fandů nenechá nikdo proklouznout mezi prsty.

Synopse: James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií.

 

Rychle a zběsile 9 - Odloženo na 2021

Série, ve které fyzika nemá místo… Pokud si od pátého dílu říkáte, že už není kam posouvat hranice tak jste na omylu. Vin Diesel si moc dobře uvědomuje, že Rychle a zběsile je jeho jediná a hlavně velmi výdělečná série a tak si každý rok po natáčení sedne ke svému bazénu, svolá svoji filmovou rodinu a společně přemýšlejí kam sérii vystřelit příště. (Předpokládám že v jubilejním desátém díle poletíme autem do vesmíru). Jelikož poslední díly v kinech vždy utržily miliardu babek, dá se předpokládat finanční úspěch i tentokrát. PS. Z mrtvých se vrátí Han ze třetího dílu, aby bylo v příštím díle přijetí Jasona Stathama mezi geroje podstatně jednodušší.

Synopse: Dominic Toretto má už zase trable s rodinou, tentokrát ale úplně jiné, než byste asi čekali. Kyberteroristka Cipher se navíc oklepala z direktu, který ji rychlá a zběsilá parta uštědřila v osmém díle, a je odhodlána jim to všem vrátit i s úroky.

 

9.7. - Free Guy

Nebudeme si nic nalhávat, filmům podle her to nikdy moc nevyšlo a tak není divu, že si studia dvakrát rozmyslí, než udělají nějaký film podle videohry. V tomto případě, by to ale fungovat mohlo. Snímek má obrovskou výhodu ve dvou věcech. Tou první je, že nevychází z žádné konkrétní hry, i když inspirace GTA je naprosto zřejmá a druhou je Ryan Reynolds. Ten dokázal v Deadpoolovi i Detektivovi pikachu, že má skvělý smysl pro humor a dokáže dát projektu něco navíc, takže by se mohlo jednat o povedenou akční jednohubku.

Synopse: Příběh se zaměří na osamělého bankéře, který zjistí, že je ve skutečnosti vedlejší postavou v open-world videohře Free City.

 

16.7. - Tenet

Dvě upoutávky na světě, ale stejně nikdo nedokáže říct o čem film vlastně bude. A to platí i o hereckém obsazení. Bude se nějakým způsobem pracovat s časem, ale víc o filmu nikdo zatím říct nedokáže. Christopher Nolan má nicméně za sebou takové pecky jako je trilogie Temného rytíře, Dokonalý trik, Počátek, Interstellar či Dunkerk, takže obavy by neměly být namístě. Pokud někdo umí dělat kvalitní filmy, je to tento chlapík. Traduje se, že je to jeden z velmi mála filmařů, který dostane takřka jakýkoliv rozpočet na svůj projekt bez toho, aniž by musel vysvětlovat co chce vlastně točit. To je panečku reputace!

Oficiální synopse není k dispozici

 

Top Gun: Maverick - Odloženo

Jestli si někdo zaslouží úspěch, je to rozhodně Tom Cruise. V Hollywoodu asi aktuálně není nikdo, kdo by si všechny kaskadérské kousky odehrál sám a je jedno že si při skákání po střechách zlomíte kotník. Prvně prostě dokončíte scénu a až pak jedete na sádru. Pro ty co neznají Top Gun, je to film o stíhačkách a ano, Tom Cruise má pilotní průkaz a stíhačky ve filmu doopravdy pilotuje sám. Proč si myslím, že film sklidí zasloužený úspěch? Inu v hlavně proto, že se jedná o takzvaný fanservice. Ptáte se co mám na mysli? Tom Cruise ten film zkrátka chce pro fanoušky. Nebudeme naivní a nebude si namlouvat že by ten finanční potenciál neviděl, ale zrovna borec jako je Tom Cruise si projekty může vybírat a mimo to má svoji Mission impossible takže nemůže být řeč o tom, že by ten film točil jen pro prachy… Když už by měl přece jen postranní úmysly, tak by to dělal proto, aby si mohl pořádně zablbnout ve stíhačce.

Synopse: Přes třicet let ve službě. Pochvaly. Vyznamenání. Jediný, kdo za posledních 40 let sestřelil tři nepřátelská letadla. Přesto ho nikdy nepovýšili? Proč? Protože je to Maverick. Rebel, který poslouchá jen sebe sama.

 

27.8. - The Hitman's Wife's Bodyguard

První díl v kinech neudělal kdo ví jakou díru do světa, ale na čím dál oblíbenějších streamovacích službách šlo o velmi úspěšný film a tak by tržby prvního dílu měly být snadno překonány. Opět se do hlavních rolí vrací trio Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek a navíc se k nim přidá: Frank Grillo, Morgan Freeman a Antonio Banderas. Na takovou sestavu se určitě jít vyplatí. PS. Kdo neviděl první díl (Zabiják & bodyguard) tak to co nejdříve napravte… Filmů tohoto typu se dnes už moc netočí a je to velká škoda.

Oficiální synopse není k dispozici

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.