Nedostatek spánku ovlivňuje Vaši kariéru

prosinec

30

2016

Nedostatek spánku ovlivňuje Vaši kariéru

| 2016-12-30T13:47:36+00:0030. prosinec 2016 | #lifestyle |

Nedostatek spánku ovlivňuje Vaši kariéru

Občas všichni slyšíme, jak někdo z našich známých málo spí, protože má mnoho práce. Bohužel málo spánku se rovná neefektivní práci.

Životní styl, kde je nedostatek spánku, není udržitelný.

Je mnoho statistik, které dokazují, že mít dostatek spánku je velice důležité pro Vaše trvalé zdraví. To stejné platí i o Vaší kariéře. Protože, když jste nevyspalí, tak máte tendenci dělat více chyb a více špatných rozhodnutí. Člověk, který spí trvale asi 4 hodiny denně, vypadá jako zombie a na ostatní působí více nevyrovnaně, než ten, který si dopřává pravidelně svých 8 hodin kvalitního spánku.

Kvalita a množství spánku jsou důležité.

Když málo spíte, tak ne všechny pracovní doby jsou si rovny. Vaše produktivita je velice proměnná a ke konci pracovní doby jste už znatelně unaveni. To znamená, že pokud si budete dopřávat stejnou kvalitu a množství spánku, tak budete mnohem produktivnější. Jelikož se tak snadno neunavíte. Odpočatý člověk dokáže stihnout stejné množství práce za 8 hodin, jako ten který je nevyspalý a pracuje 12 hodin denně. Je důležité si uvědomit, že zaneprázdněnost neznamená být produktivní.

Stanovte si priority svého času.

Je velice důležité uvědomit si, že můžete pracovat dlouhodobě 12 hodin denně a zároveň si dopřávat 8 hodin kvalitního spánku. Jen je to všechno o prioritách, kterým budete věnovat svůj čas. Činnosti jako jsou sledování televize nebo YouTube, obecně zabírají mnoho času. A ve své podstatě nejsou důležité, pokud nesledujete nějaká vzdělávací videa. Omezte ve svém životě věci, které nevedou k úspěchu a štěstí. Stačí pouze nalézt tu správnou rovnováhu mezi pracovním životem, soukromým životem a spánkem.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.