Na co se dívat při karanténě

březen

18

2020

Na co se dívat při karanténě

| 2020-03-18T09:42:27+00:0018. březen 2020 | #HBO#Seriál#netflix#amazon prime#Jason Momoa#cyberpunk |

Pokud máte to štěstí a můžete pracovat z tepla svého domova, určitě minimálně polovina z Vás má v pozadí puštěnou televizi. No a ta druhá polovina se ani nesnaží dělat, že dělá a regulérně na tu televizi hledí. Pokud Vás už omrzel obyčejný televizní program na Nově, přečtěte si pár tipů na opravdu kvalitní seriálovou podívanou. Předpokládáme, že za poslední léta máte jistě několik restů. Z článku záměrně vynechávám klasiky tipu: Přátelé, Teorie velkého třesku a podobné starší opravdu známé kousky. Pojďme na to!

 

Pokud máte Netflix:

 

Daredevil

Fanouškům Marvelu a všeobecně drsnějších a realističtějších komiksovek se Netflix trefil do vkusu svoji sérii o právníku Mattu Murdockovi. Právě ono realističtější pojetí v kombinaci s dospělejším příběhem a skvělou choreografií akčních soubojů udělalo ze seriálu tak výjimečnou podívanou. I když nejste fanouškem komiksu, ale fanouškem akce, bude Vás seriál zaručeně bavit.

 

Punisher

Mysleli jste si, že komiksovka už nemůže být drsnější než výše zmíněný Daredevil? Tak Frank Castle alias Punisher Vás jistě vyvede z omylu. Frank je vlastně dobrák od kosti jako Matt (Daredevil), ale narozdíl od slepého právníka nevěří systému a tak všechny parchanty pro jistotu raději posílá rovnou pod hlínu. Výborný casting, fajn příběh, super kamera, boží akce… Tento mix musí bavit prostě každého!

 

Stranger things

Při pohledu na synopsi dodnes vlastně úplně nechápu, že se ze seriálu stal tak neskutečný hit. Seriál v retro kabátu, s dětmi v hlavních rolích? Na první pohled prostě slabota. Je tu však několik velkých ALE! Troufám si říct, že většina z Vás kdo si seriál pustí a dá tomu 5 minut, tak určitě už dokouká. Sympatický casting, vyprávění příběhu jako od Stevena Spielberga v nejlepších letech a super retro soundtrack. To je výčet věcí, které Vás určitě připoutají k obrazovce na dlouhé hodiny.

 

Zaklínač

Zaklínač rozdělil diváckou obec na dva tábory. Jedna strana (hlavně čtenáři knih) mu téměř nemůže přijít na jméno, ale ta druhá (hráči her a ságou nepolíbení) jsou ze seriálu všeobecně nadšení. Obavy z obsazení Henryho Cavila se nakonec ukázaly nejen jako liché, ale naopak se jedná o trefu do černého! Henry je totiž velký fanda her a tak do natáčení dává 120% a na výsledku je to opravdu znát. Co je však třeba seriálu vytknout je viditelná absence vyššího rozpočtu. Nalijeme-li si čistého vína, každý na první pohled uvidí, že seriál ačkoliv chtěl být sebeepičtější, tak to prostě nedává. Každopádně díky velmi pozitivnímu přijetí už je odklepnutá další řada a dá se čekat i markantní navýšení financí. Sebere Vám to 8 hodin života, ale jsem přesvědčený že litovat nebudete.

 

Sexuální výchova

Otisova matka je sexuální terapeutka a tak je jasné, že chudák kluk nemůže být úplně normální. Díky nové kamarádce Maeve se mu však podaří tento handicap využít pro svůj prospěch a založí si s ní ve škole sexuální poradnu. Synopse může znít banálně až trapně, ale seriál má neuvěřitelnou sílu vás vtáhnut zpátky do školních let. Neřeší se tu konec světa, ani žádná spiknutí. Vše co Vás bude trápit jsou sexuální problémy studentů a láska. Na odreagování v dnešních dnech minimálně dostatečné, ne-li stále mírně nadprůměrná podívaná.Zámek a klíč

Popravdě úplně nevím co k tomuto seriálu napsat. Na ČSFD svítí poctivých červených 73%, ale nějak to drhne. Kvůli silné šuškandě, že se Netflix zase trefil a rozjel další parádní seriálovou podívanou, jsem neodolal a dal tomu šanci. Aktuálně jsem už druhý týden u pátého dílu a nějak nemám chuť ani potřebu se dívat dál. Vzhledem ke všem těm pozitivním ohlasům jsem si řekl, že to možná bude jen můj subjektivní názor a seriál by v tomto článku neměl chybět, ale budu rád, když mi do komentáře napíšete Váš názor.

 

Mindhunter

Kde ale Netflix rozhodně nezaváhal, je to Mindhunter. Režisér David Fincher byl vždycky neuvěřitelný perfekcionista a tady si dal opravdu záležet. Mladý agent Holden Ford se v roce 1979 spojí se zkušeným kolegou Billem a spolu rozjíždějí v tehdejší době studií o sériových vrazích. Nečeká nás tu sice žádná akce, ale rozhovory se zločinci jsou tu tak barvitě popsány až vám z toho naskočí husí kůže. A když dojde na vyšetřování nějakých případů tak zjistíte, že všechny ty CSI kriminálky jsou vlastně nuda. Pokud tedy nelačníte po něčem akčním a máte rádi pomalejší drama, je tohle seriál přesně pro Vás!

 

Altered Carbon

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. Banální zápletka, ale úctyhodně zpracovaná. Sci-fi seriálů a konkrétně cyberpunkových je jako šafránu a tak se jedná pro fandy těchto žánrů o naprostou povinnost. Obsazení se povedlo na jedničku, rozpočet je také vidět a akce je super. Co víc chtít? Příběh? Tak vězte, že ani tady se nejede na neutrál a jednotlivé díly ubíhají až moc rychle.

 

Pokud máte HBO:

 

The Outsider

Od té doby co film TO vydělal v kinech pořádnej balík se televizní stanice a filmová studia předhánějí v natáčení adaptací knih skvělého spisovatele Stephena Kinga. Outsider je skvělou mysteriózní a napínavou podívanou od začátku až do konce. Policejní detektiv Ralph Anderson je asi největší skeptik na oddělení a soukromá vyšetřovatelka Holly se bude muset velmi snažit, aby detektiva přesvědčila, že zločiny nespáchal žádný člověk. Herecké výkony hlavního detektiva a soukromé vyšetřovatelky jsou tak uvěřitelné a sympatické, že Vás dokážou k obrazovce připoutat na dlouhé hodiny a pokud ten čas máte, tak regulérně hrozí že to dáte na jeden zátah.

 

Chernobyl

Seriál o katastrofě v ukrajinské elektrárně není zrovna ten, který si pustíte na příjemný páteční večer s přítelkyní. Je to spíš na pondělní deprimující večer. Pokud se ale trefíte do nálady, čeká vás opravdu nepříjemná podívaná v tom nejlepším slova smyslu. Kdo neviděl dokumenty o výbuchu, úniku radiace a následné likvidaci škod tak bude zaručeně šokován. Casting se povedl na výbornou, kamera je skvělá a časté bzučení dozimetru jen podtrhuje naprosto dokonale skličující atmosféru katastrofy. 96% na ČSFD (aktuálně 2. nejlepší seriál) mluví asi za vše, takže až budete mít tu správnou náladu tak si doplňte vzdělání.

 

Taboo

Tom Hardy je jedním z nejlepších herců aktuální doby a tak mě automaticky zajímá vše, kde se jen mihne jeho jméno. Nebýt takovým fandou, tak by mi s největší pravděpodobností tento skvělý seriál proklouzl mezi prsty. Jedná se o temnou minisérii odehrávající se v roce 1814 ve špinavém Londýně. Jamese Delaneye se vrací z Afriky a zdědí po svém otci území na které si činí nárok USA a Britská Východoindická společnost. Tím se roztáčí kolo intrik, zrady, lásky a boje nejen o dědictví, ale také o holý život. Pokud bych to měl shrnout do pár vět, tak HBO se mi tu naprosto trefilo do noty. Vše nakonec neuvěřitelně zapadne přesně tam kam má, aby to celé dávalo smysl. Bručící Hardy je ve své roli tradičně geniální a výprava je za všech okolností uvěřitelná.

 

Temný případ

Temný případ to měl po první sérii opravdu těžké. Všichni tlačili na Nica Pizzolatta aby po úspěchu první řady s psaním chvátal a to se výrazně podepsalo na horší kvalitě druhé řady. Stanice tedy pochopila, že pro kvalitní seriál potřebuje čas. Ten Nic na psaní třetí série skutečně dostal a tak se Temný případ vrátil v plné parádě. Pořád sice nedosahuje kvalit první série, ale výrazně se k tomu přiblížil a tak nás čeká další vyšetřování. Smrt jednoho dítěte a pohřešování druhého tentokrát vyšetřuje oscarový herec Mahershala Ali, který se ukázal být trefou do černého (nejedná se o rasistickou poznámku). Jeho postavě zkrátka věřite každý pohled a i přes jeho začínající zdravotní problémy věříte, že pokud to někdo dokáže vyřešit tak je to právě on. Budete-li seriál sledovat od začátku, klidně přeskočte druhou řadu. (Série na sebe nijak nenavazují).

 

Watchmen

U seriálu Watchmen mám stejný problém jako u Zámek a klíč. Velmi dobré hodnocení, nějaká ta šuškanda o kvalitní podívané ale pro mě kde nic, tu nic. Nebylo by tudíž fér abych seriál do článku nedal jen proto, že mě prostě první díl nijak neoslovil. Jelikož si ho už ani pořádně nepamatuji dám vám sem alespoň synopsi. Seriál ju zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass.

 

Westworld

Bratři Nolanové měli vždycky v hlavě o kolečko navíc. Není proto divu, že každý jejich projekt je velmi očekáván a nejinak tomu bylo v případě Westworldu. První série se odehrávala ve třech časových rovinách. Bylo to poměrně náročné na hlavu, ale postupně do sebe vše začalo zapadat a dávat smysl. Nezbylo než uznaně pokývat hlavou a zatleskat géniu Jonathana Nolana jak to vše neskutečně vymyslel a napsal. Ve druhé sérii se však Nolan utrhl ze řetězu a podle vyjádření v rozhovorech to nepochopil vlastně vůbec nikdo. Otázka je, jestli vše nějak vysvětlí třetí řada, nebo zůstaneme navždy tápat. Abych to shrnul. Pokud Vás zajímá téma nedaleké budoucnosti a zábavního parku, kde je vše dovoleno tak Vás minimálně první série opravdu nadchne. Ale jestli pochopíte a oceníte i druhou a třetí sérii je již na vás.

 

Pokud máte Amazon:

 

Carnival Row

Tento seriál je vlastně trošku zvláštní. Velký rozpočet, kulisy staré špinavé Prahy a nádherných adršpašských skal, Orlando Bloom a Cara Delevigne v hlavní roli, fantasy žánr… A přesto mě první dva díly úplně neoslovily. Vše se zlomilo až ve třetím díle. V tu chvíli jsem se do seriálu regulérně zbláznil a zbytek dokoukal na jeden zátah. A co víc, dodnes se občas pídím po informacích o druhé sérii, která se aktuálně natáčí (tedy právě bylo natáčení pozastaveno kvůli koronaviru, ale je v přípravě!) ve stejném složení na stejných místech. Je to napínavé, je to zamilované, krásně se na to dívá… Od třetího dílu má ten seriál vše co má seriál tohoto žánru mít. Už aby tu byla druhá série.

 

The Boys

Ptáte se, co kdyby superhrdinové vlastně nebyly tak super ale jednalo se o egoistické psychopaty, starájící se o vlastní blaho a zodpovídající se nějaké bohaté společnosti? Tak jste tu správně. Proběhnout něčí přítelkyní a smazat ji tak z povrchu zemského se v některých případech může šeredně vymstít. Smrtí přítelkyně zničený Hughie se seznámí s Billym, který má také na hrdiny pifku a tak se společně začnou mstít. Pokud Vám nestačí tohle, podívejte se na trailer. Pokud už jste unavení všemi těmi správnými hrdiny od Marvelů, DC a podobně, ale máte rádi komiksový žánr tak dejte klukům šanci.

 

Pokud máte Apple tv+:

 

The Morning Show

Pohled na fungování ranní televizní show, i na to, co je za kamerami, pohled na životy lidí, kteří pomáhají Americe každé ráno vstávat a přinášejí jim denní zpravodajství a příběhy. V seriálu je i pohled na jedinečné výzvy, kterým musí čelit muži a ženy, kteří vykonávají tento každodenní televizní rituál. Přiznám se, že jsem seriál zatím neviděl ale rozhodně je na seznamu a již brzy dostane šanci. Toto téma mě totiž zajímá a v kombinaci s pořád skvěle vypadající Jeniffer Aniston se jedná skoro o povinnost dát tomu šanci.

 

See

Když Apple představoval svoji novou streamovací službu, byl seriál See s Jasonem Momou v hlavní roli, jejich největším lákadlem. Postapokalyptický svět, kdy lidé přišli o zrak se povedl ztvárnit opravdu velmi dobře, ale ten zbytek na mě už úplně nefungoval. Poslední díly jsem dokoukal v podstatě už jen z povinnosti (bylo mi líto to nedokoukat po těch 6 předchozích epizodách). Ptáte se co tu tedy seriál vlastně pohledává? Protože se to ve mě pořád ještě pere. Celkově nemůžu říct, že by byl seriál zavrženíhodný, ale nemohu ani říct rozhodně se na to podívejte je to naprostá pecka. Co ale říct mohu, dejte tomu šanci a uvidíte. Kvalitně natočený seriál v postapokalyptickém světě tu není každý den a Jason Momoa se taky snaží dělat co může, aby kvalitu seriálu trošku vytáhl.Je mi jasné, že máte hromadu favoritů, které jsem zde nezmínil a proto bych Vás rád poprosil o Vaše tipy v komentářích na našem Facebooku.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.