McDonald’s vydal svíčky s vůní hamburgeru. Zapálíte si hovězí?

březen

9

2020

McDonald’s vydal svíčky s vůní hamburgeru. Zapálíte si hovězí?

| 2020-03-09T00:49:01+00:00 9. březen 2020 | #foodie |

Znáte tu provokativní vůni hamburgerů, která se vleje do interiéru vašeho auta, když se blížíte k okénku McDrive? Tak teď ji můžete to mít doma a klidně celý den. Řetězec rychlého občerstvení vydal speciální sadu vonných svíček, díky kterým se vám začnou sbíhat sliny.

Sada oslavující slavný čtvrlibrák, u nás prodávaný jako McRoyal, obsahuje šest vonných svíček ve skle inspirovaných ingrediencemi tohoto burgeru. Jednotlivé svíčky mají aromata nazvaná žemle, kečup, okurka, sýr, cibule a 100 % čerstvé hovězí. Zapálit si je můžete jednotlivě, ale McDonald’s doporučuje zapálit je všechny současně, aby bylo dosaženo maximální lahodnosti. Je fakt, že třeba samotná nakládaná okurka asi moc pohodu nenavodí.

Každá svíčka hoří asi 25 hodin. "Neexistuje lepší vůně, než 100 % hovězí maso a dokonalá kombinace dalších surovin," uvádí řetězec. Quarter Pounder oslaví v příštím roce už neuvěřitelných 50 let od uvedení na menu. Kolekce se dala oficiálně zakoupit jen v oficiálním americkém e-shopu Golden Arches Unlimited za 35 dolarů. Další nevýhodou sady svíček bohužel je, že v tuhle chvíli už je vyprodáno a není jasné, zda McDonald’s zájem o tento originální swag znovu uspokojí.

A McDonald’s není jediný, kdo by se rád připomněl zákazníkům svými vůněmi i doma. Loni vydal řetězec Dunkin' Donuts svíčky s jejich ikonickými vůněmi kávy a děrovaných koblížků. Limitovaná edice vyšla před vánoci ve spolupráci se společností Homesick a skládala se ze tří svíček: Original Blend, která zavoní jako typická káva Dunkin’, dále Peppermint Mocha, tedy káva s čokoládou a mátovým sirupem, která je v USA oblíbená zejména v chladných dnech. A do třetice Old Fashioned, což je esence čerstvě dopečených koblih s nádechem skořice a vanilky.

Ponechme stranou, že koblihy se nepečou, ale smaží a že dnes by se už měla vyrábět spíše svíčka s vůní koblih čerstvě vytažených z mrazáku, ale i tak jde o skvělý nápad a těžko si představit lepší dárek pro spousty jedlíků. Co tak zauvažovat o podobném kroku třeba v Plzni, vždyť kdo by rád nedostal třeba svíčku s vůní Pilsner Urquell? Nebo co o kousek dál v Božkově vyrobit sadu tuzemák, fernet a zelená? Přinejmenším limitovaná edice Rum Republica by určitě odhalila nejednoho skrytého romantika.

 

Images by McDonald’s Corporation, Golden Arches Unlimited, Dunkin' Donuts LLC and Homesick Candle Company

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.