Jak maximalizovat přírůstky svalů?

září

22

2017

Jak maximalizovat přírůstky svalů?

| 2017-09-22T17:34:56+00:0022. září 2017 | #lifestyle |

Jak maximalizovat přírůstky svalů?

Ať už chodíte do posilovny kvůli budování svalů nebo odstranění tukových zásob, většina fitness odborníků se shoduje, že jeden typ tréninku je účinnější než ostatní.

 Jaký to je a proč byste mu měli dát přednost?

Je jím silový trénink. Nemluvím o tom, že v posilovně každý druhý den zvednete 30x činku na biceps a 30x na triceps a jdete domů. Mluvím o čistém nefalšovaném silovém tréninku. Typ cvičení, které odděluje chlapce od mužů. Existuje spousta programů, které se věnují budování síly 5x5, 5/3/1, Westside atd. V tomto článku ovšem budeme psát, dle mého názoru, o jednom z nejzábavnějších a nejlepších tréninků na zvýšení celkové síly – denní nelineární periodizace (DUP – Daily Undulating Periodization)

Co je denní nelineární periodizace?

DUP je tréninkový program, při kterém základní sadu cviků provádíte 3x nebo vícekrát týdně s různými zátěžemi a různým opakováním.
  • Denní: provádíte stejné cviky během každého tréninku. Toto cvičení je kombinované např. mrtvý tah, dřepy, zvedání za hlavou a bench press, (nebo jak to každému vyhovuje)
  • Nelineární: „trénink ve vlnách“, tak bychom mohli definovat nelineární cvičení. Počet opakování, hmotnost závaží a intenzita, kterou používáte, se při každém tréninku mění. Hmotnost závaží se bude měnit od lehké ke střední až po těžké a počet opakování od vysokých po nízké.
  • Periodizace: Maximální síla a minimalizace zranění a únavy je cílem periodizace. Každodenní změna zajišťuje dostatek tlaku na Vaše tělo, aby podávalo stále větší výkony, a zároveň nedovoluje, aby nastala stagnace.
Provádíte tedy každý trénink stejné cviky, ale s různými opakováními a hmotnostmi zátěží. A nevede takový trénink ke zranění a nadměrné únavě? Vůbec ne a to hned z mnoha důvodů. Změna v počtu opakování cviků a změna zatížení zajišťuje, že žádná oblast Vašeho těla nebude přemáhaná. Motorické schopnosti Vašeho těla zase zajišťuje vyšší frekvence cvičení. V podstatě to znamená, že čím tvrději trénujete, tím líp na tom jste. K větší síle a svalových přírůstků také vede zvýšený počet bílkovin v těle, což také způsobuje vyšší frekvence tréninků.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.