Marihuanová turistika je nový trend v cestování, Las Vegas jde příkladem

září

23

2019

Marihuanová turistika je nový trend v cestování, Las Vegas jde příkladem

| 2019-09-23T14:13:19+00:0023. září 2019 | #USA#Weed#420#světáci |

Nedávno se Hawaii stala 26. státem USA, kde byla dekriminalizována marihuana. Trend je jasný a jedním z hybatelů změn je obrovský byznys, který se okolo výroby a distribuce konopí točí. Zejména pro 11 z oněch 26 států, kde je marihuana už plně legalizovaná a můžete si ji koupit podobně jednoduše jako pivo. A do států s plně legálním nákupem a užíváním se pochopitelně stahují zvědaví turisté.

A na to sází pochopitelně i Město hříchů Las Vegas, které je domovem například Planet 13, té největší prodejny lěkařského konopí ve Spojených státech. Na 15.000 metrech čtverečních plných sklenic se šiškami konopí, různých olejů, mýdel, konopných nápojů, vaporizérů, hotových jointů nebo koláčků a výběrem všech odrůd, které si jen dokážete představit.

"Řekl bych, že asi 80 až 90 procent lidí, kteří sem přijdou, jsou turisté," říká prodejce Planet 13 Zach Brengman. "Hodně jich přijde a netuší, co přesně hledají. Ale od toho jsme tady, abychom je nasměrovali. Máme přes 500 různých produktů, což je už slušná porce."

Planet 13 však není jediná, kdo se do nového trendy podnikání pustil. V květnu mělo Las Vegas více než 30 tzv. marihuanových lékáren a doufají, že se stanou leadry trhu s rekreační marihuanou ve Spojených státech. "Myslím, že celá oblast v okolí naší prodejny by mohla stát malým Amsterdamem," řekl Brandon Zimmer, marketingový koordinátor Planet 13. "Lidé by nemuseli obrážet tucty různých obchodů, mohli by prostě zajet sem, kde je všechno na jednom místě."

Nakoupit tedy není problém, ale podstatným zádrhelem je to, kde váš nákup pohodlně zkonzumovat. Oněch neuvěřitelných 42 milionů turistů, kteří každoročně Vegas navštíví, si může legálně koupit marihuanu, ale v Nevadě je nezákonné kouřit nebo konzumovat konopí na veřejných místech, včetně hotelů, kasin, barů, restaurací a samozřejmě na ulici. A hořícího jointa do hnědého papírového sáčku neschováte.

Další problém by mohl nastat, kdybyste se pokusili letět domů s nakoupenou marihuanou. Droga je podle federálního práva stále nezákonná a oblasti na letištích jsou řízeny federálními agenturami. V dubnu se Úřad pro bezpečnost v dopravě TSA pokusil situaci osvětlit. "Naši zaměstnanci nehledají marihuanu ani jiné nezákonné drogy. Naše screeningové postupy jsou zaměřeny na bezpečnost a detekci potenciálních hrozeb. Ale v případě, že se nalezená látka jeví jako marihuana nebo produkt obsahující konopí, musíme se řídit federálním zákonem a oznámit to místním orgánům. A to i marihuany pro léčebné účely," prohlásila TSA. Jim tedy může být marihuana ukradená, ale musí se řídit podle zákona. Jinými slovy, máte kde nakoupit, odvézt si to ale nemůžete a vykouřit to nemáte kde.

Na jaře se tedy městská rada pokusila schválit nařízení, které by povolilo lékárnám otevřít "konzumní salonky", ale státní vláda opatření zablokovala a tak to zůstane minimálně do roku 2021. Provozovatelé se tedy rozhodli pohybovat na hraně zákona pronajímáním aut a pořádáním výletů k návštěvám pěstitelů a lékáren. Během těchto jízd se mohou turisté věnovat ochutnávkám a užít si něco z nakoupeného zboží. Do budoucna to ale nemusí stačit, marihuanový průmysl prudce roste, roce 2018 dosáhl v Nevadě prodej jen samotné rekreační marihuany na tržbách 424,9 milionu USD.

Las Vegas jsme zvyklí vnímat jako město večírků plné třpytek a neonů, ale nová vlna marihuanového turismu dokáže i mladým otvírat svět farmářských trhů. Například v Acres Cannabis si mohou hosté užít to, co v klasické marihuanové lékárně nenajdete. Tento prostor pořádá každý týden farmářský trh, kde sami pěstitelé prodávají své zboží. Můžete tu tak natrefit na takové speciality, jako 12 druhů želatinových bonbonů s kanabisem. "Tržiště v Acres překonává mezeru mezi pěstitelem a zákazníkem a boří tajemství a tabu obklopující konopí," řekl Luke Chasse, který pro Acres řídí marketing. "Poskytujeme šlechtitelům příležitost setkat se s konzumenty tváří v tvář."

A největšími prodejnami, okružními výlety a trhy to nekončí, začínají dokonce vznikat konopné kaple, které umožňují párům milujícím konopí uspořádat pravou "weeding". Výzdoba takové kaple má pochopitelně jasné téma, monolog obřadu je nejen o lásce ženicha a nevěsty, ale i o lásce k marihuaně a poskytnou vám pochopitelně i tu správnou svatební kytici. A najde se mnoho párů, kterým tento styl sedí víc, než klasické obřady.

Na příkladu Vegas je vidět, že pokud je vůle, je i cesta, která navíc vede k milionovým ziskům, včetně těch do státní kasy. Bohužel, i ve Vegas všechny dobré věci musí někde končit. A tak se většina turistů po ukončení marihuanového výletu vrací do reality na letišti, kde jsou odpadní nádoby s nápisy připomínají cestujícím, aby se před nástupem do letu zbavili svého zeleného potěšení.

 

Images by Pexels, Planet 13 Las Vegas Dispensary, Acres Cannabis and The Cannabis Chapel

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.