Luxusní Star Wars nábytek ovládne i vás

červen

28

2019

Luxusní Star Wars nábytek ovládne i vás

| 2019-06-28T23:00:58+00:0028. červen 2019 | #design#STAR WARS |

Letos se ve fanoušcích Hvězdných válek probouzí síla v nebývalé míře. Čekají na premiéru filmu Star Wars: The Rise of Skywalker, který se objeví v prosinci, pozitivní ohlasy už také sbírají upoutávky na nadějnou videohru Star Wars Jedi: Fallen Order vycházející v listopadu. A pokud mezi fandy patříte, může i vám ukápnout slina nad prémiovou kolekcí originálního nábytku.

Od těch dob, co svět SW patří pod společnost Disney, tak se nový majitel práv snaží intenzivně dostat zpět, co do koupi společnosti Lucasfilm vložil. A těžko se Disneymu divit, těch 78 miliard co do obchodu investoval, nenaroste na animovaném stromě.

A o solidní rozruch se nedávno postarala další velká Star Wars událost, a to představení nové části Disneylandu v Kalifornii. Park je plně věnovaný právě světu SW a naplno otevřen bude koncem července. Pokud vás zajímají částky, park vyšel na další miliardu, rozkládá se na ploše skoro šesti hektarů a jde o první část Disneylayndu, kde se budou v restauracích podávat alkoholické nápoje. Není divu, pokud se při návštěvě tohoto resortu podíváte na průběžný výpis z účtu, panáka budete určitě potřebovat.

A právě v Hraně galaxie, jak byl tento park nazván, zjistili, že se jim v nebývalé míře ztrácí dekorace, od zalaminovaných orientačních map po drobný nábytek. Milí předpremiéroví návštěvníci a pracovníci prostě kradli jako vesmírné straky a spousta těchto položek končila na eBayi a prodávaly se za nemalé částky.

Zájem o to mít v pokoji kus autentického Star Wars univerza je tedy prokazatelně silný a nyní se jej Disney rozhodl uspokojit legální cestou. Spojili se s filipínským designérem Kennethem Cobonpuem, který pro ně navrhl špičkovou řadu nábytku s SW motivy.

Cobonpue poprvé představil tuto kolekci loni na podzim na Filipínách, ale nyní vstupuje do další distribuce a bude k dispozici u vybraných prodejců a v showroomech po celých Spojených státech.

Stíhačka TIE Fighter Wings křesílko s područkami, 2.700 dolarů bez daně

Kenneth měl ale zpočátku k projektu své výhrady. "Hned jsem jim řekl, že mě k tomu nepotřebují, protože já nevytvářím repliky strojů a fanoušci hvězdných válek si klidně koupí cokoli, pokud na tom bude tvář Darth Vadera. To ale já nedělám." řekl loni filipínský návrhář. "Ale oni reagovali ne, ne, ne, my právě chceme abyste to interpretoval pohledem přes váš vlastní objektiv."

Ke křesílku se hodí TIE Fighter Wings odkládací stolek, 655 USD

“Nebyl jsem si jistý, jak vzít svou filozofii designu a snoubit ji s jazykem, jakým promlouvá franšíza hvězdných válek, ale rozhodl jsem se, že to budu prostě považovat za designérskou výzvu. Věděl jsem, že bude třeba začlenit do výsledku různé tvary a motivy ze světa Hvězdných válek dostatečně výrazně na to, aby byly rozeznatelné, ale aby se zároveň nejednalo o příliš doslovnou citaci. Nalezení této rovnováhy se pro mě ukázalo jako největší výzva projektu,“ řekl designér.

Chewie židlička s pohupem. Žvejkova srst je doplněná i typickým pásem, 1.345 USD

 

Lustr Little Jedi, je tvořen skupinou malých figurek Jediů s malinkými LED světelnými mečíky, bojují proti Sithovi v červeném, 1.800 USD, k dostání i jako stojací lampa, 1.930 USD

Nábytek se prezentuje jako high-end a tomu odpovídá i cena. Při pohledu na visačky tak většině fanoušků dojde, že tohle nejsou ti droidi co hledali a stejně jim nezbude, než dál hledat alternativní cesty, nebo si počkat na levné čínské kopie.

Císařské křesílko Sidious, ty červené oči jsou možná příliš, 2.535 USD

 

Vader Easy Armchair je ve tvaru slavné masky, s otočným stolečkem, 4.320 USD

I když tento nábytek nelze plně srovnat s jinými geniálními Kennethovými kousky, Disney dobře věděl co dělá a návrhy jsou jednoznačně skvělé, budí zaslouženou pozornost. Pro autora typická inspirace ratanovým a vyplétaným nábytkem z 60. a 70. let je tu zřejmá a někteří fanoušci se nechali slyšet, že než tohle čistit a uklízet, raději by sloužili Řádu sithských pánů. Ale pokud budete mít na tyto designové kousky, budete mít i na uklízečku.

Images: Kenneth Cobonpue; Star Wars ©&™ Lucasfilm Ltd.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.