Kupujeme ojetý vůz

červenec

20

2016

Kupujeme ojetý vůz

| 2016-07-20T07:54:08+00:0020. červenec 2016 | |

Na co si dát pozor, při koupi ojetého vozu, abychom neskočili na špek? Poradíme Vám, na co si dát pozor a co je potřeba bedlivě prohlédnout, než koupíte ojetý vůz.

1. Technický průkaz

Na internetu si vyberete auto a půjdete se na něj podívat do bazaru (popř. k prodejci) a jak poznáte, že jde o to auto z inzerátu, kromě stejné barvy vozu? Je nesmírně důležité, si zkontrolovat technický průkaz, kde je uvedeno výrobní číslo, typ motoru, barva karoserie a další důležité informace.

2. Spáry v karoserii a lak

Při vizuální prohlídce je důležité všímat si detailů. Říká se důvěřuj, ale prověřuj a tak je důležité velmi detailně prohlédnout spáry v karoserii, zda jsou všude stejně velké mezery a zda se v nich nachází stejný a originální tmel. Je také důležité dát si pozor, zda je po celém autě stejný lak.. Odlišný rozdíl by mohl být znamením, že je vůz havarovaný.

3. Prostor motoru

Pečlivá kontrola prostor motoru by měla být samozřejmostí. Bylo by nemilé, koupit si vůz a ani s ním nedojet domů. Takže pečlivá kontrola, jestli někde neuniká nějaká kapalina je určitě na místě.

4. Podvozek

Protože je potřeba kontrolovat i části auta, kam normálně nevidíte, není od věci si nechat vůz zvednout a prohlédnout si podvozek vozu. Závěs kol, čepy řízení, brzdové hadičky a další.

5. Funkčnost výbavy

Klakson? Troubí. Stěrače? Stírají. Mlhovka? Nesvítí... Pečlivé prověření funkčnosti výbavy, můžete předejít nemilému překvapení a investici do zbytečné předčasné opravy vozidla. (Topení, klimatizace, otevírání oken, světla, stěrače, odstřikovače, zamykání...)

6. Kontrola interiéru

Tachometr se možná dá přetočit, ale interiér, ten se přetočit nedá. Stavem interiéru, se dá dobře na první pohled odhadnout stáří vozu a jeho celkové opotřebení. Pokud je interiér v dezolátním stavu, je pravděpodobné, že stejně na tom bude i zbytek auta. Interiér je také skvělým ukazatelem, jak bylo s autem zacházeno a jak se o něj minulý majitel staral.

7. Kontrola pneumatik

Kontrola pneumatik se nemusí zdát příliš důležitá, ale může také ušetřit pár tisícovek. Není to sice pravidlem, ale i pneumatika může napovídat, jak se s vozem zacházelo v minulosti.

8. Zkušební jízda

Při zkušební jízdě je důležité vyzkoušet všechno. Všechna nastavení vozu, jak brzdí brzdy, zda zabírá turbo... Je dobré vůz nezkoušet pouze na rovné silnici, ale na co nejvíce typů povrchů.

Potom už nezbývá nic jiného, než doufat že vždy ve zdraví dorazíte domů.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.