Které komiksové filmy nás letos čekají?

březen

27

2020

Které komiksové filmy nás letos čekají?

| 2020-03-27T14:48:30+00:0027. březen 2020 | #Film#Kino#Sony#Marvel#komiks#Disney#Venom |

Komiksovky už několikátým rokem vládnou kinům. Budiž toho důkaz loňské monumentální tažení Avengers Endgame, které se stalo nejvýdělečnějším snímkem na světě. Čísla se zastavila až na úctyhodných 2,797 miliardách dolarů. Minimálně do nástupu Avatara 2 je to naprosto nedostižné číslo (a podle mě to ani ten Avatar 2 nepřekoná). Osobně si myslím, že jediná šance jak Avengers ukrást prvenství je znovu nasadit první díl Avatara před nástupem druhého dílu. Když však pomineme hon na nedostižné Avengers, pořád komiksovky vydělávají obrovské peníze a je to skoro sázka na jistotu. Kdo má letos svoje želízko v ohni a jistý profit?

 

12.3. - Bloodshot (Již na VOD)

Sony pictures pomalu ale jistě začíná zvonit umíráček a tak se snaží ze všech sil najít nějakou dojnou krávu. Komiksovky prostě frčí a tak si řekli, že do toho prostě šlápnou a děj se vůle boží. S prvním Venomem to vyšlo, tak třeba se zadaří i s Bloodshotem. Nebo ne? Vin Diesel bude hrát tak jako vždy v podstatě sám sebe. Naštvaný, zamračený drsňák s temnou a tragickou minulostí bude bojovat proti svým lidem, kteří ho celý život pouze zneužívali… Ukázka má být úderná, ale v tomto případě se to nějak táhne a celé to působí bez nápadu. Mám obavu, že letos si toho černého petra vytáhne Vin Diesel a bude se muset zahojit za volantem nějaké nadupané káry v Rychle a zběsile. Myslím že tady Sony pšenka nepokvete.

Synopse: Ve snímku podle komiksového bestselleru ztvárňuje Vin Diesel vojáka Raye Garrisona, který byl zabit v boji a znovu oživen korporací RST jako superhrdina Bloodshot. Nanotechnologie v jeho žilách z něj činní nezastavitelného bojovníka obdařeného nadlidskou silou a schopností okamžitě se uzdravovat. Korporace RST však neovládá pouze Bloodshotovo tělo, ale i jeho mysl a vzpomínky. Ray neví, co je skutečné a co je lež, a tak se rozhodne to zjistit.

 

2.4. - Noví mutanti (Odloženo)

Nikdo už nevěřil, že snímek spatří světlo světa. Film mělo původně tvořit na několikrát studio Fox, které ale v loňském roce koupil Disney. Je všeobecně známo, že Disney dělá primárně filmy pro rodiny s dětmi a tak se dalo očekávat že se mu tento horror moc nehodí do krámu. Nějakou dobu se tradovalo, že byl film zrušen, či kompletně přetáčen. Teď už je ale jisté, že snímek půjde letos do kin. Co zůstalo z původního horroru si nikdo netroufá odhadovat, ale vzhledem k tomu, že film bude přístupný mládeži od 13 let, tak asi nic moc. Musím přiznat, že jsem na toto Frankensteinovo monstrum dost zvědav. Finančně snímek asi nebude žádné terno, ale vzhledem k nulové reklamní kampani a velmi malému rozpočtu (na komiksovku) tak by při troše štěstí mohl film skončit v černých číslech.

Synopse: Pět mladých mutantů objevuje své schopnosti. Jsou drženi v tajné základně a nuceni utíkat před dřívějšími prohřešky a bojovat o přežití.30.4. - Black widow alias Černá vdova (Odloženo)

Jestli si někdo může být na 100% jistý, že na filmu neprodělá kalhoty tak je to Marvel. Tento kolos už má na kontě neuvěřitelných 23 filmů s výdělkem 22 miliard dolarů a neustále roste. V letošním roce nás čeká nejen sólovka Černé vdovy, ale hned také několik seriálů z tohoto universa. Dlouhá léta se spekuluje, kdy dostane Scarlett Johansson konečně vlastní film a vždy, když už to vypadalo tak z toho sešlo. Přeci jen se ale letos nakonec dočkáme. Ačkoliv se Černá vdova zdá jako zbytečný film (vzhledem k událostem Avengers Endgame), tak se dá očekávat že fandové stejně přijdou. O kvality filmu se nebojím, Kevin Feige si to pohlídá ostatně jako vždy a film bude směle útočit na miliardu.

Synopse: „Marvel přinese akční špionážní thriller o Černé vdově, ve kterém je Natasha Romanoff konfrontována nejtemnějšími stránkami jejího života a musí tak čelit nebezpečným spiknutím, jenž mají přímou návaznost na její dávný život. Na pozadí přetrhaných vztahů přichází čas na konečné zúčtování s vlastní minulostí, která ji dovedla až do týmu Avengers.“

 

4.6. - Wonder Woman 1984

Když DC vidělo, jaký komerční úspěch má Marvel se svými provázanými filmy, okamžitě musel mít svůj provázaný vesmír také. Jenomže roky ujetý vlak se prostě nedá dohonit a tak byla tato série již předem odsouzena k zániku. Díky tomu si v DC uvědomili, že se musejí vydat svou cestou a ta se zdá být správná. První sólovka Wonder Woman byla velmi úspěšná jak po finanční stránce tak i co se týče kritiky. Všichni u DC se budou zaručeně modlit, aby se trefili i tentokrát. Protože pohřbít nadějnou sérii a za pár let ji začít zase od nuly se nikomu nechce.

Oficiální synopse není k dispozici

 

30.7. - Morbius

Ačkoliv se trailer podařil o řád lépe než v případě Bloodshota, tak nějak pořád zůstává pachuť z toho, že to dělá právě Sony. Mnohokrát odložený a rušený Morbius se tedy letos konečně dočká své chvilky na stříbrném plátně. V hlavní roli se objeví Jared Leto, který nebyl příliš úspěšný jako Joker ve filmu Suicide Squad. Po všech těch produkčních problémech si nějak nedokážu představit, že by byl film finančně úspěšný. Uvidíme jestli kravaťákům od Sony vyjde sázka na komiksovky a oživování starých značek… (Krotitelé duchů, Zombieland 2,......). 

Synopse: Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nejrozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba.

 

1.10. - Venom 2

Jestli mám o nějaký film z našeho článku starost, tak je to právě Venom. I když mám Toma Hardyho rád, tak v Sony jsou takoví packalové, že bych se nedivil kdyby to nakonec dopadlo propadákem. První díl sice vydělal neskutečné peníze, ale film byl průměrný a všichni očekávali nějaké propojení s Marvelem, které se ale nekonalo. S největší pravděpodobností se nějakého napojení na svět Marvelu nedočkáme ani tentokrát a to ani v malém cameu Toma hollanda alias Spidermana.

Oficiální synopse není k dispozici

 

5.11. - Eternals

Další Marvelovka… Tentokrát ale půjde o představení důležité rasy Eternalů, kteří rozkopnou dveře do dalších desítek příběhů z tohoto komiksového světa. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi důležitý film pro budoucnost tohoto veleúspěšného kolosu, dá se očekávat královská péče a úderná reklamní kampaň. Jelikož nás letos čeká jen Černá vdova odehrávající se v minulosti, bude hlad po dalším dobrodružství, které nasměruje sérii do budoucnosti, veliký. Očekávám proto tržby daleko za miliardou dolarů a kvalitativně povedený film. Pokud se totiž Marvelu něco musí v dohledné době podařit, tak je to právě tento snímek.

Synopse: Eternálové studia Marvel ukazují úchvatný nový tým superhrdinů ve světě MCU, dávné mimozemšťany, kteří žili skryti na Zemi po tisíce let. Po událostech Avengers: Endgame nastala neočekávaná tragédie, která je nutí vyjít ze stínů a spojit se proti nejstaršímu nepříteli lidí, Deviantům.

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.