Kokainové Lamborghini na prodej: V Mexiku se dražila luxusní auta zabavená drogovým bossům

červen

7

2019

Kokainové Lamborghini na prodej: V Mexiku se dražila luxusní auta zabavená drogovým bossům

| 2019-06-07T03:00:07+00:00 7. červen 2019 | #Boss#Drogy#Lamborghini#Mexiko |

Mexická vláda vydražila zabavené Lamborghini a další značky luxusních automobilů zadržené drogovým bossům. Dražba je součástí takzvaného programu Robin Hood, který má pomoci chudým. Prodal se i pickup, který pořídil šéf Krvavé aliance El Chapo. Vozy byly vystaveny k prohlídce pro potenciální kupce a následně licitovány přímo v prezidentské rezidenci, celkem se dražilo neuvěřitelných 82 aut.

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador prohlásil, že výtěžek z prodeje automobilů poputuje dvěma chudým komunitám v jižním státě Oaxaca za účelem zlepšení silnic, škol a další infrastruktury. Tyto obce byly vybrány, protože téměř všichni jejich obyvatelé žijí v chudobě.

Z oněch 82 aut bylo hned sedmnáct černých Chevroletů Suburban s neprůstřelnou úpravou. Dále se v kolekci objevilo například Lamborghini Murcielago 2007, tři Porsche nebo Ford Mustang. Zaujaly tři klasické Volkswageny Brouci, objevovaly se samozřejmě povinná BMW a Audi, ale z pozoruhodných kousků to byla například oranžová Corvetta nebo kanárkově žluté Chevy Camaro. Vrcholem dražby byl Ford Shelby pickup 2016 s videokamerou vestavěnou do přední mřížky a s vysílačkou u sedadla řidiče, který využívali El Chapovi lidé.

Shelby má stále značky státu Sinaloa, domova nejbrutálnějších drogových kartelů

Třešňově červený Ford Shelby byl zabaven v září 2016 po zatčení Julia Oscara 'El Kevina' Vegy, člena tichomořského kartelu a blízkého spojence Joaquína 'El Chapa' Guzmána, poté co Vega zabil pět vojáků a dalších deset zranil během útoku ve státě Sinaloa, domovině El Chapa. Šťastný dražitel si pořídil tento obrněný vůz za 99.745 dolarů. Druhým nejlépe prodaným vozem bylo Lamborghini Murcielago, to se v aukci vyšplhalo na 93.000 USD.

Murcielago si vybírá nového páníčka. Prodá se za dva miliony korun

Vše dražil ‘Institut pro navrácení ukradeného lidem’, což je nová složka Ministerstva financí, která má na starosti prodej majetku zabaveného drogovým kartelům a dalších věcí, které vláda nevyužije.

O aukci byl velký zájem, předseda institutu Ricardo Rodriguez Vargas si liboval, že se registrovalo na 800 dražitelů. A ceny letěly do nebe. Celkový výtěžek se vyšplhal na 1,5 milionu dolarů. Podobně se v tomto měsíci prezident zbavil i letadla Bombardier Challenger 605 nebo celé řady helikoptér.

Otevřená aukce byla nepochybně i strategickým krokem. Prezident vyslal další vzkaz své zemi, kde se mocní zločinci se svým luxusem neváhají chlubit na veřejnosti. Dražilo se navíc v bývalé prezidentské rezidenci v Los Pinos, tedy v prostorách, v nichž si užívaly luxusu minulé vlády. Celá akce je bezpochyby symbolem toho, jak presidente hodlá brát vážně svá úsporná opatření.

Jakmile Lopez Obrador nastoupil v prosinci 2018 do úřadu, prohlásil, že rezidenci pro svoji práci nepotřebuje a stala se kulturním centrem. Prezident známý jako AMLO (první písmena jeho čtyř jmen), se dokonce vzdal prezidentských bodyguardů, tryskáče a 60% platu. Skoro jako Milda, že?

Lopez, jehož zápěstí i nadále zdobí jen jeho Timexy, vyhrál loňské volby o parník. V zemi se těší obrovské popularitě a není se čemu divit, hlad po změně byl obrovský. V Mexiku sužovaném korupcí a násilím jen od roku 2006 v souvislosti se zločinem vyhaslo více než 250.000 životů.

 

Images by By ASSOCIATED PRESS

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.