Kočičí Bruce Lee a další čtyřnohé hrdinky, které zachraňovaly životy

říjen

16

2019

Kočičí Bruce Lee a další čtyřnohé hrdinky, které zachraňovaly životy

| 2019-10-16T04:07:43+00:0016. říjen 2019 | #Kočičárna#Kočičí speciál#heroes |

S hrdinskými kousky jsou odedávna spojováni především psi. Kočky lidstvo vnímá spíše jako vyčůrané bestie, které se paktují s člověkem jen proto, aby jim měl kdo měnit píseček. Ale nenechte se mýlit, mezi kočkami je více hrdinů, než byste mohli tušit. Tohle jsou krátké příběhy tří z nich.

Dnes ne, seržo

Seržant Jesse Knott byl na jedné ze svých misí umístěn v Hutalu v Afghánistánu, kde se na jeho vojenské základně zdržovala mimo jiné i skupinka toulavých koček. A jedna z těch čičin, kocour Koshka, padl Knottovi do oka díky své osobnosti a nakažlivé hravosti. Serža Knott se s Koshkou spřátelil, ošetřoval jeho rány a ujal se role jeho ochránce před týráním zvířat, které bylo v této oblasti běžné. 

Jednoho dne byli dva ze Knottových mužů zabiti při útoku sebevražedného atentátníka. Na místě útoku měl být původně i Jesse a jen náhlá změna plánů mu zachránila život. Seržant postupně upadl do spirály depresí a začal bojovat se sebezničijícími myšlenkami. Psychika je křehká věc a došlo to tak daleko, že Jesse dokonce začal reálně vytvářet plán pro vlastní sebevraždu. A tady Koshka poznal, že něco není v pořádku. Od té chvíle nenechal seržanta Knotta ani na chvíli o samotě s jeho pocity. Neustále předl a otíral si o něj hlavu a seržantovu tvář oťukával tlapkou. Tak, jako Sgt. Knott chránil Koshku aby mu nikdo neublížil, tak Koshka chránil Jesseho před jeho vlastními myšlenkami.

Když nastal čas, aby se jednotky vrátily domů, seržant Knott nedokázal nechat kocourka napospas osudu, dobře věděl že by ho tady nic dobrého nečekalo. Začal tak dávat do pohybu složitou a nákladnou anabázi, na jejímž konci a po utracení asi 70.000 korun si mohl Jesse vzít Koshku s sebou domů. Vše dobře dopadlo a Koshka nyní žije s Jesseho rodiči ve městě Portland v Oregonu, kde ho Jesse navštěvuje vždy, když má volno.

Vstávej, člověčí samičko, něco tu smrdí a tuňák to není

Černé kočky jsou tradičně spojovány spíše s nezdarem. Ale černá Schnautzie dokázala, že jde o pouhý mýtus. Greg a Trudy Guysovi z městečka Great Falls v centrální Montaně se jednoho dne vydali do místního obchodu s domácími mazlíčky, kde si chtěli vybrat psa. Ale byli to oni, kdo byl adoptován. Vyhlédlo si je tam totiž jedno černé kotě jménem Schnautzie, které se začalo předvádět a manželé z něj nemohli spustit oči. Takže to dopadlo tak, že i když o žádnou kočku nestáli, ten den si domů jednu nesli. 

O několik měsíců později se Trudy nečekaně vzbudila ve 2 hodiny noci, probudily jí totiž kočičí tlapky, které jí intenzivně poklepávaly na nos. Byla to Schnautzie, která se chovala nezvykle a evidentně větřila něco nepříjemného. Trudy sundala kočku z hrudi, začala se soustředit a všimla si zvláštního syčivého zvuku vycházejícího ze suterénu. Vzbudila tedy urychleně svého muže a pochopili, že praskla plynová hadice a nyní se dům rychlým tempem plní nebezpečnou látkou. Pár s kočkou se okamžitě evakuovali a zavolali záchranáře.

Když později hasiči uvedli vše do pořádku, oznámili manželům, že bylo doslova za pět minut dvanáct. Plyn už byl v takové koncentraci, že stačilo, aby se seplo automatické topení nebo ohřívač vody a došlo by ke katastrofální explozi. Schnautzie poté kromě spousty dobrot dostala i řád Purpurové tlapky za to, že i když doslova vycítila nebezpečí, tak namísto toho aby sama vzala do zaječích, šla nejprve vzbudit svoje páníčky. 

Kočičí Bruce Lee

Jsou známy případy, kdy se jedna kočka úspěšně postavila čtyřem pitbulům, ale málokterá událost byla natočena na video a stala se tak populární jako ta, kde číča jménem Tara předvedla, kdo je tady Bruce Lee v kožichu. 

Tehdy čtyřletého Jeremyho Triantafila před domem jeho rodiny v jihozápadním Bakersfieldu v Kalifornii napadl sousedovic pes Scrappy. Bez zjevné příčiny se pes zahryznul Jeremymu do nohy, stáhl jej z kola a pokusil se ho odtáhnout pryč.

V tom ale vbíhá na scénu kočičí bůh pomsty Tara, ve zlomku vteřiny zasadí čoklovi sérii karatistických úderů zakončených otočkou a pes se v šoku chlapce pouští. Když se Tara ujistila, že se Jeremyho ujímá jeho maminka, jala se nestabilní psisko pronásledovat a s vervou tygra na lovu mu odřízla cestu.

Jeremy potřeboval 10 stehů a maminčino pohlazení aby se zotavil a Tara se díky nahrávkám z bezpečnostních kamer stala hrdinkou. Scrappy, pes který napadl Jeremyho, byl později uspán, protože byl vyhodnocen jako nebezpečný. Tara později získala za svůj hrdinský čin řadu ocenění, včetně pikantní čestné ceny "Psí hrdina".

Tara se do své lidské rodiny dostala ještě dva roky před Jeremyho narozením. Chlapcova matka Erica a otec Roger spolu ještě teprve randili a neměli tušení, že jednou skončí spolu. Přesto si je kočka otipovala jako vhodný pár a adoptovala si je. Když se jim o dva roky později narodil synek trpící autismem, kočka Tara se stala jeho patronkou. A později také statečným osobním strážcem.

 

Images by Society for the Prevention of Cruelty to Animals Los Angeles (spcaLA) and TaraHeroCat.com

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.