Kettlebell – nástroj, který musíte mít

prosinec

7

2017

Kettlebell – nástroj, který musíte mít

| 2017-12-07T13:35:08+00:00 7. prosinec 2017 | #lifestyle |

Kettlebell – nástroj, který musíte mít

Tak jak se o psovi říká, že je nejlepší přítel člověka, v tělocvičně by se takto mluvilo o kettlebells. Nenajdete v posilovně všestrannější vybavení, než je právě kettlebells. Zároveň je také kompaktní a dobře se ukládá. Nemáte doma dostatek prostoru (ani pochopení) pro domácí tělocvičnu, ale chtěli byste provádět silový trénink bez běhání do posilovny? Právě kettlebell je perfektní nástroj, se kterým jde dělat prakticky neomezené množství cvičení a pohybů. Ale jaký druh si koupit? Litinový, nebo s vinylovou vrstvou? Který druh kettlebells má nejlepší držadlo?

Litinové kettlebells

Z litiny se vyrábí většina kettlebells, včetně těch, které jsou pokryté vinylovou vrstvou. Tradiční litinové kettlebells mívají snadnější úchop a používají se hlavně při soutěžích. Mají širší držadlo, proto je jednoduché ho uchopit i oběma rukama. Vyrábí se pouze v černé barvě.

Kettlebells potažené vinylem

Hlavním rozdílem mezi litinovým a vinylovým kettlebells je hladkost povrchu. Vinylový vrstva chrání podlahu v tělocvičně i doma. Nevýhodou kettlebells potažených vinylovou barvou je, že po zpocení rukou je kluzčí a vy musíte použít pevnější úchop. Vinylové nátěry nicméně umožňují vybírat si z více barev a jedinečných tvarů rukojetí. Pro začátečníky je tento typ kettlebells ideální.

Nastavitelné kettlebells

Největší výhodou a zároveň i problémem je všestrannost. Pokud jde o pohyb, je kettlebells hodně všestranný. Způsobů, jak používat kettlebells, existuje spousta. Ale obvykle na každý způsob cvičení potřebujete jinou váhu zátěže a to je problém. Málo kdo si koupí celý stojan kettlebells v různých velikostech. Když potřebujete různé váhy, pořiďte si kettlebells s nastavitelnou zátěží. Ušetří to nejen prostor, ale můžete si do tréninku vložit cviky s různými zátěžemi.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.