Kapesní klimatizace od Sony může být hitem už příštího léta

červenec

29

2019

Kapesní klimatizace od Sony může být hitem už příštího léta

| 2019-07-29T02:21:38+00:0029. červenec 2019 | #gadget#Klima#Sony |

Jsme oficiálně uprostřed léta, kde padají teplotní rekordy od Evropy až po severní pól. V praxi to obvykle znamená strategicky plánovat elegantní přesuny od jednoho klimatizovaného prostoru k druhému. Tomu je ale možná konec, Sony crowdfunduje přenosnou mini klimatizaci, takže bychom mohli matce přírodě ukázat prostředník, kterým si pak na mobilní aplikaci navolíme 27 stupňů kdekoli.

Japonští inženýři nazvali tento pozornost budící vynález Reon Pocket, je to Bluetooth zařízení o velikosti peněženky, které využívá termoelektrické chlazení. Použít jej můžete kdekoliv, ale pro ideální efekt ji zasunete do trika se speciální kapsou na zádech, kousek pod límečkem, připojíte se k aplikaci, stisknete tlačítko a pic, instantní chládeček. Nebo teplíčko, umí to i topit. Přenosný kamínka, nesnila o tom loni na dovolené i vaše manželka?

Tento gadget využívá tzv. Peltier-Seebeckova jevu, neboli přeměny rozdílu teplot na elektrické napětí a naopak. Bude fungovat na iOS a Androidu, má výdrž baterie 24 hodin a dobu nabíjení 2 hodiny, používá USB-C. Protože je klima velmi malá a váží pouhých 85 gramů, neměli byste její přítomnost při použití ve speciálním tričku téměř pocítit.

Když globální oteplování Čína a USA neřeší, musí přispěchat Japonsko s bizarním tričkem

Dodává se ve dvou verzích: Reon Pocket Standard a Reon Pocket Lite. Lite je levnější, ale funguje pouze s ručním ovládáním přes apku. Standard vám také umožní ručně ovládat teplotu pomocí smartphonu, ale budoucí aktualizace přinese zcela automatický režim. Standardní verze vám také umožní vyladit objem cirkulovaného vzduchu a ukládat vlastní profily nastavení.

Kampaň společnosti společnosti Sony byla zahájena před pár dny už je na 104% cíle. Bohužel je dostupná pouze v Japonsku. Ceny se pohybují od 12.760 jenů (2.700 Kč) do 19.030 jenů (4.000 Kč), v závislosti na verzi a počtu triček, které si chcete koupit. A mluvíme o Japonsku, takže pouze ve velikostech S, M a L. Podle Sony mohou přispěvatelé očekávat své přenosná chladítka někdy kolem března 2020. Jak se řekne japonsky Shut up and take my money?

Images by Sony Corporation/Sony Startup Acceleration Program

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.