Joker s Joaquinem Phoenixem bude mít druhý díl!

červen

17

2022

Joker s Joaquinem Phoenixem bude mít druhý díl!

| 2022-06-17T07:12:23+00:0017. červen 2022 | #Joker#Kino |

Oscarový film Joaquina Phoenixe se dočká pokračování! Na Instagramu to potvrdil režisér Todd Phillips. Film se bude jmenovat Joker 2: Folie à Deux a scénář napsal sám Phillips a Scott Silver, autoři prvního filmu.

Podivný podtitul filmu Folie à Deux (šílenství dvou) může leccos napovědět. Je to označení pro indukovanou paranoiu. Je to psychiatrické onemocnění známé také jako sdílená psychóza, nebo sdílená porucha s bludy. Je to stav, kdy se příznaky bludného přesvědčení a někdy i halucinace přenášejí z jednoho jedince na druhého.

Obálka scénáře zveřejněná na reřisérově Instagramu

Kvůli názvu se spekuluje, že by film mohl představit Batmana a zaměřit se na myšlenku, že tyto postavy jsou nevlastní bratři, kteří mají za otce Thomase Wayna. Jiné tipy říkají, že název by mohl odkazovat na Jokerovu parťačku a fanoušky oblíbenou postavu Harley Quinn. Tam by se ale hodilo nové obsazení, protože herečka Margot Robbie, která ji hrála i v The Suicide Squad, dodnes svou postavu vůbec nepochopila a její křečovité šklebení se do kamery si moc příznivců nenašlo. I když nyní kolují zprávy o tom že Harley Quinn má hrát Lady Gaga a má to byt muzikál, je třeba si říct že nic z toho nebylo potvrzeno a jedná se o čistou spekulaci. Vše je založeno na tom, že režisér Phillips produkoval film Zrodila se hvězda z roku 2018, v němž si Lady Gaga zahrála po boku Bradleyho Coopera, jenž zase produkoval Jokera. Vzahy tam jsou, ale žádný jiný důkaz pro obsazení nové Harley Quinn nemáme.

Stojí za zmínku, že v roce 2019 režisér Phillips odmítl myšlenku, že by se Batman v podání emoušského Roberta Pattinsona mohl objevil ve filmu po boku jeho a Phoenixova Jokera, ačkoli to bylo ještě předtím, než se oba filmy staly kolosálními hity. Takže pokud to bude Batman, tak by to byla další dobrá zpráva. Hrál by ho někdo jiný :)

Joker s Joaquinem Phoenixem elosvětově vydělal více než miliardu dolarů při rozpočtu, který byl méně než poloviční oproti běžným komiksovým filmům současnosti, a získal 11 nominací na Oscara, přičemž Phoenix získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon. 

Režisér Phillips také v jednom dřívějším rozhovoru uvedl, že původně přišel do Warner Bros. s tím, že chce natočit celý cinematický vesmír komiksových filmů s postavami jak je chápe on, ale studio kontrovalo návrhem, aby začali s jedním.

Do natáčení bude muset Joaqin opět něco shodit

Datum premiéry pochopitelně ještě nebylo stanoveno, ale je nepravděpodobné, že by se film dostal do kin dříve než v roce 2024. I tak je ale téměr jisté, že se do kin dostane před pokračováním Pattinsonova Batmana, které dle producenta Dylana Clarka bude mít premiéru za necelých pět let.

 

Images by Warner Bros. Pictures

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.