Jednoduchý trik jak se zbavit zápachu po česneku

duben

19

2017

Jednoduchý trik jak se zbavit zápachu po česneku

| 2017-04-19T19:25:18+00:0019. duben 2017 | #zajímavosti#tipy |

Jednoduchý trik jak se zbavit zápachu po česneku

Tento trik funguje skvěle i bez použití zubního kartáčku a pasty. Skoro nic k němu nepotřebujete. A i nadále si budete moct užívat chuť česneku. Česnek je pro nás určitě velmi dobrý. Jak chuťově pro přípravu různých pokrmů, tak i zdravotně pro naše tělo. Například jedna studie z roku 2007 zjistila, že pravidelná konzumace česneku, zvyšuje hladinu sirovodíku v našem těle. To může vysvětlovat, proč lidé, kteří spolykají mnoho česneku, jsou méně náchylní k některým druhům rakoviny a mohou mít i zdravější srdce. Tato studie byla zaměřená na kultury, kde lidé běžně spotřebují v průměru dva středně velké stroužky česneku denně.

Právě ti by mohli využít tohoto jednoduchého triku, aby jim dech nezapáchal po česneku. Ať tak či onak. Zdravotní přínosy stranou. Česnek je ve všech ohledech určitě skvělou a jednou z nejpoužívanějších kuchyňských přísad a dochucovadel. A čím více česneku sníme, tím lépe. Ale jak se vyhnout špatnému dechu, který po konzumaci česneku často přichází? Máme tu jednoduchý trik! Nedávná studie na DiscoverMagazine zdůraznila, že existuje celá řada velmi dostupných potravin, které výrazně snižují zápach z úst po konzumaci česneku.

Jednoduše si dejte některou z těchto potravin a Váš česnekový dech zmizí.

1.- Petržel

2.- Špenát

3.- Máta

4.- Soda

5.- Zelený čaj

6.- Citrónová šťáva

7.- Jablka

Proč zrovna tyto potraviny účinně zabírají proti česnekovému zápachu z úst? Je pravděpodobné, že to má co do činění s oxidací enzymů. Nebo alespoň takové vyjádření, bylo napsané ve studii. Důležité je, že výše zmíněné potraviny nejsou exotické a vy si je můžete v klidu dopřát. Takže už nikdy nemusíte mít obavy ze zápachu z úst po česneku.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.