Jediný na světě - McDonald's s modrozeleným logem je v USA

říjen

14

2021

Jediný na světě - McDonald's s modrozeleným logem je v USA

| 2021-10-14T09:03:08+00:0014. říjen 2021 | #foodie#světáci#gastro |

Snad každý na světě zná to oblé, zlaté emko. Ikonické zlaté oblouky ve tvaru písmene M jsou součástí známého fastfoodového řetězce téměř od jeho založení. Byly inspirovány architektonickými oblouky, které tvořily stavební strukturu prvních restaurací McDonald's.

Losangelský architekt Stanley Clark Meston navrhl v roce 1953 elegantní, futuristickou restauraci McDonald's, kterou lemují dva zlaté oblouky

V logu samotném byly ovšem oblouky ignorovány, a to až do doby kdy Ray Kroc, mimochodem potomek českých emigrantů, v roce 1961 koupil celý podnik. Od tohoto okamžiku se oblouky staly součástí loga a image firmy a jsou stejně ikonické, jako samotný řetězec.

Pokud si ale myslíte, že zlaté oblouky jsou neměnnou součástí odkazu a pravidel společnosti McDonald's, mýlíte se.

V roce 1993 město Sedona (Arizona, USA) řešilo povolení pro otevření McDonald's ve svém městě. Rozhodli se, že povolenku udělí, ale pod jednou podmínkou: museli změnit barvu svého loga. Důvodem byla snaha města o zachování přírodních krás červených skal v okolí a celková estetika města (ano, na tyto věci lidé v 90. letech mysleli). A tak místní úředníci požadovali, aby McDonald's změnil své slavné zlaté logo na modrozelené. Představitelé Sedony se obávali, že obří zlaté M by příliš kolidovalo s tóny okolní krajiny.

Tato rarita je dnes pochopitelně cílem mnoha instagramerů.

A tyto modrozelené oblouky, které ladí i nejen s krajinou ale i s okolními reklamními poutači, tam stojí dodnes. A jsou to jediné modrozelené oblouky McDonald's na světě.

 

Images by Trusted Media Brands, Getty and libreddit

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.