Jeden seriál vládne všem! Pán prstenů míří na obrazovky s ambicí přepsat TV historii

září

19

2019

Jeden seriál vládne všem! Pán prstenů míří na obrazovky s ambicí přepsat TV historii

| 2019-09-19T00:17:16+00:0019. září 2019 | #trendy#TV |

Téměř dvě desetiletí poté, co trilogie Pána prstenů Petera Jacksona navždy změnila kinematografii, Amazon začal produkovat televizní seriál Lord of the Rings.

Už je to neuvěřitelných 65 let, co lidstvo poprvé mohlo nahlédnout do Tolkienovy Středozemě a nyní ožívá tento úžasný svět znovu. A to doslova, už začaly práce na dekoracích. V bojích o lokace porazil Nový Zéland Skotsko, a tak si zopakuje svou hlavní roli coby Středozem. Těšíte se? Na místech, kde Sir Peter Jackson natáčel původní filmy Lord of the Rings a Hobbita, totiž vznikne patrně nejdražší televizní show, jaká kdy spatřila světlo světa. Neradi měříme všechno penězi, ale rozpočet 1,5 miliardy dolarů prostě není schvalován každý den. 

Pro filmový průmysl Nového Zélandu jde o obrovské vítězství a vděčí za něj především tamní vládě, která se do dlouhých měsíců vyjednávání s Amazonem intenzivně zapojila. Skotsko může za svoji prohru děkovat zase svým politikům, protože nejistota ohledně Brexitu byla hlavním důvodem toho, že Amazon podepsal jinde.

Začít natáčet by se mělo v příštích měsících na třech místech napříč Aucklandem na Severním ostrově. Uvažovalo se také o hlavním městu Wellingtonu, ale z plánů sešlo kvůli tomu, že všechny dostupné studiové prostory zabírá hollywoodský režisér James Cameron, který tam natáčí své čtyři další pokračování Avatara. 

Potvrzených informací zatím není mnoho, ale podle zveřejněných map Středozemě se děj bude situovat do Druhého věku, což je éra historie Středozemě začínající po svržení prvního Temného pána Morgotha a končící prvním svržením jeho služebníka Saurona. Je to také věk ukování Prstenů moci.

Děj se tedy odehraje 3441 let před událostmi Společenstva prstenu a podle zvěstí se zaměří na mladého Aragorna. Na vině odklonu od známých míst je i fakt, že Amazon nezískal na většinu obsahu knihy práva.

Celý projekt má ambice pokořit například i Hru o trůny, jejíž úspěch umožnil v podstatě seriálu LOTR vzniknout. Hlavními tvůrčími producenty budou JD Payne a Patrick McKay, kteří spolupracují už 20 let a pracovali například na kusech jako Star Trek: Beyond, Flash Gordon nebo Godzilla Vs. King Kong.

Tým výkonné produkce řídí trio Richmond, Kelly a Webrová, kteří mají za sebou projekty jako Westworld, Broadwalk Empire, zmiňovanou Hru o trůny nebo Star Trek: Beyond. Jejich koproducent Ron Ames pak pracoval například na Avengers: Age of Ultron a Star Trek Into Darkness. Uznáváme, papírově jde o hodně silné mužstvo.

A producenti nešetří ani na dalších autorech. Prozatím potvrdili jako konzultanta Bryana Cogmana, který se proslavil tím, že se z asistenta v Game of Thrones propracoval k psaní scénářů některých nejlepších epizod tohoto seriálu. Dále budou příběh utvářet Gennifer Hutchinson (Breaking Bad), Justin Dohle (Stranger Things), nebo Stephany Folsom (Toy Story 4).

Jako režisér byl pro první dva díly potvrzen španělský režisér Juan Antonio Bayona, jenž pracoval třeba na filmech Jurský svět: Zánik říše a kritikou velmi ceněném Sirotčinci z produkce Guillerma Del Tora.

Výčet tvůrců bere dech na všech frontách, kostýmy bude dělat návrhářka Kate Hawley, která oblékla herce ve filmech Edge of Tomorrow a Suicide Squad. Vizuální efekty si bere pod křídla Jason Smith (Avengers) a celkový umělecký koncept přebere umělec John Howe, který pracoval na stejné pozici i na Jacksonově trilogii.

Co se hereckého obsazení týče, vyrojilo se takové množství protichůdných spekulací, že to prozatím přenecháme bulvárnějším kolegům. Jisté je jen to, že režisér filmové série Peter Jackson se na novém projektu podílet nebude. Což popravdě při hořké vzpomínce na hobití trilogii zase tak úplně nebolí. 

Předpokládá se, že na obrazovky doručí Amazon Prime tento monstrprojekt v roce 2021. Bude se jednat patrně o největší seriál všech dob, už teď mu držíme palce a budeme o něm pochopitelně pravidelně informovat.

 

Images by Amazon.com, Inc. and J.A. Bayona 

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.