Je prase lepší prezident než Zeman? 7 zvířat, která šla do politiky

březen

11

2021

Je prase lepší prezident než Zeman? 7 zvířat, která šla do politiky

| 2021-03-11T15:17:17+00:0011. březen 2021 | #zajímavosti#kočky#bichos |

Kočičák mexičák

Mexičtí voliči frustrovaní dvounohými krysami v politice, se v roce 2013 rozhodli škodnou odstranit: Rozhodli se volit černobílého kocoura jménem Morris. Kočičáka navrhli na volbu dva studenti na Facebooku a nominovali ho na starostu města Xalapa. Nápad získal téměř 350.000 lajků a v den voleb připsalo kocoura na volební lístky asi 7.500 voličů. Ačkoli Morris nebyl oficiálním kandidátem, jeho páníčci tvrdili, že kočka by byla dokonalým politikem: Celý den spí a nic nedělá. Takže nic nepokazí. Nemá odtud Milda svůj pyžámkový den?

Kocour drápkem

Morris to sice nedokázal, ale jedna aljašská kočka se až na vrchol politiky svého města vážně vydrápala. Po dobu 16 let sloužil zrzavý kocour Stubbs jako čestný starosta města Talkeetny na Aljašce. Podle místních obyvatel si přes 900 voličů města zvolilo Stubbse jako kandidáta poté, co odmítlo všechny lidské kandidáty a napsali na protest na volební lístky jméno Stubbse. Obyvatelé Talkeetny říkají, že Stubbs byl tím nejlepším starostou v historii města a chválí jeho obchodní a rozhodovací talent ve stylu laissez-faire (nechte věcem volný průběh).

Tlustokožec v São Paulu

V roce 1959 porazil brazilský nosorožec jménem Cacareco více než 500 kandidátů do městské rady, když obdržel na 100.000 hlasů. Studenti ze São Paula navrhli jméno Cacareca coby kandidáta jako vtip, ale pětiletý nosorožec se později stal populárním symbolem politické frustrace obyvatel. O deset let později Cacareco inspiroval další politické hnutí: Kanadskou stranu Rhinoceros. Satirická politická strana tvrdí, že nosorožci jsou přece typičtí politici, protože jsou "tlustí, pomalí, nejsou příliš bystří, ale v nebezpečí se mohou pohybovat pekelně rychle".

Čubka k pohledání

Obyvatelům Rabbit Hash v Kentucky nevadí, že se jejich zvolení zástupci chovají jako psi. Jejich současná starostka, fenka Lucy Lou, je dokonce třetím psím politikem města! V roce 2008 tato border kolie zvítězila s politickým heslem "The Bitch You Can Count On". Její povinnosti jsou jednoduché: Podpora fundraisingových akcí a vítání návštěvníků. Starostku je ovšem zakázáno krmit.

Prase v oválné pracovně

Kdekterý politik se chová jako prase, třeba pan Vondráček (V jako vodka) nebo Lubošek Volný jsou krásnými příklady. Ale jak zjistil pašík Pigasus, skutečné prase se v prezidentských volbách prosazuje těžko. Ve volbách v roce 1968 nechala Mezinárodní strana mládeže (Yippies) na protest proti válce ve Vietnamu kandidovat na prezidenta prase Pigasuse. Ale už na veřejném vyhlášení kandidatury zatkla pašíka a sedm jeho lidských sympatizantů policie. Policie uvedla, že na ně Pigasus zakvičel, což si patrně vysvětlili jako hrozbu. Jeho dvounozí kumpáni za něj složili kauci, ale Pigasus už se poté dále politicky neangažoval.

Kůň senátorem

Samozřejmě nelze opomenout klasiku. Incitatus, oblíbený kůň lehce vyšinutého římského císaře Caliguly, byl značně hýčkán: Žil v mramorové stáji a jedl oves smíchaný se zlatem. Jednoho dne nakráčel Caligula do senátu na svém slavnostně oděném oři a zvolal: "Incitatus je novým senátorem. Když můžete být senátory vy, může jím být i můj kůň. Provolejte mu slávu." A senátoři se báli obávanému magorovi a násilníkovi odporovat. Císař měl dokonce v plánu podpořit svého koně v další politické kariéře a jmenovat ho římským konzulem, v čemuž mu ovšem zabránilo několik mečů v jeho břiše. Moderní historici sice tvrdí, že tehdejší prameny značně přeháněly, ale my víme, že nejedno hovado už se do vlády bez odporu kolegů dostalo. 

Primátovy primárky

Jako nápad na zviditelnění Bensonovy farmy pro divoká zvířata v Hudsonu v New Hampshire se zrodila myšlenka na kandidaturu goriláka jménem Colossus. Vtipné je, že 230 kilový obr vstoupil do prezidentských primárek v New Hampshiru za Stranu vegetariánů. Vedoucím kampaně byl jmenován místní šimpanz, ktarý osobně do kanceláře ministra zahraničních věcí doručil potřebné podpisy a doklady. Do Bílého domu se bohužel nedostal, ale jeho ošetřovatelé tvrdí, že jeho nominace byla platná, protože splnil požadavek na věk a narodil se ve Spojených státech. Což je zjevná nespravedlnost, protože později se Bílého domu probojoval orangutan s manželkou Melanií.

 

Images: Trusted Media Brands, Inc. / RD.COM, Дмитрий Бирюков from Pixabay. Source: Reader’s Digest / RD.COM

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.