Umíte poznat fejk Guess nebo Nike? Jak rozeznat originál u pěti známých značek

květen

25

2022

Umíte poznat fejk Guess nebo Nike? Jak rozeznat originál u pěti známých značek

| 2022-05-25T07:59:17+00:0025. květen 2022 | #lifestyle#fejk |

Podívejte se jak vypadá fejk a co kontrolovat při koupi zboží z neznámých obchodů!

Bundy North Face

Výrobky americké značky The North Face jsou mezi milovníky zimních sportů velmi oblíbené. Proto se také často padělají. Existuje řada rozdílů, podle kterých můžete poznat, zda se jedná o fejk.

Všechna písmena loga na originálních výrobcích jsou vyšívána samostatně a neměly by mezi nimi být žádné nitě. Všechny kovové a plastové díly na originálních modelech jsou vysoce kvalitní a na zipu musí být vždy písmena YYK (na fejcích často nejsou) a na stahovacích kroužcích by mělo být logo The North Face ve tvaru 3 zahnutých pruhů.

Uvnitř bundy by měly být informační visačky s hologramem potvrzujícím pravost modelu. Pokud tam hologram není, můžete si být jisti, že se jedná o podvod.

 

Ralph Lauren polo

Trička s jezdcem hrajícím pólo jsou velmi oblíbená po celém světě a existuje celé moře replik. Abyste zjistili, zda se jedná o kopii, stačí se pozorně podívat na některé detaily.

U originálních modelů se používají pouze perleťové knoflíky se čtyřmi dírkami. Průhledné plastové knoflíky jsou jedním z nejzřetelnějších znaků fejku. Záleží také na způsobu přišití knoflíků. Originální polokošile mají křížové stehy.

Nejdůležitějším detailem výrobků Ralph Lauren je vyšité logo. Výšivka na originálních výrobcích je provedena velmi pečlivě a snadno rozeznáte i ty nejmenší detaily: pálka (hůl), jezdeckou přilbu a vidět je i zvláště obšitá noha jezdce, protože je vyšitý druhou vrstvou na vrstvě koně. Na replikách je výšivka jednolitá a všechny drobné detaily splývají dohromady.

 

Trička Tommy Hilfiger

Zboží značky Tommy Hilfiger lze nalézt v mnoha internetových obchodech, ale ani veškerá snaha obchodní inspekce nezaručuje, že po zaplacení vysoké částky neskončíte s padělkem.

První věc, na kterou se musíte podívat, jsou švy. Měly by být hladké a čisté. Vyčnívající nitě a křivé stehy jsou jistou známkou padělku.

Pak se podívejte na vyšívané logo. Důležitou roli v něm hraje kombinace barev: nahoře a dole jsou pruhy modré, uprostřed bílá a červená. Někdy výrobci replik uspořádání a sytost barev zaměňují. Okraje výšivky by měly být čisté a rovné.

Vrchní zádový díl. Tento podšívkový díl má u originálního kusu v 90 % případů trojúhelníkový tvar, s výjimkou některých kolekcí. Trojúhelník má ostrý úhel a jasné ohraničení, ale u replik tento detail často vypadá zaobleně.

 

Peněženky Guess

Značku Guess si oblíbilo mnoho zákazníků pro její kvalitu a vkusný design. Každá nová kolekce poskytuje široký výběr kabelek a peněženek, což výrobcům fejků usnadňuje práci. ale jisté znaky jsou společné.

Všechny kovové doplňky musí být vynikající kvality a bez vad. To se týká loga, zipů a připevnění řemínků.

U originálních tašek a peněženek se používá hustá a silná nit, která spolehlivě drží okraje předmětu a jeho drobné části. Švy by měly být rovné a čisté, bez vyčnívajících nití a křivých stehů

Uvnitř originální peněženky by měl být štítek s informacemi o výrobku a o tom, jak o něj pečovat. Nejdůležitější je sériové číslo výrobku, které najdete na zadní straně štítku. Lze ho použít k ověření pravosti nákupu na internetu. Repliky tento kód jednoduše mít nebudou.

 

Tenisky Nike Air

Tyto tenisky prosluly krom jiného i vysokou cenovkou. Abyste si byli jisti, že si pořídíte originální pár, který vám přinese radost a ne zklamání, musíte se naučit rozeznávat pravé boty Nike Air od replik.

Malé kovové štítky na tkaničkách jsou první věcí, které byste měli věnovat pozornost. Musí být matné a jasně označené AF1. Štítek a nápis na padělku jsou obvykle lesklé nebo bez nápisu, případně ne velmi dobrou ražbou.

Vnitřní stélky: U padělků jsou vyrobeny z levného polyuretanu, zatímco u pravých tenisek jsou stélky vyrobeny ze sofistikovanějších materiálů, které nezvykle pruží.

Na visačce musí být uvedeno výrobní číslo, země původu a velikost. U pravého výrobku se všechny tyto údaje shodují s informacemi na štítku obuvi, proto je vždy porovnejte.

 

Šťastnou ruku při objednávání a vyhněte se pokoutným prodejcům na Facebooku. Na  aukčních portálech a obchodech s pre-owned zbožím vždy důkladně čtěte recenze na prodejce, nikdy neobjednávejte u těch, kteří zatím žádné recenze nemají.

 

Images by codyprez and broccoliluvr / Reddit, Stock Polo / Facebook, Voice of People Today / YouTube, BagFullofLuxe By Mitch / YouTube, Angelofreniya / YouTube, SALEX / YouTube

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.