Jak dopadl THE FLASH? Režisérovi hned svěřili dalšího Batmana!

červen

22

2023

Jak dopadl THE FLASH? Režisérovi hned svěřili dalšího Batmana!

| 2023-06-22T06:37:51+00:0022. červen 2023 | #Kino#comics#DC |

Režisér filmu The Flash Andy Muschietti, který režíroval představitele Batmanů Michaela Keatona a Bena Afflecka, bude nyní režírovat nového Batmana pro DCU. Je tedy Flash tak povedený?

Pod vedením nových šéfů DC bude tedy Muschietti režírovat film Batman: The Brave And the Bold. Film, který bude vycházet z komiksu a bude existovat odděleně od batmanovské větve s Robertem Pattinsonem. Tento nový film představuje celou netopýří rodinu, kde biologický syn Bruce Waynea Damian dělá Robina svému netopýřímu otci. Což docela překvapí, protože v původních komiksech z let kolem 1940 byl Robin cirkusovým akrobatem jménem Dick Grayson, kterého se Batman ujal v sérii Detective Comics 38 a byl inspirován postavou Robina Hooda.

Před Flashem byl argetinský režisér Muschietti známý především jako režisér hororů, který se k úspěchu dopracoval díky dvěma veleúspěšným adaptacím filmu To, které celosvětově vydělaly 700 a 470 milionů dolarů, coby nejvýdělečnější horor všech dob.

Je tedy nový Batman v dobrých rukou? Samotný The Flash musel podle nových šéfů dopadnout dobře, alespoň v rámci možností, když ho jeho režisérovi svěřili. Film je totiž ve výrobě na střídačku už od roku 2018, potýkal se s řadou problémů (jako třeba problémy se zákonem herce v hlavní roli) a má uzavřít příšernou kapitolu DC filmů, kterým se podařilo zcela zdiskreditovat Batmana a další skvělé postavy z DC univerza. Kritika ovšem nadšení pro režiséra zas v takové míře nesdílí, film označila jako povrchní a recenze se shodují na tom, že v této formě je filmový komiksový žánr definitivně mrtvý.

Film The Flash se točí kolem Barryho pokusu vrátit se v čase (bože, už zase?), do doby svého dětství, kdy byla zabita jeho matka a jeho otec byl falešně obviněn coby její vrah. Barry se teda vrátí do minulosti aby dal věci do pořádku, radí mu u toho Batman (Ben Affleck) a film končí tím, že Barryho otec je na svobodě a rodina Allenových slaví šťastný konec. Samozřejmě se to ale komplikuje, ostatně jako vždy když se někdo vrací zpět v čase. Ještě jste neusnuli?

Vítanou změna nastane, když jedním z následků změny historie je, že když se Flash vrátí do současnosti (nebo do jiného vesmíru?), tak Batmanem už není Ben Affleck, ale mimo jiné i tequilový maniak George Clooney! Flash se prostě ocitá v Clooneyho filmu Batman a Robin z roku 1997. Mihne se tam i Jason Momoa (Aquaman) a Flash zase něco změní a vrací se z Clooneyverza do Snyderverza, kde se všechno sype na kvadrát. Jo a superman má kozy.

A Michael Keaton coby O.G. Batman že by nebyl?

Na vlastní dojmy z Flashe si počkáme, nuda to snad nebude, ale dobrá zpráva už teď je, že starým trikem s multiverzem se definitivně může opustit linka, kde hrál Batmana Ben Afleck a všichni na ni můžeme v klidu zapomenout.

 

 

Images by DC Studios / Warner Bros.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.