Jaguar I-Pace získal ocenění Auto roku 2019, jako první elektromobil vůbec

květen

15

2019

Jaguar I-Pace získal ocenění Auto roku 2019, jako první elektromobil vůbec

| 2019-05-15T09:38:16+00:0015. květen 2019 | #COTY#Jag#vítěz |

Ano, čtete správně, Jaguar právě vyhrál cenu World Car of the Year 2019 na každoročním ceremoniálu při příležitosti autosalonu v New Yorku.

A ani tady dobré správy pro Jag nekončí, protože si odnesl ještě cenu Green car 2019 a ocenění za Design roku! Nejedná se o výjimečný rok jen pro Jaguar, ale také pro soutěž samotnou, protože je to poprvé v patnáctileté historii, kdy jedno auto získalo během jednoho ročníku tři ocenění. O několik týdnů dříve byl I-Pace oceněn titulem Evropské auto roku.

Je nám jasné, že spousta z nás okamžitě prohlásí, že tam bylo hned několik více vhodných kandidátů, ale Jaguar není jen tak obyčejné elektrické auto.

Za prvé, je to velmi povedené auto, kam přijede, přitahuje pozornost. Je klasifikováno jako SUV a když se podíváte na ostatní SUVéčka na současném trhu, žádné nevypadá tak velkolepě jako I-Pace.

Pak je tu zážitek z jízdy. Jaguar je společnost, která si zakládá na tom, jak jejich vozy šlapou. Někteří řidiči potvrdí, že všechny elektrické vozy jedou více méně stejně, ale tento Jaguar se rozhodně odlišuje od zbytku těchto aut. Když ho renomovaní novináři testovali, upřímně se shodli, že běhá jako pořádný Jaguar, je prostě vynikající.

I-Pace dokáže při nulových emisích docílit dojezdu 460 km, zrychlení z nuly na 100 za 4,5 vteřiny.

Jaguar již prodal 11.000 těchto vozů, vzal na trh útokem a je to určitě auto, o kterém v průběhu následujících měsíců ještě hodně uslyšíme.

Photo by Jaguar

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.