Halloween speciál: zmizení malého Bobbyho Dunbara. Příběh, na který je krátký i Hollywood

listopad

3

2019

Halloween speciál: zmizení malého Bobbyho Dunbara. Příběh, na který je krátký i Hollywood

| 2019-11-03T02:01:35+00:00 3. listopad 2019 | #history#Halloween special#spooky |

Když v roce 1912 zmizel mladičký Bobby Dunbar, hledala do doslova celá Louisiana. Čtyřletý chlapec zmizel 23. srpna během výletu k jezeru Swayze. Rodiče Lessie a Percy Dunbarovi hledali svého prvorozeného syna všude, ale bez úspěchu.

Zoufalá policie dokonce vhodila do jezera dynamit a pitvala aligátory. Když nic k nalezení chlapce nevedlo, nabídla odměnu 6.000 $, což byly na tehdejší dobu neuvěřitelná peníze. Vše vypadalo jako ztracený případ. Od zmizení Bobbyho uplynulo osm měsíců a na veřejnost pronikla zpráva, že policie 13. dubna 1913 nedaleko Columbie v Mississippi zatkla muže jménem William Cantwell Walters. Walters totiž cestoval s chlapcem, který odpovídal Dunbarovu popisu.

Walters tvrdil, že se chlapec jmenuje Bruce Anderson a je synem ženy jménem Julia Andersonová, která je zaměstnána na farmě Waltersových rodičů. Bez ohledu na to policie dítě zadržela a odvezla jej do domu Dunbarových v naději, že shledají rodinu se svým pohřešovaným synem. Dunbarovi však chlapce jako svého syna neoznačili. Jeho oči byly podle nich příliš malé a zdálo se, že chlapec své domnělé rodiče také nepoznává, stejně jako nereagoval na svého bratra Alonza.

Teprve poté, co ho Lessie Dunbarová vykoupala, prohlásila, že poznává jeho znaménka a jizvy. A začala slavit návrat svého chlapečka.

Ilustrace z dobového tisku. Původní Bobby Dunbar nalevo, chlapeček nalezený z Williamem Waltersem vpravo.

Julia Andersonová, tedy další matka chlapečka, si nemohla dovolit právníka a tak podnikla cestu za záchranou svého dítěte. Spěchala ze Severní Karolíny do Louisiany, aby získala svého syna zpět, už teď jde o příběh, na který je krátký i sám Hollywood, a to jsme teprve v polovině. 

Nyní bylo nutné určit, zda je chlapec skutečně Juliiným synem. Mějte na paměti, že se příběh odehrává před testováním DNA. Tak policie přišla s originální metodou, ukázala jí nově nalezeného chlapce a s ním čtyři další děti, aby označila svého syna. A ona si nedokázala vybrat.

Lessie Dunbarová s malým Bobbym. Fotografie není datována, takže nelze zjistit, který ze dvou chapců je s Lessie na snímku.

A tak se zničená Julia vzdala a vrátila zpět domů, zatímco Dunbarovi byli přesvědčeni, že mají konečně svého syna zpět. Walters byl odsouzen za únos a ačkoli Julia Andersonová začala nový život, vdala se a měla sedm dětí a stala se oddanou křesťankou, nikdy se s křivdou zcela nesmířila. A trvalo to téměř sto let, než vyšla pravda najevo.

Margaret Cutwrightová, Bobbyho vnučka, se po 92 letech rozhodla vypátrat pravdu.

V roce 1999 začala Bobbyho vnučka, Margaret Dunbar Cutwrightová, zkoumat tajemnou minulost své rodiny a procházela dokumenty v knihovnách malých měst, v historických archivech a soudních svazcích. Její pátrání bylo zdokumentováno společností Associated Press v roce 2004 a také v epizodě rozhlasové pořadu This American Life z roku 2008.

Robert Dunbar Jr., syn Bobbyho, při prohlížení rodinného alba.

Když Associated Press příběh opět vynesl na světlo, Margaretin otec Bob Dunbar Jr. souhlasil s testem DNA. Jeho DNA byla porovnána s jeho bratrancem, synem mladšího bratra Bobbyho Dunbara. Testy DNA tak měly určit, zda jejich otcové byli skutečně pokrevní bratři, nebo zda Bobby byl ve skutečnosti Bruce. Výsledky byly ohromující: Bob Dunbar Jr. nebyl krví spojen s nikým z rodiny Dunbarů. Vráceným dítětem, před těmi desítkami let, byl ve skutečnosti Bruce Anderson, kterého v podstatě policie unesla a Dunbarovi v zoufalství označili za svého ztraceného syna.

Mrazivá hrůza se v tomto příběhu vynikne především na osudu obou žen. Zoufalá matka byla okradena o svého syna, zatímco jiná vychovávala jejího chlapce coby vlastního, aby se vyrovnala s tím, že její vlastní dítě už nebylo největší pravděpodobností mezi živými. Scary.

 

Images by Wikimedia Commons, Associated Press / LA TIMES

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.