GRIL HACK! Nepřilnavý gril, hladina plynu v lahvi a další triky, které fungují

červen

30

2023

GRIL HACK! Nepřilnavý gril, hladina plynu v lahvi a další triky, které fungují

| 2023-06-30T07:25:31+00:0030. červen 2023 | #tipy#BBQ#léto |

Sluníčko svítí, ptáci cvrlikají, grilovací sezóna je v plném proudy a my vám stručně poradíme triky, které opravdu využijete!

A nebudete muset kupovat žádné nové vybavení! Úplně postačí cibule, brambory a voda a přesto je to velmi účinné.

Přírodní čistič grilu

Nejotravnější na celém grilování je čištění grilu, o tom žádná. A nejvíce členitý je samotný rošt grilu. Nikdy na něj nepoužívejte drátěný kartáč! Ten poškodí povrchovou vrstvu a do nejenže zvýšite přilnavost, ale do potravin se dostanou nežádoucí kovy. Použijte drsnou stranu houbičky, nebo ještě lépe, ochraňte gril předem, jak si popíšeme v dalším bodě, ale teď ještě k čištění.

Použijte prostě cibuli. Stačí čistit gril dokud je ještě horký (nebo gril rozpálit), pak vzít cibuli a vydrhnout s ní rošty. žádné kovové štětiny v jídle, maximálně trochu cibulové chuti. Stačí cibuli rozpůlit, poté do cibule zapíchněte vidličku abyste si vytvořili držadlo a nepopálili se o gril a plochou stranou ji otřete o gril. Jak se vlhkost z ciule odpařuje, čistí povrch grili a vy máte vlastně malý parní čistič v EKO verzi. Na stejném proncipu fungují kartáče s přísunem vody prodávané pod názvy jako Grill Daddy nebo BBQ Daddy, ale brambora stojí zlomek jejich částky :) 

Geniální hack pro nepřilnavý gril

Jediná věc, kterou potřebujete pro nepřilnavý gril, je brambora. Vážně! Tajemství je totiž ve škrobu, který brambora obsahuje. Těsně před položením masa na gril potřete horké rošty odříznutým koncem brambory. Škrob v bramboře vytváří nepřilnavý povrch!

Jednoduše odřízněte jednu stranu brambory, abyste vytvořili rovnou plochu, a pak do něj zapíchněte vidličku, úplně stejně jako u cibule. Vydrhněte bramborou rošty a ihned pokládejte masisko, nebo zeleninu. Rozdíl vás překvapí.

Zkontrolujte si hladinu plynu v bombě

Pokud máte plynový gril, určitě jste zkoušeli různé poklepávání, potěžkávání a další metody, jak odhadnout hladinu propanu v kovové lahvi. Ale je jeden super trik, stačí nalít na bok propanbutanové nádrže půllitr horké vody. Tím zahřejete kov na bombě, ovšem kromě míst, kde je bomba v kontaktu s propanem, tam zůstane studená. Proto stačí přitisknout ruku na bok plynové lahve a pohybovat jí, dokud neucítíte teplo. Poměrně snadno najdete hladinu plynu a lépe si představíte zbývající množství propanu.

Grilovačce zdar!

 

Images by brunchwithbabs from TikTok and by Bianca Ackermann from Unplash

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.