Chlast bez chlastu už vyrábí i velcí hráči: Přichází gin Tanqueray 0.0%

únor

24

2021

Chlast bez chlastu už vyrábí i velcí hráči: Přichází gin Tanqueray 0.0%

| 2021-02-24T20:33:03+00:0024. únor 2021 | #trendy#Alkohol#foodie |

V posledních několika měsících se vyrojila spousta "alkoholu bez alkoholu". Ať už si o tom myslíte cokoliv, spoustě lidem a Čechům zvláště by trochu méně promile v krvi prospělo. Ale většina z těchto bezalkoholových kořalek pochází od nových nebo nezávislých výrobců.

Nový produkt společnosti Tanqueray však znamená vstup velkého hráče na toto nové pole. Jejich právě oznámený Tanqueray 0,0% slibuje veškerou známou chuť a nulový alkohol, přičemž je stále vyráběn ze stejných destilovaných rostlin jako jejich ikonický London Dry Gin.

V tiskové zprávě výrobce uvádí, že se očekává, že segment pálenky bez alkoholu nebo z obsahem jen nízkého procenta alkoholu, v příštích třech letech zaznamená nárůst na 23% podíl v oblasti nápojů pro dospělé. A vzhledem k tomu, že nový Tanqueray je také nízkokalorický, osloví také široký trh pijáků, kteří sledují kalorické tabulky.

"Botanicals (směs bylin a koření) ponoříme do vody, zahřejeme a poté destilujeme. Pak jsou složky odborně nablendovány tak, aby zachytily esenci Tanqueray v lahodné alternativě bez alkoholu," říká Terry Fraser, hlavní mistr palírny Tanqueray. Hlavní chutí tak budou opět jalovec a citrusy jako u originálu.

První vlna kořalek bez alkoholu přinesla sice několik velmi zajímavých drinků, ale obecně příliš neohromily. Rozšíření nabídky velkých hráčů ale může znamenat změnu. Navíc pro řidiče a ty co nemají chuť pít alkohol pěknou to znamená alternativu k obligátní Kofole: Nealko gin s tonikem určitě bude důstojnější variantou a dá se pít celý večer. A rozhodně lepší chlast bez chlastu, než maso bez masa.

 

Images by CHARLES TANQUERAY & CO., Diageo plc

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.