13 soukromých fotek PABLO ESCOBARA, které byste u drogového krále nečekali

září

2

2020

13 soukromých fotek PABLO ESCOBARA, které byste u drogového krále nečekali

| 2020-09-02T16:01:11+00:00 2. září 2020 | #lifestyle#Drogy#krimi |

Kolumbijský drogový magnát Pablo Escobar byl nejbohatším zločincem v historii s odhadovaným majetkem 30 miliard dolarů na počátku 90. let. Na vrcholu své moci byl nejvlivnějším mužem v Kolumbii a jeho drogová říše měla chapadla po celém světě. Časopis Forbes jej kdysi seriózně označil za sedmého nejbohatšího muže světa. Jeho Medellínský kartel ovládal odhadem 80% kokainu pašovaného do Spojených států. 

Escobar a jeho syn koukají společně na telku, začátek 80. let. Sedí ve svém nově postaveném domě Hacienda Nápoles v Kolumbii. Na tomto panství jste našli mimo jiné park plný soch a skulptur, motokárovou dráhu, soukromé letiště a zoo.

Escobara provázel jeho osobní paparazzi Edgar Jimenez, alias El Chino, se kterým se Escobar znal už ze střední školy v Kolumbii. Pak se jejich kroky rozdělily, zatímco Escobar pracoval na kariéře největší narco-superhvězdy své generace, El Chino si užíval nudného života jako místní svatební fotograf. Ale po náhodném setkání na počátku 80. let Escobar zaměstnal El China jako svého osobního fotografa. Ten pak dokumentoval jeho politické kampaně, soukromé události a různé bizarnosti na Escobarově rozlehlém statku Hacienda Nápoles. A díky El Chinovi máme možnost nahlédnout i do soukromého života nemilosrdného mafiána.

Escobar pomáhá svému synovi s nanukem při rodinném výletu.

Hacienda Nápoles

Vjezd do Haciendy Nápoles. Na bránu nechal Escobar umístit repliku letadla Piper, které Escobar použil k propašování svého prvního kokainu do USA.

Park skulptur neměl ambice konkurovat muzeu v Drážďanech. Escobar se chtěl bavit. Později po Escobarově smrti tady byl provozován mimo jiné zábavní park ve stylu Jurského parku.

Do své ZOO propašoval Escobar slony, žirafy, nosorožce, klokany a další exotická zvířata, mezi nimi čtyři hrochy - tři samice a jednoho samce. A typicky velkolepým gestem umožnil veřejnosti se volně procházet po celé ZOO.

Někdo má na dvorku slepice, někdo pštrosa, Pablo slony.

Když byla na počátku 90. let Hacienda Nápoles zkonfiskována, Escobarův zvěřinec rozvezli do zoologických zahrad po celé zemi. Ale s hrochy nechtěl nikdo nic mít. Asi dvě desetiletí se dál rachtali ve svém hroším jezírku a sledovali, jak park o rozloze 20 čtverečních kilometrů zarůstá. Ovšem hrochům se dařilo a množili se dál. Nikdo neví, kolik jich přesně bylo. Místní úřad pro životní prostředí, který je měl na starosti, odhadoval jejich počet mezi 50 a 60 kusy. Dodnes někteří z nich přežívají a některá hnutí za práva zvířat po nich stále pátrají.

Jedna z unikátních momemtek Pablova osobníhi fotografa. Drogový baron nabízí pštrosovi Marlborku. 

Pablo a motosport

Pablo Escobar nebyl jen jedním z nejkrutějších kokainových králů, jaké kdy svět viděl, byl také skutečným petrolheadem a milovníkem rychlosti. Pablo dlouho závodil na kolumbijském šampionátu Copa Renault 4. Escobar byl nejen sběratelem automobilů, ale také někým, kdo se aktivně účastnil motoristického sportu.

V 70. letech se Escobar skončil na Copa Renault 4 po 6 závodech na 2. místě. Traduje se, že i když měly být všechny vozy vybavené stejnými součástkami, některé byly lehce vytuněné a Escobarův vůz byl mezi nimi.

Legenda říká, že se Escobar jednou vsadil s Ricardem "Cuchillou" Londoñou, jedním z nejznámějších kolumbijských závodních jezdců, že na medellínských závodech do vrchu dojede maximálně 15 sekund za profesionálním Cuchillou. Dopadlo to tak, že Escobar měl čas horší pouze o osm vteřin a jel naprosto fér. Na tento úspěch byl pak Pablo patřičně pyšný.

Pablito a Cuchilla si byli blízcí, narodili se ve stejném roce a později Escobar financoval vzestup talentovaného Londoñi do mezinárodního motoristického sportu, dokonce do F1. Escobarovy peníze zajistily Cuchillovi start za stáj Ensign v brazilské GP 1981. Cuchillovi se navzdory značně nekonkurenceschopnému vozu dařilo zajíždět časy v top 5. Když se však zjistilo, odkud finanční prostředky pocházejí, tehdejší šéf F1 Bernie Eccelstone rychle zrušil pilotovi licenci.

Pablova rodina

Pablo Escobar se seznámil se svou budoucí manželkou Marií Viktorií, když mu bylo 24 a jí bylo 13. Ačkoli její rodina byla zásadně proti jejich vztahu, pár zůstal spolu až do Escobarovy smrti.

O Escobarovi bylo známo, že byl vášnivý spáč. Často před útěkem spal až do poslední možné chvíle. Až když byly vládní průzkumné helikoptéry pár minut od jeho úkrytu, pak teprve se dal odpočatý Pablito na útěk. Tady dřímá se švagrovou Ligií po boku.

El Chino měl povolení fotit téměř cokoli chtěl, například i orientálního Pabla na maškarním večírku na Halloween v roce 1989.

Vzácná fotografie, kde jeden z nejbohatších narkobaronů historie pózuje se svým synem před Bílým domem. 1981. Pablo měl díky své politické kariéře diplomatický pas, který zaručuje imunitu.

Escobarův bratranec Gustavo Gaviria byl jeho nejbližším a nejvěrnějším důvěrníkem a finančním šéfem medellínského kartelu. Během cesty do Las Vegas v 80. letech se dvojice na mrazivé fotografii nechala vyfotit jako gangsteři z divokého západu.

Policejní a vojenské složky po Pablovi neustále pátraly, proto byl Escobar nucen uspořádat párty ke 14. narozeninám svého syna Juana Pabla v roce 1989 v utajení. Zde si užívá oslav s dcerou Manuelou.

Ze stejné oslavy pochází i fotka zamyšleného Pabla, kterou El Chino označil za svou vůbec nejoblíbenější. Escobar nedokáže ani na oslavě narozenin, nad miskou cigaret, zakrýt vkrádající se starosti. Jakoby tušil svůj konec.

 

Images by Eric Vandeville, Gamma-Rapho, Daniel Palacio, Edgar "El Chino" Jimenez

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.