Důvody, proč nohy tak trpí, když sedíme na záchodě

březen

28

2017

Důvody, proč nohy tak trpí, když sedíme na záchodě

| 2017-03-28T14:46:08+00:0028. březen 2017 | #zajímavosti |

Důvody, proč nohy tak trpí, když sedíme na záchodě

Všimli jste si, že když sedíte na toaletě víc, jak pět minut, tak Vás začínají silně brnět nohy a vše začíná být silně nepohodlné? Pokaždé, když si někdo odejde sednout na záchod a má v ruce mobilní telefon, tak je jasné, že tam nebude jen na chvíli. Je to takový nešvar moderní doby. Mnoho lidí totiž rádo sleduje mobilní telefon právě na záchodě. A při brouzdání po sociálních sítích ten čas tak nějak rychleji utíká. Bohužel po několika minutách se dostavuje ten nepříjemný pocit, kdy to vypadá, že Vám někdo bodá jehly a kolíky do noh.

Profesor medicíny na Medical College of Georgia, Dr. Rao, popisuje proč tomu tak je. Samozřejmě proto, že člověk na záchodě sedí moc dlouho, navíc ve špatné poloze a omezuje se průtok krve do noh.

„Když většina lidí sedí na záchodě, mají tendenci předklánět se dopředu. To není dobré pro vyprazdňování, protože to ztěžuje uvolňování svého odpadu. To způsobí, že se budete více namáhat.“

„Shrbená poloha při sezení škodí nervům v pánvi.“ „Dochází ke komprimaci nervů a bránění průtoků krve. Nervy jdou samozřejmě prvně celou dobu dolů, takže ochuzují průtok krve a dochází k brnění dolních končetin.“ „Sedět na záchodě v této poloze stačí i 10 minut, k tomu aby Vám začali mravenčit nohy.“ „Tukové polštáře kolem nervů napomáhají ke stlačování a tím i k horší průchodnosti. Což má za následek zmiňované mravenčení nohou.“ Dr. Rao pokračoval ve svých výrocích. Mluvil dále o všech možných necitlivostech, obavách a také v jakých chvílích kontaktovat svého lékaře. Mluvil i o možných řešeních. „Lze si zakoupit nafukovací zařízení, které vypadá jako velká kobliha. To si dáte pod zadek na záchodě a podpoříte lepší proudění krve do noh.“ „Přesto, to není důvod dát si zelenou k táboření na záchodě.

Pokud trávíte příliš mnoho času na záchodě, může to vést k nepříjemnostem, jako jsou hemoroidy, krvácení, nebo dokonce natržení ve své spodní části konečníku nazývané anální trhliny.“ „Takže pokud jste nedosáhli svého cíle po 10 až 15 minutách, opusťte záchod a zkuste to později znovu.“ Snad Vám to pomůže myslet na svoje záda, pánev, nohy a konečník i pří chvílích strávených na záchodě. Jakákoliv poranění pak vzniklá, nemusí být úsměvná, jako tento článek.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.